Головна Листи На Волині підписати контракт з Національною службою здоров’я готові 84 відсотки медичних...

На Волині підписати контракт з Національною службою здоров’я готові 84 відсотки медичних закладів

1778

До контрактування з НСЗУ готові понад 84 % спеціалізованих медичних закладів Волині

У Волинській області 100 % спеціалізованих медичних закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства. В електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) зареєстровано близько 98 %, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – близько 98 % медзакладів.

Станом на 3 лютого 2020 року до контрактування з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за усіма показниками готові понад 84 % медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу у Волинській області.

В рамках впровадження медичної реформи з робочим візитом на Волині перебувають представники Національної служби здоров’я України. Директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця та директор департаменту НСЗУ Тетяна Бойко зустрілися із заступницею голови облдержадміністрації Світланою Мишковець та головою обласної ради Іриною Вахович.

Учасники зустрічі обговорили ключові моменти реформування медичної галузі на теренах області. Зокрема, Світлана Євтихіївна наголосила на важливості подальшого фінансування переліку послуг, які надають у Волинському обласному госпіталі ветеранів війни. Адже частина медичних послуг не входять до пакетів медичних гарантій, що фінансуватимуться через НЗСУ. Зокрема, це стоматологічні послуги, послуги психолога та фізіотерапевтичні процедури.

«Це вкрай важливі послуги, на які є попит серед учасників антитерористичної операції. Відтак, потрібно спільно віднайти механізм подальшого фінансування такого пакету послуг, – наголосила заступниця голови облдержадміністрації. – Ми хочемо, щоб ви, як представники НСЗУ, доносили ці проблеми до керівництва Уряду та держави».

В ході розмови, Мар’яна Возниця відмітила високий рівень готовності до реформування медичної галузі на Волині. За її словами, Волинь активно працює у цьому напрямку давно і це помітно.

Опісля короткої робочої зустрічі представники Національної служби здоров’я України зустрілися із медіа-спільнотою Волині та відповіли на ряд запитань волинських журналістів.

В ході брифінгу Мар’яна Возниця та Тетяна Бойко розповіли про найважливіші аспекти реформування вторинної ланки медицини.

«Перший рік медичної реформи дав упевненість, що зміни, які відбуваються – незворотні. При реформуванні на первинці у минулому році досягнуто істотних успіхів. Медики повірили нам. У новому році активно готуємося до впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медицини. Для нас усіх важливо, щоб контрактування медичних закладів Волині відбулося якнайшвидше. Адже уже з 1 квітня 2020 року медзаклади отримуватимуть бюджетні кошти виключно через Національну службу Здоров’я України та за певний перелік послуг, який надасть заклад пацієнтам, – наголосила представниця НСЗУ Маря’яна Возниця. – Волинь активна в реформі, уже більше ніж 90 % закладів регіону готові до укладання договорів з Національною службою здоров’я України»

Відтак, загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Волині до контрактування з НСЗУ (за показниками автономізація, комп’ютеризація та підключення до ЕСОЗ) – 84,4 %. У регіоні автономізовано 100 % закладів вторинки, комп’ютеризовано – понад 63 %, зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – близько 98 %, підключено до МІС – також близько 98 % спеціалізованих медичних закладів. КЕП – кваліфікований цифровий підпис отримали понад 66 % медичних працівників, яких буде залучено до виконання договору з НСЗУ.

Директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко додала, що трансформація медичної системи відбувається в інтересах пацієнта.

«Саме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків – укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги. Екстрена допомога буде надана всім».

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації