Головна Листи Дуальна система освіти Німеччини: волиняни переймали досвід у Баварії

Дуальна система освіти Німеччини: волиняни переймали досвід у Баварії

548

З 20 по 24 листопада 2023 року представники з Волині здійснили робочий візит до Німеччини. Поїздка відбулася в рамках реалізації проєкту «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні». Серед учасників – начальниця управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк.

Волиняни ознайомилися з дуальною системою освіти загалом у Німеччині та в Баварії зокрема. Також обговорили питання співпраці професійної освіти з бізнесом та втілення німецького досвіду в Україні в частині працевлаштування випускників та задоволення потреб роботодавців рівнем підготовки кадрів.

Окрім того, доктор Ян Ульман провів тренінг із використання штучного інтелекту як в освітньому процесі, так і поза ним. Насамкінець представники з Волині відвідали Державне міністерство освіти та культури Баварії, міську раду міста Вюрцбурга, освітні центри та підприємства, що задіяні у сфері професійної освіти.

Нагадаємо, що німецько-український проєкт реалізується Освітнім центром баварської економіки (bbw) gGmbH та охоплює три західноукраїнські області (Львівську, Волинську та Івано-Франківську).

Мета проєкту – впровадження дуальної освіти в професійних закладах, збільшення шансів на працевлаштування в Україні для випускників через покращення професійної підготовки у відповідності до потреб роботодавців.

Дуальна система освіти стала однією з найефективніших у світі за рахунок  здатності адаптуватися до економічних змін та готувати фахівців, які можуть швидко інтегруватися у виробничий процес.