Головна Листи Ігор Поліщук оглянув гуртожиток для ВПО, який у Луцьку облаштують за грантові...

Ігор Поліщук оглянув гуртожиток для ВПО, який у Луцьку облаштують за грантові кошти

533

Луцький міський голова побував у гуртожитку для внутрішньо переміщених осіб на вулиці Софії Ковалевської, 29, де ведеться реконструкція за рахунок безповоротної фінансової допомоги від НЕФКО.

Колишній навчально-лабораторний корпус Луцького національного технічного університету переобладнують під житло для ВПО, насамперед для тих, котрі вже навчаються або працюють в цьому виші. Реконструкція ведеться коштом Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), з якою Луцьк підписав договір про 1 млн 660 тисяч гривень безповоротної фінансової допомоги.

 
 
 
 
 
 
 

“Це грантові кошти, коштів міського бюджету тут немає, – наголосив Ігор Поліщук. – Як бачимо, реконструкція гуртожитку йде доволі активно. Підрядник обіцяє, що в липні роботи, напевно, завершаться і можна буде готуватися до заселення. Реконструкція передбачає і ремонт кімнат, і вмеблювання, і побутову техніку. Тобто все буде готове для того, щоб наші ВПО могли сюди приходити і жити. Чудово, що за допомогою партнерів можемо осучаснювати наше місто, робити його комфортнішим, зокрема й для тих людей, які приїхали з територій, де йдуть активні бойові дії”.

 

Разом із Луцьким міським головою хід реконструкції гуртожитку інспектували генеральний директор ПрАТ “Луцьксантехмонтаж №536” Ігор Чорнуха та ректор ЛНТУ Ірина Вахович. Керівник вишу розповіла, що в колишньому навчальному корпусі після переобладнання у гуртожиток планують розмістити 180 осіб, але за потреби ця кількість може збільшитися до 300. Насамперед, йдеться про студентів цього навчального закладу, викладачів та їхні родини, які мають статус ВПО.

 

Роботи з реконструкції, що ведуться на площі 3,5 тисячі квадратних метрів, зараз виконані на 60% відсотків. “Вже прокладена інженерія – опалення, водопроводи, електропостачання, – повідомив Ігор Чорнуха. – Тут має бути 54 кімнати звичайних, які розподілені по блоках. Блок – це або три, або чотири кімнати, кухня, санвузли, душові. Є 7 кімнат поліпшеного планування, що передбачають наявність санвузлів у самій кімнаті. Є ще 8 смарт-квартир, кожна площею в межах 24 квадратних метри. І буде дві квартири площею 35 та 38 квадратних метри, де є кухня і санвузли”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Паралельно із будівельними ведуться роботи із дооснащення гуртожитку меблями (ліжками, стільцями, шафами) та найнеобхіднішою технікою (пральними машинами та кухонним обладнанням). Підрядники сподіваються, що ВПО почуватимуть себе у гуртожитку комфортно, адже одних тільки кухонь тут передбачено 24.

 
 
 
 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(77904, 777946, 724727, 720665)