Головна Листи Луцька громада отримала електроавтомобіль від дитячого фонду ООН Юнісеф

Луцька громада отримала електроавтомобіль від дитячого фонду ООН Юнісеф

692

Новий електроавтомобіль CROSS, Dongfeng M5EV – електричний бус 2022 року випуску наданий Дитячим фондом ООН Юнісеф в Україні для забезпечення роботи управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а саме: для надання якісних соціальних послуг, здійснення соціального супроводу сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, екстреної допомоги та мобільності фахівців, допомозі родинам, які виховують дітей з інвалідністю.

 
 
 
 

Новий екологічно чистий електроавтомобіль обладнаний для перевезення дітей, які пересуваються на інвалідних візках. Важливо також, що в автомобілі можна перевозити одразу цілу мультидисциплінарну команду, яка складатиметься з психолога, соціального працівника, фахівця із соціальної роботи, юриста, медичного фахівця.

 
 
 
 

Начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан розповіла, що впродовж 2022 – 2023 років в області реалізовувався проєкт “Програма кризової підтримки сімей, які виховують дітей з труднощами розвитку та інвалідністю, в тому числі внутрішньо переміщених осіб” у співпраці з Благодійною установою “Навчально – реабілітаційний центр “Джерело” та за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні. Активно та результативно працювала мобільна бригада надання соціальних послуг. За рік роботи здійснено 169 виїздів. Підтримано 2126 родин та 182 сім’ї забезпечено індивідуальними потребами. Вона зазначила, що їхня робота була гідно оцінена і сьогоднішня подія — вручення автомобіля допоможе якісно виконувати її й надалі. Важливо те, що автомобіль переобладнаний для людей, які пересуваються на інвалідних візках. Він може проїхати 300 км на одному заряді. Також Луцька міська рада придбала до нього міні зарядну станцію.

 

Заступник міського голови Ірина Чебелюк подякувала усім партнерам за плідну співпрацю, адже за рік було зроблено чимало та реалізовано ряд важливих проєктів. “Я дякую місцевій команді за роботу, партнерам — за надану можливість територіальній громаді розвивати соціальну сферу. Ваша допомога є неоціненною у наданні підтримки дітям та усім, хто цього потребує, адже люди — це пріоритет для нас. Цей автомобіль відкриває доступ до якісного та оперативного виконання потреб соціально незахищених верств населення. Ми сподіваємося на подальшу співпрацю та віримо, що скоро настане перемога”, – підсумувала вона.

 
 
 
 
 
 

 

Довідково:

Підписано меморандум про співпрацю з Волинською військовою адміністрацією та Дитячим фондом ЮНІСЕФ в Україні про реалізацію пілотного проєкту «Кращий Догляд для Кожної Дитини» у Волинській області.

Його метою є послідовна трансформація навної системи захисту дитини в регіоні та формування системи кращого догляду для дітей, підтримки сімей та розбудови спроможності громад Волинської області, яка забезпечить право дитини на проживання, догляд і виховання в турботливій сім’ї, доступ до якісних соціальних, освітніх, медичних, послуг дотримуючись принципу найкращих інтересів дитини.

Основними Цілями є:

– Гарантування безпечної та дбайливої сімейної опіки для всіх дітей, але особливо для тих, хто був розлучений з сім’єю, внутрішньо переміщених, тих, хто повернеться, та тих, хто втратив батьків.

– Підтримка сімей (як біологічних, так і альтернативних) у забезпеченні такого догляду.

– Зміцнення системи захисту дітей та соціальних послуг на рівні громад, щоб усі діти зростали у гідних умовах.

Заплановані три напрямки співпраці.

Щодо надання послуг:

– Огляд наявних обласних планів та програм (план розвитку інтернатних закладів, програма соціально-економічного розвитку тощо) з урахуванням урядового Плану дій, Плану відновлення та національних стратегій.

– Перегляд ситуації з дітьми в громадах (захист дітей та соціальний захист, доступ до послуг, спроможність місцевої громади).

– Впровадження мінімального пакету послуг у відібраних громадах.

– Адвокація системних змін

Щодо зміцнення системи:

– Навчання соціальних працівників усіх рівнів дітей, фахівців регіонального підрозділів Національної соціальної сервісної служби.

– Покращення матеріально-технічного забезпечення фахівців з соціальної роботи, фахівців з питань захисту дітей, фахівців регіонального підрозділів Національної соціальної сервісної служби.

– Створення міжсекторальних мультидисциплінарних команд.

– Забезпечення наявності методичного та навчального центру соціальної роботи на обласному рівні.

– Додаткове залучення фахівців соціальної роботи у громади.

Щодо альтернативних сімейний форм.

– Оцінка дітей, які перебувають в інтернатних закладах (будинках дитини, центрах соціально-фізичної реабілітації), визначення, які діти можуть бути безпечно возз’єднані з батьками/іншими членами сім’ї, а які можуть бути усиновлені або влаштовані в альтернативні сімейні форми виховання.

– Мотивація та пошук потенційних батьків-вихователів по всій області.

– Навчання потенційних альтернативних сімей.

– Супровід влаштування дітей у новостворені альтернативні сім’ї.

– Супровід возз’єднання сімей.

– Гуманітарна допомога та надання послуг дітям та сім’ям.

 

 

 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)