Головна Листи Луцькій громаді необхідна своя система оповіщення

Луцькій громаді необхідна своя система оповіщення

511

Від жителів Луцької громади постійно надходять численні скарги у відділ комунікації «15-80» щодо відсутності звукового сигналу про оголошення повітряної тривоги. На адресу міської ради були й звернення від народних депутатів України, громадських організацій про необхідність впровадження місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО).

Станом на сьогодні, в умовах третього року повномасштабної війни, у Луцькій міській територіальній громаді, на жаль, відсутня своя система оповіщення.

Про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема оголошення сигналу «Повітряна тривога» у місті Луцьку сповіщає ще радянська застаріла обласна система централізованого оповіщення. У 35 населених пунктах нашої громади сирени відсутні взагалі.

Зараз, у період воєнного стану, кожна українська громада активно допомагає Збройним силам України. Луцька громада постійно передає військовим на фронт автомобілі, квадрокоптери, зарядні станції, системи зв’язку та інше обладнання, необхідне для виконання бойових завдань. Лише на цей рік у бюджеті громади передбачили щонайменше 500 млн грн.

Але разом з цим, ми не забуваємо і про безпеку жителів нашої громади, тому і виникла критична необхідність встановити сигнал повітряної тривоги, щоб люди могли вчасно реагувати на ракетну чи іншу небезпеку.

Окрім цього, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 р.№ 488-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій» та протоколом Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначено, що місцеві автоматизовані системи централізованого оповіщення необхідно впровадити в Україні до 01 грудня 2024 року.

На виконання розпорядчих документів щодо встановлення такої системи у Луцькій громаді розроблено проєктно-кошторисну документацію.

Змінами до “Програми розвитку цивільного захисту Луцької міської територіальної громади на 2021 — 2025 роки”, затвердженими на сесії Луцької міської ради 29 травня цього року, передбачається сума у розмірі 57 млн грн на реалізацію заходів з впровадження МАСЦО, але вони на перспективу і будуть реалізовуватись у випадку наявності коштів у місцевому бюджеті.

Впровадження системи відбуватиметься поетапно. У 2024 році вартість робіт з реалізації першочергових заходів становитиме орієнтовно 14 млн грн.

За ці кошти заплановано встановити автоматизоване робоче місце оперативного чергового ТАСЦО, обладнання автоматизованого робочого місця в ЦНАПі м.Луцька; виконати роботи зі встановлення обладнання системи на телевежі; 10 електронних сирен DSE-600S з щілинними гучномовцями. П’ять сирен – на території міста у місцях найменшого покриття сигналу та п’ять – в старостинських округах громади: в Прилуцькому, Жидичині, Заборолі, Боголюбах, Княгининку.

Нова система централізованого оповіщення функціонуватиме десятки років. Що важливо, вона зможе автономно працювати сім днів у режимі повного блекауту. Пульт управління цією системою знаходитиметься у ЦНАПі м.Луцька. Тож через систему можна буде зробити й будь-яке інше оголошення у випадку надзвичайної ситуації природного чи техногенного характеру.

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення