Головна Листи На Волині працюють над створенням мобільних аптек

На Волині працюють над створенням мобільних аптек

477

Минулоріч Міністерство охорони здоров’я України започаткувало ініціативу зі створення мобільних аптек, мета якої підвищити рівень доступності купівлі ліків у селах. Про реалізацію проєкту на Волині розповів начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух.

За його словами, на даний час кількість аптек в області, які підписали договір із Національною службою здоров’я України, у міській і сільській місцевості кардинально відрізняється. Страждають від цього насамперед пенсіонери та малозахищені верстви населення, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки». До слова, цю проблему також обговорювали в ОДА під час зустрічі з головою НСЗУ Наталією Гусак.

«Якщо ми говоримо про мобільні аптеки, то ця робота вже розпочата. Зараз спільно з керівниками комунальних підприємств первинки, суб’єктами підприємницької діяльності, фармбізнесу, фармінспекцією обговорюємо питання та детально вивчаємо потребу. Для того, щоб спільно намалювати маршрути, куди потрібно їхати, щоб суб’єктам підприємницької діяльності, фармбізнесу також було це вигідно», – зазначив Юрій Легкодух.

Окрім того, начальник обласного управління охорони здоров’я наголосив, що ця робота повинна бути скоординована для потреб незахищених верств населення, які не можуть собі дозволити дороговартісних ліків.