Головна Листи На Волині розпочалися перевірки стану тимчасових місць проживання для внутрішніх переселенців

На Волині розпочалися перевірки стану тимчасових місць проживання для внутрішніх переселенців

538

1 вересня 2023 року Уряд затвердив Порядок функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Він вперше визначає механізм утворення й обліку таких місць, а також мінімальні вимоги для життєзабезпечення внутрішніх переселенців. Про це сьогодні йшлося під час засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення Волині.

«Сьогодні ми обговоримо особливості функціонування місць тимчасового проживання ВПО на Волині згідно постанови Кабміну від 1 вересня 2023 року № 930», – зазначила заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук.

Слід зазначити, що порядком передбачено розділення приміщень на місця загального користування та з облаштованими ліжко-місцями. Також встановлюються вимоги до температурного режиму, мінімальної площі для одного ліжко-місця, обладнання кухнями, душовими та туалетними кімнатами, пральними машинами й іншим.

Відтак, рішенням Уряду доручено військовим адміністраціям у шестимісячний термін привести умови місць тимчасового проживання у відповідність до затверджених стандартів.

Крім того, необхідно провести моніторинг стану й облаштування тимчасового житла для переселенців. В області уже розпочато моніторингові візити представників БФ «Рокада», департаменту соцзахисту населення ОДА, районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Також потрібно затвердити перелік місць тимчасового проживання на території Волині. Тож керівникам (власникам, балансоутримувачам) закладів, де облаштовано місця для проживання для більше 10-ти внутрішньо переміщених осіб необхідно впродовж місяця з дня набрання чинності цієї постанови (http://surl.li/lgaly) звернутися до обласної адміністрації із заявою про його включення до переліку. До слова, до ОВА уже подано 21 заяву.

Зразок заяви: http://surl.li/lnzbo;
Додаток до заяви: http://surl.li/lnzbu.