Головна Листи На Волині за моделлю «Барнахус» працюватиме центр реабілітації дітей, що зазнали насилля

На Волині за моделлю «Барнахус» працюватиме центр реабілітації дітей, що зазнали насилля

200

Про це повідомив начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко, відвідавши Центр комплексної реабілітації «Фенікс», на базі якого відкрили новий напрям – реабілітація для дітей, які зазнали різних видів жорстокого поводження і потерпіли від злочинів. Для цього у закладі реконструювали цілий корпус, де, окрім реабілітації та інтеграції дітей у суспільство, впроваджено модель «Барнахус».

Як повідомив Юрій Погуляйко, за шість місяців поточного року в області 233 дитини зазнали насилля. Таку страшну статистику очільник області  почув під час центру для реабілітації дітей. До слова, потерпілими у 2022 році стали 232 дитини (119 – неповнолітніх, 113 – малолітніх), що на 36 % більше, ніж у 2021 році.

«Тож створення реабілітаційного центру для роботи з дітьми, які постраждали чи стали свідками злочинів, на жаль, є необхідним. І в той же час – вкрай важливим. Слід зауважити, що у Центр є унікальним, адже працюватиме за моделлю «Барнахус», а також допомагатиме дітям пройти реабілітацію та інтегруватись у суспільство», – зауважив начальник ОВА.

Заклад, що сьогодні розпочинає роботу на Волині, є сьомим в Україні. Наразі такі центри успішно функціонують вже у шести областях: Вінницькій, Миколаївській, Тернопільській, Житомирській Чернівецькій та м. Києві.

Завданням моделі є забезпечити дітям і підліткам, які зазнали різних видів жорстокого поводження і потерпіли від злочинів, отримання належної оцінки, лікування і підтримки та запобігти травматизації дітей внаслідок повторних співбесід, які проводять різні служби в різних місцях.

Саме тому в закладі передбачена кімната для проведення співбесіди з дитиною. А щоб позбавити дитину необхідності розповідати свою історію кілька разів різним людям, за співбесідою в іншій кімнаті (кімнаті для прослуховування) спостерігатимуть суддя, який офіційно відповідає за процедуру, соціальний працівник з органів із захисту дітей, співробітники поліції, прокуратури, адвокат обвинуваченого і адвокат з прав дитини. Інтерв’ю записуватимуть на відео.

Модель «Барнахус» впроваджується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Фінансування проекту Барнахус, а саме облаштування відремонтованого приміщення відбувається за кошти Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Ремонт корпусу, який сьогодні оглянув Юрій Погуляйко, здійснили завдяки благодійній допомозі підприємства «Кроноспан». Нині тут ще не влаштований підйомник для людей з інвалідністю, також очікують обладнання та меблі, яке забезпечить благодійна організація «Український фонд громадського здоров’я» у співпраці із ЮНІСЕФ. Однак, вже зараз можна сказати, що працюють, аби дітям було максимально комфортно та спокійно.

«Діти – найвразливіша категорія нашого суспільства. Вони потребують особливого підходу у вихованні, навчанні та догляді. Але, на жаль, проблема насильства над дітьми все одно є доволі поширеною. А збройна агресія проти України цю ситуація лише погіршила. Тож дякую усім причетним до цього проекту. Діти, а головне їх безпека, завжди мають бути в пріоритеті і батьків, і держави», – сказав очільник області на завершення.