Головна Листи Обмін старих лампочок на нові LED: на Волині працюють над стартом програми

Обмін старих лампочок на нові LED: на Волині працюють над стартом програми

977

У Волинській ОВА напрацьовують механізм збирання, перевезення і утилізації лампочок розжарювання, які обміняють волиняни на LED-лампи.

Сьогодні, 12 січня 2022 року, заступник голови ОДА Олександр Троханенко взяв участь в нараді щодо відповідного питання, яка пройшла під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

☝️Нагадаємо, що згідно державної програми кожен повнолітній українець може обміняти до 5-ти старих ламп розжарювання на світлодіодні. Обмін проходитиме у відділеннях «Укрпошти» у два способи – з попереднім замовленням і без нього.

➡️ Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок «Дія», то вони гарантовано будуть очікувати людину у найближчій «Укрпошті» п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. До речі, 16 січня стартує бета-тестування реєстрації в «Дії» на обмін лампочок. Запис на бета-тест уже відкрито: https://t.me/diia_beta_bot.

➡️ Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за наявності вільних LED-ламп у відділенні «Укрпошти». З собою потрібно мати: паспорт, ідентифікаційний код та справні лампи розжарювання в упаковці. Детальніше: https://bit.ly/3IDxhy1.

Таким чином, якщо у вашій люстрі вкручена лампа розжарювання, ви можете замінити її на енергоощадну світлодіодну.

✔️Попередньо на Волині можна буде обмінювати лампи з початку лютого. Наразі обласна військова адміністрація працює над питанням належної утилізації ламп, які отримає «Укрпошта» від жителів Волині.

«Утилізація – це не про вивезення лампочок на сміттєвий полігон. Це про переробку ламп з метою повторного використання отриманого ресурсу», – зазначив Олександр Троханенко.

Проєкт обміну ламп реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» за підтримки Європейського Союзу. Він впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.