Головна Листи Проєкт «Крила»: у Ковелі організували подорож для матерів Героїв

Проєкт «Крила»: у Ковелі організували подорож для матерів Героїв

373

У Ковелі – проєкт “Крила” для тих, хто проживає втрату близької людини через війну.  На цей раз для його учасників – матерів загиблих Героїв було організовано поїздку святими місцями Львівщини. Вона проходила у супроводі отця Романа Халуса, настоятеля храму Блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ та ініціатора проєкту, директора центру соціальних служб Інни Третяк.

За її словами, найперше відвідали Страдецьку печеру, що на Яворівщині. Усередині ХІ сторіччя у піщаній горі, поблизу якої розташоване село Страдч, побожні монахи видовбали у скелі – камені-пісковику – підземний монастир. Ця святиня стала другою після Києво-Печерської лаври створеною за часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Наслідком титанічної праці постала Страдецька Печерська лавра, яка збереглася донині.

Жінки пройшли Хресною дорогою, яка має 14 стацій. Це молитовні зупинки, кожна з яких відображає момент у дорозі Христа на гору Голгофу.

Далі групу гостинно прийняли у храмі Святих Петра і Павла у  Новояворівську. Потому  був Гніздичів, який славиться храмом Матері Божої Цариці Ангелів. На його стінах зображені сто п’ятдесят ангелів з обличчями реальних українських дітей. Втім, за часів радянщини там було льоносховище. Зараз храм відновлюють монахи.

– Загалом подолали понад 700 км. Ця подорож про зцілення, роздуми. Спасибі усім, хто допоміг її здійснити, хто приймав, спілкувався, дарував своє тепло і добре слово, – додає Інна Третяк.