Головна Листи Центр життєстійкості у Нововолинську: підсумки роботи за місяць

Центр життєстійкості у Нововолинську: підсумки роботи за місяць

365

Ось уже як місяць у Нововолинську функціонує Центр життєстійкості. Це перший соціальний заклад такого типу, який відкрився на Волині. Тож про діяльність установи розповіла соціальна менеджерка Центру життєстійкості Нововолинської громади Тетяна Галицька.

«Послуга, яку ми надаємо, має назву “життєстійкість”. Вона нова. Її немає у соціальних стандартах. Саме у цьому проєкті вона апробується. В рамках послуги є два напрямки роботи: консультування та групові заходи, – зазначила пані Тетяна. – Загалом за місяць відбулося 1 073 заходи. Сюди входять індивідуальне, сімейне та групове консультування, а також консультації по телефону та будь-яка взаємодія з людьми».

Слід зазначити, що нині у центрі працює сім фахівців. Це соціальний менеджер, два психологи та чотири фахівці із соціальної роботи. Зважаючи на те, що громада досить велика, то два фахівців працюють віддалено: один – у молодіжному просторі «The HUB» у селищі Благодатне, інший – у Центрі денного перебування, де функціонує група позитивного батьківства.

За словами Тетяни Галицької, у центр життєстійкості можуть звернутися всі мешканці громади, а особливо – військові та члени їх сімей, поранені чи демобілізовані, ВПО, люди з інвалідністю та їхні сім’ї, а також особи 60+. Тут надають психосоціальну допомогу та інші соціальні послуги.

Зокрема, з 1 лютого комплексну соціальну послугу з формування життєстійкості надано 1 774 рази. Мова йде не про людей, а про кількість послуг, що надана жителям громади.

Якщо проаналізувати звернення, то це:
• 35 % – від членів сімей військових або самі військові;
• 35 % – від внутрішньо переміщених осіб;
• 30 % – від інших членів громади.

«Перший місяць роботи закладу вже позаду. В нас було чимало роботи, навіть перенавантаження. Люди до нас ішли і йдуть далі. Наше завдання сьогодні – організувати роботу так, аби надати дійсно якісну послугу всім, хто звертається», – додає Тетяна Галицька.

Нагадаємо, що проєкт реалізує Міністерство соціальної політики України та є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» першої леді Олени Зеленської.

Адреса Центру життєстійкості: м. Нововолинськ, вул. Кауркова, 39-а.
Графік роботи: у робочі дні з 10:00 до 18:30.
Контакт: 096 553 11 35 – Тетяна.