Головна Листи “Тут працює золотий фонд лікарів України”, – Ірина Вахович про медперсонал обласної...

“Тут працює золотий фонд лікарів України”, – Ірина Вахович про медперсонал обласної дитячої лікарні

2471

Сьогодні група депутатів з різних політичних фракцій на чолі з головою облради Іриною Вахович побували у Волинському обласному дитячому територіальному медичному  об’єднанні, аби вивчити та систематизувати проблеми закладу. До участі у своєрідному Дні депутата долучилися перший заступник голови облради Юрій Поліщук, голова фракції “Свобода” Анатолій Вітів, заступник голови фракції “Батьківщина” Ігор Лех,  голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Михайло Імберовський, голова постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материства та дитинства Людмила Тимощук та депутат обласної ради Юрій Ройко. Нагадаємо, на останній сесії було прийнято рішення про реорганізацію цього закладу шляхом приєднання  до обласного перинатального центру, який функціонує з минулого року.

Про це повідомили у Волинській обласній раді.

Сучасні приміщення новозбудованого закладу разюче відрізняється від тих,що має обласна дитяча лікарня, яку відкривали в кінці 80-х років минулого століття. Депутати попросили показати найпроблемніші відділення, які потребують фінансових вливань.  Зі слів, голови обласної ради Ірини Вахович, у 2020 році дитяча лікарня буде однією з пріорітетних об’єктів, які  фінансуватимуться з обласного бюджету.

Починаються оглядини з неонатального центру.  Медичний директор з неонатології Оксана Чопко розповідає, що тут лікують діток, які поступають з районів області, або ж реанімації. При центрі діє реанімаційна бригада, що здійснює  по 240-260 виїздів щорічно .  Пані Оксана працює тут  понад 20 років. Каже, що починала з часів, коли не вистачало дихального обладнання. Сьогодні – інша ситуація, але й інші вимоги та виклики. Відділення потребує ремонту,  і не просто, щоби мати сучасний естетичний вигляд. “Зараз основний напрямок неонатології – послуга орієнтована на родину. Йдеться про вільне відвідування реанімації. Постійний контакт родини з дитиною, тому тут мають бути комфортні умови для родин та з дотриманням санітарних вимог”, – пояснює Оксана Чопко. Крім того, вона звернула увагу депутатів на обладнання, яке стоїть безпосередньо в коридорах. Його просто нікуди дівати.

Медики бачать вирішення проблеми і пропонують відремонтувати підвальне приміщення. Туди також запросили депутатів.  Голова профільної комісії Людмила Тимощук, оглянувши лікарняний підвал,  має сумнів, що в ньому може зберігатися медичне обладнання навіть після ідеального ремонту.  Тобто питання потребує ретельного вивчення.

Гнітюче враження від побаченого у відділеннях нейрохірургії та ортопедії. Ці приміщення також потребують ремонтів.

Лікарі переконують, що не сидять,  склавши руки і чекаючи бюджетної манни. Вони показують педіатричне відділення, на ремонт якого було залучено понад 2 млн грн. “Здебільшого – це кошти гуманітарної допомоги та нашого благодійного фонду “Серце в долонях. Також залучені кошти обласного бюджету”, – пояснила заступник генерального директора Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання з медичної частини Людмила Гагаловська . У відремонтованому відділенні – жодного порожнього ліжка.

Відвідавши дитячу лікарню, депутати ще раз впевнилися в правильності рішення обласної ради Про реорганізацію комунального підприємства «Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання» Волинської обласної ради, адже вдасться вирішувати проблеми, не розпорошуючи бюджетних коштів. Обидва заклади знаходяться на одній території та мають спільні комунікації.  Перший заступник голови облради Юрій Поліщук пропонує, щоби медики передали повний список позицій, на які треба вишукувати бюджетні кошти, а потім спільно визначитися з пріорітетами.

Голова обласної ради Ірина Вахович вважає, що якби у бюджеті було би вільних 500 млн грн, то всі вони могли би бути освоєні в дитячій лікарні, бо проблем там дуже багато. Голова профільної комісії Людмила Тимощук, як медик, пропонує почати з ремонту неонатального відділення, а потім навести лад в ортопедії та нейрохірургії. “Ну, і звісно, потрібно подбати про оновлення медичного обладнання в дитячій лікарні, адже стіни, навіть і відремонтовані, не лікують”, – слушно зауважила Людмила Тимощук.

Генеральний директор перинатального центру Ірина Горавська  просить підтримки в депутатів, щоб реорганізований заклад був опорним, тоді можна було би залучити кошти державного бюджету  в рамках Національної програми «Велике будівництво». Цей проєкт передбачає , що  до кінця року  осучаснять  приймальні відділення в усіх опорних лікарнях  Волинського госпітального округу. Згідно концепції Уряду, на кожен опорний медзаклад із державного бюджету виділять 7 мільйонів гривень. У приймальному відділенні рекомендують облаштувати рецепцію, консультативно-оглядові приміщення, місця для очікування пацієнтів та супроводжуючих, вбиральні.

Крім того, підтримуватиметься медицина невідкладних станів. У діагностичному блоці передбачають обладнання лабораторії термінових аналізів, оснащення кабінетів необхідним сучасним діагностичним обладнанням та створення усіх умов для проведення успішних реанімаційних заходів.

З обласних комунальних закладів до переліку опорних лікарень, потрапила дише обласна клінічна лікарня. Жодна з дитячих лікарень України не стала опорною.

Голова обласної ради Ірина Вахович пропонує на сесії обласної ради, яка відбудеться 12 березня прийняти звернення до Уряду з пропозицією надати статус опорної лікарні комунальному підприємству «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Волинської обласної ради. Саме таку назву буде мати реорганізоване підприємство. Одним із аргументів, яким будуть намагатися переконати столичних чиновників є те, що сьогодні в обласній дитячій лікарні лікується чимало дітей з усіх куточків України. “Це свідчить про те, що в цьому закладі працюють висококласні лікарі. Вважаю, що ці люди – золотий фонд лікарів України. Саме завдяки цим людям   кожного дня звершується великий подвиг. Саме їм ми завдячуємо за врятовані дитячі життя і здоров’я”, – зауважила голова обласної ради.