Головна Листи У Ковелі продовжують роботу з облаштування укриттів у закладах освіти

У Ковелі продовжують роботу з облаштування укриттів у закладах освіти

594

Сьогодні заступниця міського голови Наталія Маленицька та начальник управління освіти Віктор Бичковський перевірили виконання ремонтних робіт та облаштування укриттів для навчальних закладів міста.

За словами Наталії Дмитрівни, не всі школи та садочки мають приміщення, куди можна спуститись дітям під час тривоги. Тому шукають альтернативні варіанти.

Для ліцею №1 підійшло підвальне приміщення однієї з установ, що знаходиться неподалік. Укриття може прийняти 80 осіб. З облаштуванням допомагають батьки, аби учні швидше сіли за парти. Зокрема, виготовили 15 лавок для сховища.

Уже тиждень як працює дитсадок №5. Директорка ЗДО Галина Фединяк каже, що їм допомогло із захисною спорудою сусіднє підприємство. Його укриттям користується також молодша ланка ліцею №1.

У закладі дошкільної освіти №10 робота кипить. Підрядник — Василь Волинчук (МПП “Інвестбуд”) розповідає, що приміщення у 103 кв.м. довелось “відкопувати”. Чимало у цьому допомогли батьки. Також зробили 2 входи, поміняли 84 м труб, проклали дренаж-систему, штукатурять стіни. Згодом вихователі розмалюють їх, щоб додати комфорту для дітвори.

Практично “з нуля” будується стаціонарне укриття на території ЗЗСО №8. Ним зможуть користуватись також колектив ліцею №5, адже приміщення розраховане майже на 400 осіб. На об’єкт з міського бюджету виділено понад 6 млн гривень.

– Основні роботи зроблені. Добудували стіни, провели дренаж, освітлення, проклали інженерні мережі. Облаштовуємо санвузли, їх тут буде 3 — один звичайний та два інклюзивних. На порядку денному — штукатурка стін, проведення вентиляційної системи. Хочеться чим швидше завершити, але не дозволяють погодні умови, — розповідає Сергій, представник підрядника ТОВ “Ідея”.

Незабаром відновиться навчальний процес у ЗЗСО №6. У приміщенні, яке слугуватиме як укриття, поставили лавочки, є парти для школярівЗахисна споруда може прихистити 120 дітей.

На завершення відвідали ліцей №13, де РЖКП №1 проводить ремонтні роботи кімнат, які будуть використовувати як укриття для ЗДО №6. На це в бюджеті передбачено 350 тисяч гривень.

Директор дитсадка Наталія Удачна розповідає, що всі з нетерпінням чекають, коли малеча зможе відвідувати заклад: “Після ремонтних робіт завеземо меблі, іграшки, усе необхідне для наших діток”.

Віктор Васильович переконаний, що офлайн-навчання ефективніше за дистанційне. Та й дітям необхідне живе спілкування.

– Велике спасибі керівникам установ, підприємцям, які надають приміщення, та батькам, які долучаються до облаштування захисних споруд.

  •