Головна Листи У Ковелі відкрили меморіальну дошку Почесному громадянину міста, почесній голові “Союзу Українок”...

У Ковелі відкрили меморіальну дошку Почесному громадянину міста, почесній голові “Союзу Українок” Аллі Поляковій

593

22 березня, на фасаді приміщення культурно-просвітницького центру відкрили меморіальну дошку на честь Почесного громадянина міста Ковеля, почесної голови Ковельської міської філії “Союзу Українок” Алли Полякової.

Алла Михайлівна вписала славну сторінку в історію Ковеля. З 1989 року – активна діячка національно-демократичного руху та громадського життя у місті. У 1990 році обрана депутатом міської ради.

У 2000 році стала однією з ініціаторок відродження у Ковелі громадської організації «Союз Українок», яку очолювала впродовж 18 років. Вона зуміла згуртувати довкола себе кращих представниць креативного, патріотичного жіноцтва. Завжди вболівала за долю України, рідного Ковеля, для багатьох була прикладом для наслідування, наставником для молоді.

22 березня 2021 року Алли Михайлівни не стало. За активну громадську, просвітницьку діяльність, участь в національно-демократичному русі та патріотизм Поляковій Аллі Михайлівні присвоєно звання “Почесний громадянин міста Ковеля” (посмертно).

Місце розміщення дошки теж є невипадковим, адже за сприяння Алли Михайлівни, національно-патріотичної спільноти міста, активістів “Союзу Українок” вдалося зберегти приміщення пам’ятки архітектури старовинної аптеки та частково реставрувати його.

Саме в культурно-просвітницькому центрі було відновлено діяльність школи шляхетних українок, яка функціонувала при “Союзі Українок”. Там проходили літературні читання, зустрічі з молоддю, незабутні мистецькі вечори разом з інтелігенцією міста.

За словами міського голови Ігоря Чайки, він з Аллою Михайлівною зустрівся незадовго до її смерті. Жінку цікавила не лише діяльність та перспективи розвитку “Союзу Українок”. Її турбувало все, що відбувається в місті. Вона мала свій погляд на архітектурний стиль, дуже добре розуміла, як необхідно виховувати молодь. Вважала, що саме молодому поколінню необхідно довірити побудову тієї України, за яку вона агітувала все своє життя.

– Це була Людина з великої літери. І це може підтвердити будь-хто. Не кожен може залишити по собі світлий слід на цій землі. Аллі Михайлівні це вдалося.

Ігор Чайка разом з нинішньою головою Ковельської філії “Союзу Українок” Лілією Єгоровою відкрили меморіальну дошку, яку освятив настоятель Свято-Преображенського храму отець Ростислав Дідух.

А потому відбувся вечір-памяті у публічній бібліотеці. На теплу родинну зустріч зібрались рідні, друзі, знайомі, колеги, однодумці Алли Михайлівни, прийшла молодь послухати про людину, яка творила історію Ковеля.

– Людина-камертон українського духу — так влучно про неї сказала волинська поетеса, її хороший друг Ніна Горик.

Вона пригадала як у далекому 1990 році вони разом вперше організовували свято Різдва у Палаці імені Тараса Шевченка, як відновила у Ковелі свою роботу Ковельська філія “Союзу Українок”, скільки патріотичних заходів відбулось у Ковелі завдяки Аллі Поляковій.

Було багато спогадів, теплих слів про надзвичайну жінку, чудового лікаря, прекрасну дружину, маму, бабусю, щиру ковельчанку, велику патріотку України. У кожного своя історія, свій місток, який поєднав частину життя з Аллою Михайлівною.