Головна Листи Україна – США: в ОВА обговорили співпрацю між волинським та американським бізнесом

Україна – США: в ОВА обговорили співпрацю між волинським та американським бізнесом

356

Налагодження партнерства між українським та американським бізнесом, огляд економіки України та представлення Американського університету, який знаходиться в Києві – про це йшлося під час зустрічі з американською делегацією. Зокрема, волинські підприємці, керівництво обласної військової адміністрації та обласної ради зустрілися з науковцем-економістом українського походження, ректором-засновником Американського університету, професором Школи менеджменту ім.Везерхеда університету Кейс Вестерн Резерв США Романом Шереметою.

Найперше, він розповів про економіку України до війни, ситуацію станом на сьогодні та план відновлення після перемоги.

«У 2022 році ВВП України впало на 30%. У той час, як Світовий банк прогнозував пониження на 45%. Також нам прогнозували збільшення безробіття на 35%, а в реальності цей показник становить 21%. Інфляція: прогноз 31%, а маємо – 26,6%. Тобто за всіма показниками прогноз був більш песимістичний. Ми показали світу, що ми стійкіші, ніж вони того очікували. Україна вистояла, – зазначив Роман Шеремета. – Якщо говорити про український бізнес, то під час війни він працює на 68%. Дехто покращив роботу: в основному це ІТ-галузь та експорторієнтовані підприємства. А найбільше постраждали від війни схід і південь країни, відповідно там і закрився бізнес. Однак США готові інвестувати в Україну та співпрацювати, зокрема, і з волинськими підприємствами».

Перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко поцікавився, з якими галузями міжнародні партнери планують співробітництво.

«Це в основному три напрямки: ВПК (військово-промисловий комплекс), космічна і авіагалузь, а також ІТ-сфера», – відповів економіст.

Водночас перший заступник очільника області розповів про уже наявний досвід роботи Волині з міжнародними партнерами.

«Наша область неодноразово працювала над грантовими проектами транскордонного співробітництва. Тобто у нас є досвід роботи з міжнародними програмами. Крім того, щоб підсилити цей напрямок, ми створили Агенцію регіонального розвитку, – зазначив Сергій Мовенко. – Волинь у багатьох проектах є пілотною областю, тож сподіваюся вона буде першою і у цьому випадку».

Опісля Роман Шеремета розповів про Американський Університет у Києві (American University Kyiv) та ознайомив присутніх з американською освітою.