Головна Листи Відремонтовано гідроспоруду на Шацьких озерах

Відремонтовано гідроспоруду на Шацьких озерах

3016

Оскільки питання обміління Шацьких озер не втрачає своєї актуальності, перебуває на постійному контролі у керівництва як Волинської обласної державної адміністрації, так і Волинської обласної ради, а тому неодноразово обговорювалося на спільних нарадах.

Нагадаємо, щоб залучити фахівців Інституту водних проблем і меліорації до досліджень з приводу обміління Світязя та інших озер, було прийнято рішення щодо звернення до обласної ради про перерозподіл коштів обласного бюджету. Зі слів начальника управління екології та природних ресурсів Дмитра Новохатського, передбачено 150 тис.гривень на проведення досліджень, на підставі яких розроблятиметься регіональна програма збереження та розвитку Шацького поозер’я на 2020-2023 роки.

Відтак, першим кроком у вирішенні цього болючого питання стало усунення зарегульованості стоку у каналі, що сполучає озеро Світязь з озерами Луки- Перемут. В минулому озеро було безстічним, у зв‘язку з чим рівень води в ньому коливався (за рахунок танення снігів і затяжних дощів). З метою уникнення підтоплення, насамперед території с. Світязь, й був облаштований канал довжиною близько 3 км, який з’єднав озеро Світязь з озерами Луки і Перемут.

Шлюз-регулятор, встановлений на згаданому каналі, упродовж декількох років знаходився у непрацюючому стані, а тому не виконує свою функцію для повноцінного функціонування системи регулювання води в озерах.

З метою відновлення шлюза та залучення коштів на фінансування робіт у 2019 році до Регіональної екологічної програми “Екологія 2016-2020” були внесені відповідні зміни, якими передбачені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та на капітальний ремонт гідротехнічної споруди – регулятора-переїзда трубчастого РТК-150 за межами населених пунктів Шацької селищної ради.

Зокрема, кошти обласного бюджету в сумі 25,0 тис. гривень (обласний фонд охорони навколишнього природного середовища) використано на виготовлення проєктно-кошторисної документації та в сумі 110,0 тис. гривень – на проведення робіт.

Варто зазначити, що на сьогодні визначені роботи за кошти обласного бюджету у співфінансуванні з районнним бюджетом та бюджетом селищної ради, завершені. Зокрема, проведено капітальний ремонт споруди та затвора на ній, що в свою чергу дозволить регулювати переток води з озера Світязь в озера Луки-Перемут та акумулювати воду в озері Світязь.

Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА облдержадміністрації.