Головна Листи Луцька міська рада затвердила схему формування екологічної мережі

Луцька міська рада затвердила схему формування екологічної мережі

1483

Сьогодні під час 31-ї сесії Луцької міської ради підтримано проєкт рішення “Про затвердження схеми формування екологічної мережі Луцької міської територіальної громади”.

Начальник відділу екології Оксана Лисак повідомила обранців громади, що документ розроблено на виконання вимог чинного законодавства науковцями Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Вона зауважила, що мережевий підхід до просторово-функціональної оптимізації заповідних територій України є ефективним на сучасному етапі входження заповідних об’єктів до складу національної і регіональних природоохоронних систем, оскільки сприятиме збереженню оселищних середовищ для водно-болотної рослинності, водних видів птахів, риб, земноводних і підтримання природного балансу річкових екосистем.

Формування локальних екомереж міських поселень спрямовано на стабілізацію природного середовища проживання населення, максимальне збереження і відновлення ландшафтного і біотичного різноманіть, підтримання належного стану квазіприродних і антропогенних ландшафтів урбанізованих екосистем. Розроблена схема екомережі Луцької міської територіальної громади демонструє конфігурацію і функціональні особливості екологічного каркасу базових елементів як в цілому екомережі, так і екосистеми міської громади. Вона є основою перспективних планувальних заходів, зокрема розробки генпланів, планів територіального розвитку громади тощо, задля досягнення її збалансованого розвитку.

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)

br/>Джерело – Луцька міська рада