Головна Медицина Брифінг ОДА: реалізація на Волині програми ментального здоров’я

Брифінг ОДА: реалізація на Волині програми ментального здоров’я

1259

Про впровадження в області Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», що реалізується за ініціативи першої леді Олени Зеленської розповіла регіональна координаторка програми Наталія Коструба під час брифінгу Волинської ОДА.

«Питання ментального здоров’я українців є дуже актуальним через воєнні дії, адже ми всі живемо в умовах стресу та постійних тривог, – зазначила Наталія Коструба, – Ментальне здоров’я – це психологічне благополуччя. Коли людина може реалізувати увесь свій потенціал, відповідно вона може приносити користь своєму суспільству і користь своїй державі».

Вона розповіла, що в області вже триває картування сервісів у сфері ментального здоров’я, анкетування надавачів та отримувачів психосоціальних послуг.

«Найперше ми збираємо інформацію, де надається підтримка населенню, психосоціальний супровід та в якому обсязі. Тобто створюємо базу закладів, які надають соціальну та психологічну підтримку на безоплатній основі, – розповіла регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я. – Другий напрямок нашої роботи – анкетування тих, хто уже скористався послугами і наскільки вони задоволені ними».

Відтак, Наталія Коструба поділилася проміжними результатами опитування волинян.

«Наразі опитано 3 414 людей. Більшість з них – з сектору освіти. Проте робота триває і ми набираємо іншу вибірку, – зазначила радниця голови ОДА з ментального здоров’я. – Серед надавачів послуг опитано 498 людей, серед отримувачів – 2 916».

Вона поінформувала, що отримувачі послуг, тобто люди, які претендують на психосоціальну підтримку, найбільше довіряють, як джерелам перевіреної інформації, знайомим психологам або офіційним сторінкам місцевої і державної влади.

Також більшість волинян зазначили, що за допомогою при стресі, роздратованості, втомі та відсутності мотивації вони звернулися до психолога або сімейного лікаря.

«Це теж нам показує, що нам потрібно працювати з лікарями. Ми розпочали роботу в цьому напрямку. Наші медики уже проходять навчання, як надавати першу психологічну допомогу», – додала пані Наталія.

Більшість з опитаних надавачів послуг зазначили, що після 24 лютого 2022 року значно зріс рівень навантаження на роботі. Найперше, це стосується надавачів психосоціальної підтримки, сфери охорони здоров’я та сфери соціального захисту.

«Мета опитування – побачити наші сильні сторони і точки нашого розвитку. Проаналізувавши анкети, будемо знати, які заходи підтримки не проводяться для населення. Відповідно, будуть розроблятися цільові проекти для того, щоб реалізувати програму ментального здоров’я, – зазначила Наталія Коструба. – Крім того, за результатами цього картування ми хочемо зробити буклет з усіма організаціями, які надають послуги в цьому напрямку. Тому що людина, яка потребує цієї підтримки має право сама обрати до якого спеціаліста їй піти».