Головна Медицина Епідситуація на Волині: за минулі два тижні в області зафіксовано 50 випадків...

Епідситуація на Волині: за минулі два тижні в області зафіксовано 50 випадків коронавірусу

867

В області зростає кількість різного роду інфекційних захворювань. В тому числі – підвищення випадків захворюваності на COVID-19. Про це повідомила головна державна санітарна лікарка області Наталія Янко під час брифінгу, 19 серпня 2022 року.

«Лише за минулі два тижні в області зафіксовано 50 коронавірусних випадків. У липні їх було близько десяти на тиждень. Найбільша кількість – у Луцькій громаді», – зазначила очільниця обласного центру контролю та профілактики хвороби МОЗ .

Вона також підкреслила, що зменшення захворюваності було прогнозоване – цьому сприяли колективна імунізація населення та настання тепла. Також на перше місце вийшли інші чинники – в першу чергу, війна, що психологічно не дозволяла акцентувати на інших сферах життя, зокрема епідемситуації в області.

Групу ризику, як і раніше, складають люди із супутніми хронічними захворюванні, такими як цукровий діабет, серцево-судинні захворювання, хвороби нирок та ВІЛ/СНІД.

Слід зазначити, що короновірус продовжує мутувати. На сьогодні в області фіксують наявність підвиду штаму омікрон – ВіА5, для якого характерна підвищена заразність.

Також Наталія Янко нагадала про важливість рутинних щеплень від керованих інфекцій. А саме:

– поліомієліту,

– дифтерії,

– правця,

– кашлюку,

– кору,

– краснухи,

– епідемічного паротиту,

– туберкульозу,

– вірусного гепатиту В,

– гемофільної інфекції.

Зокрема, нещодавно були зафіксовані випадки поліомієліту у дітей в Рівненській області та Закарпатті. Так, у 70% захворювання має безсимптомний характер, але його носій становить небезпеку для інших людей зі слабшим імунітетом. Ліків від поліо не існує, єдина протидія – вакцинація.

Серед дорослого населення Волині – наявні епізоди правця та дифтерії, що без попереджувальної вакцинації та вчасного лікування – на 60% завершуються летально. Небезпека зростає з кожною травмою чи подряпиною, що в умовах відсутності санітарії (поле бою, наприклад), призведе до розвитку хвороби.

Також на 37% у порівнянні із минулим роком в області зросла кількість гострих кишкових інфекцій, вірусного гепатиту та хвороби Лайма.

Тож лікарка закликала волинян та мешканців області захистити себе і свої родини. Адже вакцинація рятує життя.

Будьте здорові!