Головна Медицина Міністр охорони здоров’я відвідав реабілітаційний центр «Фенікс», що поблизу Луцька

Міністр охорони здоров’я відвідав реабілітаційний центр «Фенікс», що поблизу Луцька

1026

Поблизу Луцька функціонує центр комплексної дитячої реабілітації «Фенікс» комунального підприємства «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства та дитинства». Щороку близько двох тисяч дітей з різних куточків України отримують тут реабілітаційну допомогу. Учора, 15 листопада 2023 року, медзаклад відвідав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За словами директорки об’єднання Ірини Горавської, в центрі надають увесь спектр медичних послуг дітям з ураженнями нервової системи та ортопедичними захворюваннями. Поруч із тим, нещодавно тут запрацював новий напрям – реабілітація для дітей, які зазнали різних видів жорстокого поводження і потерпіли від злочинів.

Потужність закладу – близько 70 чоловік, а з початку повномасштабного вторгнення потреба відчутно зросла. Для прикладу, черга на реабілітацію вже розписана по березень.

«Більше пацієнтів ми не можемо взяти, адже не дозволяє площа. Кількість не лише місць, а й приміщень, де надається реабілітація, яка теж розрахована в середньому на 60 дітей одночасно. Тому сьогодні хочемо попросити міністра профінансувати проєкт – побудова нового реабілітаційно-лікувального корпусу з басейном, спеціальними реабілітаційними приміщеннями. Окрім того, в новому корпусі ми хочемо зробити центр дитячого психічного здоров’я», – зауважила Ірина Горавська.

До слова, орієнтовна вартість проєкту – 200 млн грн.

Потому міністр поспілкувався з батьками маленьких пацієнтів, а також оглянув, як відбувається реабілітація дітей. Усі відзначають чудові результати по завершенню лікування у центрі «Фенікс» та просять збільшити кількість реабілітаційних циклів, які оплачує НСЗУ на рік для одного пацієнта.

Віктор Ляшко пообіцяв розглянути всі питання, з якими звернулися до нього волиняни.