Головна Медицина На Волині комплексно підійшли до вирішення проблем серцево-судинних захворювань

На Волині комплексно підійшли до вирішення проблем серцево-судинних захворювань

3464

У 2011 році було розроблено і затверджено комплексну регіональну програму запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард – здоров’я вашого серця» на 2011-2013 роки. Про результати впровадження Програми розповів керівник обласного центру кардіоваскулярної патології та тромболізису, доктор медичних наук, професор Андрій Ягенський, який до того ж є науковим керівником координаційного центру програми «Волинькард».

Питання профілактики й лікування серцево-судинних недуг перебуває в центрі уваги волинських медиків, а за останні три роки ним перейнялася і значна частина жителів області. «Волинькард» працює у трьох напрямах: профілактика, лікування та невідкладна допомога для людей з гострою патологією. Причому профілактиці відводиться чільне місце, на цьому наголошує і Глава держави.

У 2011 році на реалізацію Програми з обласного бюджету виділено майже 1,9 млн. грн., у 2012-му – 1,8 млн. грн., цьогоріч заплановано використати 3,4 млн. грн.

Андрій Ягенський розповів, що в обласному центрі кардіоваскулярної патології та тромболізису завдяки розчиненню тромбів у судинах ставлять на ноги 50-60 хворих з інфарктами. Тромболізис проводиться безплатно. Ліки, що розчиняють тромб, вміють вводити фахівці реанімаційних відділень майже у всіх районах і навіть фахівці бригад екстреної медичної допомоги. Окрім цього, вперше на Західній Україні в Луцьку взялися робити тромболізис хворим із ішемічним інсультом. «Головне, щоб пацієнт звернувся якомога раніше. При інфаркті так зване часове вікно, протягом якого доцільно вводити препарат, становить 6-12 годин. При інсульті часове вікно – всього 3 години. Завдяки програмі «Волинькард» тромболітики для хворих на інсульт є, і вони безплатні», – наголосив він.

Фахівці констатують: щороку на Волині реєструється понад 800 випадків гострого інфаркту міокарда та більш ніж 2000 гострих коронарних нападів. Лікарі стверджують, що за умови своєчасного звернення у спеціалізовані центри таких хворих можна врятувати, дати їм шанс для повноцінного подальшого життя. При інфаркті є два методи – коронарографія зі стентуванням та тромболізис. Лише за перші два роки дії програми в кардіоцентрах області проведено 430 коронарографій і 30 стентувань.

Довідково: за останні три роки завдяки прямим дорученням  Президента України Віктора Януковича волинські лікарні отримали надсучасного діагностичного обладнання майже на 53 мільйони гривень. За ці кошти придбали високотехнологічне обладнання для двох кардіоцентрів: кардіохірургії на базі Волинської обласної клінічної лікарні, а також тромболізису і кардіваскулярної патології – на базі Луцької міської клінічної лікарні. Так, у 2011-2012 роках  Волинь отримала два ангіографи (Волинська обласна клінічна лікарня та Луцька міська клінічна лікарня), магнітно-резонансний томограф (Волинська обласна клінічна лікарня), 16-сканний комп’ютерний томограф (Луцька міська клінічна лікарня).

«Волинькард» дбає

про здоров’я волинян

Група волинських журналістів проінспектувала хід реалізації програми запобігання та профілактики серцево-судинних захворювань «Волинькард – здоров’я Вашого серця» у селах Четвертня та Старосілля Маневицького району.

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Іван Грицюк розповів журналістам, що основним завданням програми є раннє виявлення осіб із підвищеним вмістом загального холестерину і глюкози в крові.  Це дає можливість попередити розвиток важких серцево-судинних патологій – інфаркт міокарда, інсульт. А також дозволить знизити рівень виходу на інвалідність.

Із серпня 2012 року розпочато плановий забір крові серед вікової групи 40-60 років. Саме ці люди належать до підвищеної групи ризику серцево-судинних захворювань. Торік обстежено 1337 осіб, що складає 8,8% від згаданої вікової категорії. За результатами обстеження виявлено групу високого ризику – 154 людини, на диспансерний облік взято 102.  Цьогоріч уже обстежено 523 особи.

Зокрема, в селі Старосілля обстежено 55 осіб, а в селі Четвертня – 62. Всім, у кого були виявлені відхилення від норми, проведено дообстеження, призначено необхідне лікування, взято на диспансерний облік. Завідувач Четвертнянської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини Олена Симонович наголошує, що тепер обстежитись можна у селі і не потрібно їхати до районної лікарні. Сільський голова Старосілля Віктор Регешук на собі перевірив роботу програми «Волинькард». Він зауважив, що під час обстеження сільських голів нормальні аналізи були лише у трьох із 70 чоловік. А тому, коли запропонували обстежити його односельчан, то він одразу погодився.

З часу реалізації програми в області збільшилася кількість виявлених випадків серцево-судинних захворювань. Як зауважує Іван Грицюк, це свідчить не про поширеність захворювання, а про вчасне виявлення та діагностику. Медик запевняє, що у подальшому розвиток сільських амбулаторій спрямують на те, щоб люди отримували якісну лікарську допомогу, чого й вимагає глава держави.

Аби волиняни зрозуміли, що потрібно турбуватися про власне здоров’я, обстеження – безкоштовні. Хворобу легше попередити, аніж лікувати.

   За матеріалами прес-служби облдержадміністрації.