Головна Стисло Шацькі комуністи на Закарпатті

Шацькі комуністи на Закарпатті

3771

Мальовничі гірські краєвиди, стрімкі річки, що звиваються нестримними потоками, старовинні закарпатські замки та фортеці ваблять до себе туристів з усіх куточків України. От і тридцятьом шачанам – членам Комуністичної партії, представникам громадських організацій випала нагода побувати у чотириденній екскурсії Закарпатським краєм. Спонсорами подорожі стали благодійники району, котрі сповідують ідеї Комуністичної партії України. Очолив поїздку член центрального комітету, перший секретар Шацького районного комітету КПУ Василь Демедюк.

Насиченою та цікавою була екскурсійна поїздка гірським краєм. Вабив до себе водоспад Шипот, чистою і прозорою водою – гірське озеро Синевир, що знаходиться на території заповідника. З канатно-крісельної дороги у Пилиповці можна було помилуватися такими незвичними для волинян гірськими краєвидами. Шачани побували у замку Паланок у Мукачеві,  популярному в Ужгороді етномузеї-корчмі з дивакуватою назвою «Деца у нотаря», скуштувавши там національні українські страви (головне, що вони вони виявилися по кишені звичайним мандрівникам). Стіни древнього Ужгородського замку-музею вразили могутністю та величчю. Пізнавальним виявилися відвідини Закарпатського музею народної архітектури та побуту, де представлені зразки найдревніших архітектурних пам’яток старовинного закарпатського села (зразки житла і садиб закарпатців низинних районів – румунів, угорців, та горян – бойків і гуцулів), зразки найдавніших і найбільш розповсюджених видів народного прикладного мистецтва (всього – понад 14 тисяч експонатів). Незабутні враження залишилися в екскурсантів і від відвідування замку Шенборнів (нині – санаторій «Карпати»).

Проте найбільше задоволення отримали шачани від візиту до села Косино, де знаходяться унікальні термальні джерела (всього у світі таких джерел є три, одне з них – в Україні). Приємно здивували ціни на екскурсії, проживання у комфортабельних готелях з усіма зручностями (50 грн. за добу), ціни у закладах харчування (комплексний сніданок, обід чи вечеря можуть коштувати до 20 грн.). А чи є у нас такі ціни?

Екскурсанти, відвідуючи Закарпаття, зустрічалися із місцевим населенням, своїми однодумцями, спілкувалися з ними на теми розвитку сільських територій, медичного обслуговування, освіти, розвитку бізнесу та проведення майбутнього референдуму за народною ініціативою, підтриманою Комуністичною партією. Стосовно референдуму, то, як висловилась більшість закарпатців, з якими довелося поспілкуватися, вони готові проголосувати за вступ до митного союзу, оскільки основним видом заробітку більшості з них є робота в Росії. Вони переконані, що саме народ, а не політики, Верховна Рада чи Президент, повинен вирішувати питання вибору України – Євросоюз чи митний союз.

Наш кор.