В області щорічно за медичною допомогою через напад тварин, в тому числі й домашніх, звертається до 1 800 осіб. Про це розповіла генеральна директорка Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко під час брифінгу в ОДА.
Так, у 2023 році зареєстровано 1 816 звернень. 720 особам (40%) призначено курс профілактичних щеплень. Для первинної імунізації людей, котрі були в контакті з хворою на сказ твариною, а також невідомими тваринами застосовують антирабічну вакцину. На сьогодні вакциною для профілактики сказу область забезпечена в достатній кількості.
«Існує міф, якщо є покуси, людину обов’язково покладуть в стаціонар і вона там отримує велику кількість щеплень. Насправді ж, якщо такий випадок трапився, то якнайшвидше необхідно звернутися саме в травпункт чи до лікувального закладу. Якщо немає показів або дуже серйозних травм, не потрібно лягати в стаціонар. При зверненні проводиться первинна обробка ран та імунізація. Для цього необхідно п’ять щеплень: це на третій, сьомий, чотирнадцятий та двадцять восьмий день. Якщо немає показів для стаціонарного лікування, можна просто приходити для проведення цих щеплень. І це захищає від виникнення сказу. Якщо невчасно звернутися, то це приводить до летальних наслідків», – зауважила Наталія Янко.
Детальніше – у відео.