Головна Медицина Туберкульоз на Волині: стан захворюваності і маршрут пацієнта

Туберкульоз на Волині: стан захворюваності і маршрут пацієнта

615

За інформацією обласного протитуберкульозного диспансеру, на Волині відзначають зростання захворюваності. Лише упродовж минулого року виявили 745 випадків хворих на туберкульоз, з них – 93 дитини.

Найбільше хворих зареєстровано у Луцькому районі (206 випадків) та обласному центрі Волині (154), у Ковельському районі 198 чоловік, у Володимирському районі – 103, на Камінь-Каширщині 84 випадки туберкульозу.

Запідозрити туберкульоз можна за симптомами та/або за результатами радіологічного обстеження органів грудної клітки. У деяких випадках у пацієнта беруть мокротиння чи інші біологічні рідини для молекулярно-генетичного дослідження. Цей аналіз також визначає чутливість бактерій до антибіотиків, що допомагає підібрати ефективне лікування.

Нагадаємо, що діагностика та лікування туберкульозу є безоплатними.

Люди з туберкульозом можуть лікуватися в лікарні або вдома під наглядом лікаря, тобто амбулаторно. Більшість лікується амбулаторно з першого дня хвороби – це ефективно й безпечно для навколишніх.

Коли туберкульоз підтверджують, сімейний лікар за потреби направляє пацієнта на консультацію до лікаря-фтизіатра. Той призначає схему лікування та визначає необхідність у госпіталізації.

Пацієнтів, які не потребують стаціонарного лікування або вже закінчили його, зазвичай веде сімейний лікар:

✔️видає необхідні препарати, які медзаклад отримує від регіонального фтизіопульмонологічного закладу,

✔️призначає аналізи для відстеження прогресу в лікуванні та виявлення можливих побічних реакцій на терапію,

✔️за потреби надає психосоціальну підтримку.

Пацієнти-волиняни, які потребують стаціонарного лікування, можуть отримати його в протитуберкульозному диспансері у Луцьку (Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр).

Не нехтуйте своїм здоров’ям. Пам’ятайте, що туберкульоз виліковний!