Головна Медицина У Ковельському МТМО провели мультиорганне вилучення донорських органів та пересадку серця

У Ковельському МТМО провели мультиорганне вилучення донорських органів та пересадку серця

772

У ніч з 14 на 15 липня у Ковельському МТМО вчергове за час повномасштабного вторгнення провели мультиорганне вилучення донорських органів та пересадку серця!

 

Шанс на повноцінне життя отримав 65-річний чоловік зі Старовижівщини. Донором серця став його 63-річний земляк із сусіднього села. Такий розподіл зробила електронна система ЄДІСТ, яка проводить вибір найбільш сумісної пари – донор-реципієнт. Печінку і дві нирки (також за розподілом системи ЄДІСТ) забрала до Києва команда фахівців з НІХТ імені О.Шалімова, яка прибула у Ковель спеціально для забору органів.

Рідні чоловіка, у якого раптово стався інфаркт головного мозку з подальшою мозковою комою, дали згоду на посмертне донорство, за що їм низький уклін! Завдяки їх благородному рішенню другий шанс на життя отримали четверо людей.

Наш пацієнт, який відтепер житиме з «новим» серцем, перебував у листі очікування на трансплантацію з січня 2023 року. Як з’ясувалося під час обстежень, перший інфаркт він переніс «на ногах», що дало ускладнення у подальшому. А у травні стався повторний інфаркт, і чоловік перебував у критичному стані та потребував термінової пересадки.

Шість годин титанічної праці великої команди професіоналів: трансплантологів, хірургів, анестезіологів, середнього та молодшого медичного персоналу, дали позитивний результат! Операція пройшла успішно! Нині усі показники пацієнта в нормі. Він перебуває у відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії.

 

Щиро дякую нашим лікарям: Володимиру Танському, Дмитру Парахневичу, Тарасу Окуню, Анатолію Бондарчуку, Сергію Прудкому, Роману Дикому, Івану Петруку.

Вдячність трансплант-координаторам Ользі Танській та Андрію Мельнику, адміністрації Ковельського МТМО, юридичному відділу, клініко-діагностичній лабораторії та іншим службам за проведену роботу.

Дякуємо нашим Збройним Силам за тиху ніч, яка дала можливість врятувати людське життя! Працюємо спільно заради Перемоги!

Валентин Вітер, генеральний директор Ковельського МТМО