Головна Медицина У Луцьку відбувся форум медичних інновацій

У Луцьку відбувся форум медичних інновацій

1390

20 жовтня 2023 року, відбувся перший форум медичних інновацій на Волині. Захід провели, аби напрацювати механізми взаємодії влади, науки, бізнесу, громадськості у впровадженні інноваційних рішень в медичній галузі нашої країни.

Серед присутніх заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук, заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, народні депутати Ірина Констанкевич та Вячеслав Рубльов. Загалом участь у форумі взяли понад 100 учасників в офлайн та онлайн форматах. Так, до зустрічі приєдналися представники Одеської, Івано-Франківської, Рівненської, Сумської, Черкаської, Сумської областей та майже 20 лікарень Херсонщини.

«Від імені начальника військової адміністрації Юрія Погуляйка хочу подякувати усім, хто організував медичний форум на Волині. Наше завдання, щоб кожен мешканець області отримував якісну медичну допомогу і найголовніше, безкоштовну. Хочеться, щоб інновації у медицині змогли дійсно полегшити роботу наших лікарів і допомогти нашим людям у підтримці власного здоров’я, – сказала Мирослава Якимчук. – Впевнена, що за сприяння усіх гілок влади, бізнесу та громадськості розвиватиметься медична галузь не лише області, а й країни».

Слід зазначити, що форум організували: Агенція регіонального розвитку Волині, управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації, компанії «Askep.net» та «MISU».

«Агенція регіонального розвитку дуже молода організація, ми працюємо з початку цього року. Агенція створена для того, аби ефективно впроваджувати регіональну політику. Ми дуже стараємося доводити найкращі технології та проекти на Волинь. Наш пріоритет це ¬– економіка, інвестиції та медицина, – зазначила очільниця Агенції регіонального розвитку Волині Валерія Гончаренко. – Ми хочемо, щоб медицина була максимально якісною в області. Тому ми й організували форум та запросили найкращі інноваційні компанії».

Потому представники компаній «MISU» і «Askep.net» представили свої розробки. Зокрема, смарт-годинник, котрий моніторить стан роботи організму і допомагає попередити погіршення здоров’я від «MISU» та медичну інформаційну систему для взаємодії між лікарем, пацієнтом та державою від «Askep.net».

Опісля відбулися панельні дискусії, де учасники заходу обговорили проблеми й перспективи розвитку інновацій в комунальних медичних закладах Волині.

Крім того, відбулося обговорення щодо можливого створення громадської спілки «Кластер медичних інновацій».