Головна Медицина У Шацькій лікарні з’явився новий реанімобіль та реабілітаційна палата

У Шацькій лікарні з’явився новий реанімобіль та реабілітаційна палата

5103

Президент України Віктор Янукович поставив перед Урядом дуже серйозне завдання – протягом кількох років повністю замінити застарілі автомобілі швидкої допомоги на нові. «Ми повинні не просто оснастити наші станції швидкої допомоги транспортними засобами, переважна більшість яких є застарілими й експлуатується по 20-30 років. Ми повинні дати можливість нашим громадянам користуватися сучасними медичними послугами, і це завдання потрібно реалізувати, незважаючи на всі труднощі, пов’язані з непростим економічним станом», – підсумував Віктор Федорович.

Ось чому більш ніж важливим став для Волині міжнародний проект «Розвиток транскордонного співробітництва для покращення оздоровчих умов жителів Бєльського повіту, Любомльського та Шацького районів через програму здоров’я і профілактики в сфері онкозахворювань і туберкульозу» за сприяння голови облдержадміністрації Бориса Клімчука. 

«Шлях до реалізації проекту був непростим, – розповідає генеральний директор територіального медичного об’єднання Любомльського і Шацького районів Володимир Дибель. – Адже перш ніж стати партнером шпиталю в м. Бєльськ-Подляскі, ТМО Любомльського та Шацького районів пройшло триетапну оцінку (так би мовити «експертизу на профпридатність»), результати якої були позитивними. Тож наприкінці минулого року волинські лікарі разом із польськими колегами почали реалізацію проекту».

Щоби досягти глобального – знизити рівень захворюваності на онко і туберкульоз, учасники проекту розробили кроки наближення до мети. Серед таких – придбання дороговартісних автомобілів, укомплектованих за європейськими стандартами, купівля сучасного устаткування, яке б допомагало якомога раніше виявляти та успішно лікувати онкозахворювання і туберкульоз.

Один із таких реанімобілів уже знаходиться в місті Любомль, а другий 10 жовтня приїхав до Шацької районної лікарні. Репрезентував його Володимир Дибель. Оглянули цю диво-техніку голова райдержадміністрації Володимир Найда, голова районної ради Володимир Голядинець та його заступник Людмила Єрофєєва. Вони зазначили, що навіть людині, далекій від проблем швидкої та невідкладної допомоги, можна зрозуміти, яка тут сучасна начинка. Це справжнє відділення швидкої допомоги на колесах, де навіть температуру в салоні регулюють. Він обладнаний усім необхідним для транспортування хворих до лікарні.

Щоби українсько-польський проект дав результат на роки, а то й десятиліття, фахівці медичного об’єднання взялися за активну профілактичну роботу. Зустрічі з населенням, бесіди, агітаційна продукція – це те, що називається «лікувати словом». Тож при сукупності засобів і методів у Шацьку та Любомлі сподіваються врешті зупинити ходу смертельної недуги. У районних центрах подібних аналогів такій техніці немає.

Того ж дня очільники району відвідали палату медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів при педіатричному відділенні на три ліжко-місця. На обліку в управлінні соціального захисту населення Шацької райдержадміністрації знаходиться 66 дітей-інвалідів. І кожен із них потребує не тільки любові й уваги близьких, а й належної підтримки від держави. Тож батьки зі своїми дітками вже зможуть лікуватися в спеціально відведеній палаті, де є телевізор із DVD-плеєром та холодильник. Керівництво лікарні зробило всі можливі умови, аби маленькі пацієнти не відчували своєї неповносправності. У цій кімнаті проходитимуть реабілітацію діти відповідно до державних програм без відриву від сім’ї. Кваліфіковані фахівці надаватимуть соціальні психолого-педагогічні, медичні, інформаційно-консультативні послуги дітям до 18 років. Розвиватимуть їхнє творче мислення та природні задатки. Звісно, завдання з числа нелегких. Та попри складнощі, медики і педагоги підніматимуть хворих дітей на ноги.

Прес-служба Шацької райдержадміністрації.