Головна Медицина Волинське обласне ТМО захисту материнства і дитинства отримало спецавтомобіль для надання акушерсько-гінекологічної...

Волинське обласне ТМО захисту материнства і дитинства отримало спецавтомобіль для надання акушерсько-гінекологічної допомоги

716

Спеціальний автомобіль, який обладнаний усім необхідним для проведення оглядів та навіть приймання пологів, відтепер доступний у Волинському обласному територіальному медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства.

Отримали авто швидкої допомоги від Уряду. Це авто із числа тих, які, як гуманітарну допомогу, нашій державі надав уряд Іспанії на прохання Першої леді Олени Зеленської. Зокрема, Україні передали 30 машин, одна з яких приїхала на Волинь.

Як розповіла генеральний директор КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства» Ірина Горавська, спеціальний автомобіль обладнаний усім необхідним для акушерсько-гінекологічної допомоги жінкам області та буде використовуватись для проведення виїзних прийомів у віддалених населених пунктах області.

Окрім цього, за необхідності (в ургентній ситуації, або з початком пологової діяльності) можна викликати цю машину з акушерською кваліфікованою бригадою за безкоштовним номером – 0800 109 109.

Адже у машині швидкої допомоги є повна комплектація для надання ургентної допомоги як жінкам, так і новонародженим діткам. Передбачено все: від проведення профілактичного огляду жінок до прийняття пологів та серцево-легеневої реанімації. Додатково амбулаторний гінекологічний автомобіль обладнають електрокардіографом, кольпоскопом і апаратом УЗД.

Як відзначила Ірина Горавська, такий автомобіль в області є дуже затребуваним. Це вже показали виїзні прийоми, які здійснює медзаклад подібною клінікою на колесах, наданою Литвою.

Нагадаємо, аналогічний спеціальний автомобіль для області вже надавала Литовська Респуліка. Детальніше про це тут.

Так, як показала практика, така послуга користується надзвичайно великим попитом серед населення. Для прикладу, упродовж останнього місяця такі виїзди були проведені у 5 селах Любешівської громади. Прогнозували здійснити близько 20-ти оглядів, в результаті – за один виїзд понад 40.

Слід зауважити, що послуга повністю безкоштовна, усе необхідне бригади привозять з собою. Більше того, проводять УЗД, кольпоскопію, а у разі необхідності дають електронне направлення для додаткового обстеження, або госпіталізації. Фахівців достатньо, виїзні бригади формуються щомісяця.

Також у планах також сформувати ще таку педіатричну виїзну бригаду. Тож наявність такого автомобілю не лише наблизить медичну допомогу до пацієнта, а й значно покращить її.

Відтак, заступниця голови ОДА Мирослава Якимчук привітала колектив із таким подарунком та від імені начальника ОВА подякувала за сумлінну роботу в умовах воєнного стану.