Головна Медицина Виявлений випадку гепатиту А на Волині – ситуація контрольована

Виявлений випадку гепатиту А на Волині – ситуація контрольована

1392

З вересня цього року в Україні фіксується підвищення рівня захворюваності на вірусний гепатит А. Днями перший випадок зафіксували у Луцькому районі. Епідситуацію на Волині охарактеризувала заступниця генерального директора з дослідження біологічних факторів Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Ірина Єнжиєвська під час брифінгу в ОВА.

За її словами, зважаючи на епідускладненя з вірусного гепатиту А в країні та сезонність захворюванності, існує високий ризик завезення та поширення хвороби у нашій області.

«Нещодавно на Волині зареєстровано випадок вірусного гепатиту А. Занедужала доросла людина з Луцької громади. В осередку захворювання проведено епідрозслідування, встановлено коло контактних осіб, за якими триває медичне спостереження. Всі особи, що були в контакті, пройшли обстеження на гепатит А. Результати – від’ємні. Епідеміологічний нагляд за вогнищем триває до закінчення максимального інкубаційного періоду», – зазначила Ірина Єнжиєвська.

До слова, за 10 місяців поточного року в області зареєстровано 13 випадків вірусного гепатиту А, з них 2 – серед дітей. За такий же період 2022 року було зафіксовано 32 випадки.

Окрім того, фахівчиня центру контролю та профілактики хвороб нагадала про небезпеку захворюваності, основні симптоми та перебіг хвороби. Також розповіла про найбільш ефективний захист – це миття рук із милом і теплою водою щонайменше протягом 20 секунд.

«Пам’ятайте! Не потрібно займатися самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит А і надати рекомендації щодо режиму та лікування та запобігти поширенню хвороби», – додала Ірина Єнжиєвська.

Нагадаємо, що для профілактики інфікування вірусного гепатиту А існує безпечна та ефективна вакцина. Вона не включена до Національного календаря щеплень, але є рекомендованою. Вакцинувати дітей можна з 12 місяців. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців, аби отримати повний захист.