Головна Наради, сесії Численний перелік питань сесії районної ради налаштував депутатів на плідну роботу

Численний перелік питань сесії районної ради налаштував депутатів на плідну роботу

3414

21 лютого під головуванням Сергія Карпука та за участю заступника голови Шацької РДА Володимира Бугайчука відбулася чергова сесія Шацької районної ради. За чотири години безперервної роботи депутати встигли розглянути аж 44 питання, які пропонувались на їхній розгляд та затвердження.

Традиційно лунало чимало звернень та запитів від депутатів, які вони адресували різним службам та установам району, обласним посадовцям та навіть вищому керівництву влади. Депутатка Ніна Хомич звернулася до директора Шацького національного природного парку Марії Христецької з проханням зробити аналіз забрудненості води в озері Світязь, оскільки жителі села неодноразово скаржаться на те, що з приватних садиб стічні води ровами потрапляють в озеро Світязь.

Забезпечити фінансування ремонту дороги сполученням Шацьк-Світязь (особливо аварійний її стан – від центру Шацька до зупинки навпроти управління Пенсійного фонду в Шацькому районі) просила в голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, адресувавши йому свій запит, депутатка Валентина Курагеу. У післязимовий період на відрізку дороги утворилося багато ям та вибоїн, а в сезон дощів біля зупинки на Світязь утворюється велика калюжа, через яку ні пройти, ні проїхати. Сергій Карпук поінформував, що з 1 січня ця дорога передана в управління Департаменту інфраструктури і туризму Волинської ОДА, і вона буде ремонтуватись за кошти від перевиконання митних платежів.

Наталія Новікова адресувала свій запит Шацькій селищній раді: неодноразово вона зверталася до органу місцевого самоврядування з приводу стану доріг по вулицях нового кварталу в урочищі Моркви (Польова, Івана Франка, Дружби, Зелена). Депутатка просить таки вирішити проблему з дорогами, адже новий квартал з кожним роком розширюється, з’являються нові будинки, а стан доріг залишається незадовільним.

До виконувача обов’язки Грабівського сільського голови Олександра Ключука звернулася із зверненням Галина Артимук, в якому просила надати інформацію про те, коли було затверджено Генеральний план села Адамчуки, хто проводив експертизу містобудівної документації, та надати копію генплану з розшифруванням графічних позначок.

Депутат Анатолій Бубела розповів про іншу проблему, яку вже роками мають жителі сіл Прип’ятського старостинського округу: в Плоскому, Вілиці, Кропивниках та Прип’яті дуже поганий стільниковий зв’язок. Майже 10 років проблему намагаються вирішити, але все безрезультатно. Тому депутатський запит направлено до голови національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері зв’язку, а також керівникам ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «Водафон Україна» для вирішення проблеми.
Два запити озвучив Сергій Сидорук. Перший адресував Шацькій РДА та просив відзвітувати про роботу, яку вона провела задля вирішення проблеми пасажирських перевезень на території Шацького району. Як йдеться у запиті до голови Шацької райдержадміністрації Володимира Голядинця, між селами Мельники, Пехи, Самійличі, Плоске, Прип’ять, Вілиця, Кропивники та районним центром відсутнє постійне автобусне сполучення. Ця проблема уже не вперше лунає у його депутатських запитах, проте комплексно вона так і не вирішена. Другий запит депутат адресував до директора ДП «Шацьке УДЛГ» Андрія Самолюка, в якому просить пояснити, на основі чого на території колишньої колгоспної бригади села Кропивники функціонує майданчик для вивантаження лісової продукції, чому її вивезення здійснюється не лісовою дорогою, а нещодавно відремонтованою білощебеновою, що з’єднує села Вілиця та Кропивники, псуючи дорожнє покриття великогабаритним транспортом.
Усі запити депутати Шацької районної ради підтримали.

Олександр Бебко, начальник управління фінансів Шацької РДА, звітував про виконання районного бюджету за 2017 рік та інформував про внесення змін до бюджету на 2018 рік. За минулий рік до загального фонду бюджету району надійшло 79 млн. грн., що становить 90,8% до затверджених показників. Затвердили депутати розподіл вільних залишків (940,5 тис. грн.), які передбачаються на сільські та селищну ради району на реалізацію певних робіт (в тому числі по співфінансуванню з обласним бюджетом), закладам культури, забезпечення соціальних послуг, та 650 тис. грн. субвенції з обласного бюджету, з яких 200 тис. грн. – Ростанському сільському бюджету на відновлення вуличного освітлення, 250 тис. грн. – на ремонт ДНЗ с. Піща, 200 тис. грн. – на реконструкцію ДНЗ с. Пульмо. Передбачено в бюджеті 50 тис. грн. на компенсацію за пільговий проїзд.

Розглянули депутати на сесії виконання Програми соціального й економічного розвитку на 2017 рік та затвердили аналогічну програму на цей рік (інформувала Галина Носуліч, начальник відділу регіонального розвитку, екології та залучення інвестицій РДА). Оскільки перше питання розглядалося на профільній комісії, доповідачка коротко ознайомила депутатів із заходами, які є у пріоритеті районної влади на цей рік: розвиток транскордонного співробітництва, збільшення зовнішньоторговельного обігу, робота над майбутнім будівництвом автопереходу в Адамчуках, проектом «Курорт-Шацьк», стимулювання розвитку малого підприємництва, сільського туризму, проведення фестивалів та ярмарок, продовження децентралізаційних процесів та багато іншого в галузі сільського господарства, туризму та рекреації, фінансової політики. Загалом же в переліку проектів, які планується реалізувати в цьому році, є 33 об’єкти, серед яких – реконструкція доріг, добудова та реконструкція шкіл в Шацьку та Піщі, спортивних комплексів та інших об’єктів (проекти подані, чекають результатів та розподілу коштів). Депутати врахували в програмі пропозиції Анатолія Бубели про включення в цей перелік добудови частину дороги Вілиця-Кропивники, Ніни Хомич – про поповнення бібліотек книгами, та Сергія Карпука – доопрацювати перелік об’єктів, коли буде сформований обласний фонд регіонального розвитку.

Далі депутати заслухали інформацію керівників правоохоронних структур: Ковельської місцевої прокуратури Олександра Бабенкова про результати діяльності прокуратури на території Шацького району у 2017 році, та начальника Шацького відділення поліції Андрія Семенюка про виконання комплексної програми профілактики правопорушень в районі за 2017 рік. Як відзначив у своєму виступі прокурор, рівень злочинності на території району є нижчим за обласний (96,3% проти 104,3). Також за минулий рік стабілізувалася криміногенна ситуація, зменшився з початком року залишок незакінчених кримінальних проваджень (з 140 до 120), по області цей показник збільшився на 5,6%. Вищим від обласного (20,4%) є рівень відшкодування збитків у кримінальних провадженнях (42,7%, або відшкодовано 65 тис. грн. із 152 тис. грн., накладено арешт на майно на суму 55 тис. грн.), у тому числі на користь держави. За 2017 рік на території Шацького району вчинено 284 злочини проти 281 або на 1,01 % більше. «Але є ряд недоліків, зокрема, це ріст тяжких злочинів по району (з 62 до 65, або на 4,8%), в той час як по області фіксують їх зменшення на 9,6%, та особливо тяжких злочинів (на Шацький та Любомльський райони припадає майже третина (5 убивств) від 16 зафіксованих по області», – зазначив Олександро Бабенков. Зменшилась кількість злочинів проти власності та розбоїв, грабежів, злочинів, вчинених у групі осіб. Негативним є збільшення кількості кримінальних правопорушень, вчинених особами, які раніше вчиняли злочини на території району: з 11 до 16, або на 45,5% (по області динаміка росту є набагато вищою – 89,3%). Також Олександр Бабенков акцентував увагу на результатах роботи прокуратури в процесуальному керівництві, нагляді за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, представницькій діяльності у судах. Наостанок прокурор попросив сільських голів та податківців ретельніше слідкувати та виявляти факти незаконного використання земельних ділянок (недобросовісними орендарями), сплатою власниками баз відпочинку туристичного збору та ПДФО, оскільки від цього бюджети недоотримують кошти.

Депутат Андрій Лисий звернувся до прокурора із запитанням, чи були виявлені прокуратурою порушення з боку Держгеокадастру при виділенні інвестиційно-привабливих земельних ділянок за межами населених пунктів (Шацька районна рада неодноразово надсилала до прокуратури прохання про перевірку таких фактів). На це прокурор відповів: про ці факти йому невідомо, оскільки такими справами займається обласна прокуратура. Але просив депутатів направити повторне звернення і на Ковельську місцеву прокуратуру.

Андрій Семенюк повідомив, що в поліції на жорсткому контролі питання вчинення правопорушень особами, які знаходяться в стані алкогольного сп’яніння, оскільки в районі зафіксовано ріст злочинів, вчинених саме цією категорією осіб (по області цей показник знижено на 15,3%). Основна проблема – це сплеск рівня злочинності в літній відпочинковий сезон, в основному – крадіжок, розкриття яких ускладнюється через відсутність відеоспостереження. Саме над вирішенням цього питання зараз працює поліція спільно з Шацькою селищною радою.

Далі – низка медичних питань. Звітували на сесії про виконання своїх функціональних обов’язків та використання коштів (трансферту Любомльському району) Володимир Дибель, генеральний директор ТМО Любомльського та Шацького районів, Тетяна Васенько, головний лікар КЗ ЦПМСД Любомльського і Шацького районів, та Світлана Керцу, головний лікар Шацької районної лікарні. Як зазначив Володимир Дибель, медична субвенція для Шацького району в минулому році становила 8 млн. 55 тис. грн., додаткова дотація – 318 тис. грн. Але потреба на 2018 рік буде дещо більшою – понад 10 млн. грн. Кошти медичної субвенції використано на оплату праці медичного персоналу, оплату комунальних послуг, придбання матеріалів та медикаментів тощо. Володимир Юрійович на запит Володимира Найди про те, чи розглядалось питання можливості надання в оренду квартир у приміщенні ПриватБанку (оскільки тепер це державний банк) для лікарів, сказав, що це питання потрібно вирішувати на вищому рівні. Саме відсутність житла для молодих спеціалістів і є причиною того, що в лікарні бракує медиків: «У липні-серпні мають прийти працювати три молодих спеціалісти, яких потрібно забезпечити житлом. Для початку ремонтних робіт у гуртожитку потрібно хоча б 500 тис. грн.», – відзначив Володимир Дибель. Як повідомила Світлана Крецу, сьогодні в Шацькій лікарні працює 13 лікарів, що становить 50% від потреби. Раз на тиждень приїжджають лікарі з Любомля, але цього занадто мало. У програмі розвитку медицини на 2018 рік пропонується передбачити кошти на часткову компенсацію лікарям за оренду квартир та оплату комунальних послуг, але не більше 1,5 тис. грн. в місяць. Можливо, цього на перших порах буде достатньо, аби втримати медиків у районі.

Окрім того, як повідомив Сергій Карпук, на державний фонд регіонального розвитку подано проект реконструкції старого приміщення дитячого відділення під гуртожиток для лікарів, загальна вартість якого – 4 млн. грн. Якщо проект не пройде, тоді 500 тис. грн. на старт робіт проситимуть в обласному бюджеті.

Про новинки медичної реформи розповіла Тетяна Васенько: в Єдиній електронній системі вже зареєстровані амбулаторії Шацького району, розпочинається реєстрація сімейних лікарів, аби з 1 квітня взятися за реєстрацію і пацієнтів. На Шацький район на розвиток первинної ланки медицини буде виділено з держбюджету 3 млн. 782 тис. грн. На ці кошти планується закупити 2 автомобілі для лікарів (800 тис. грн.), побудувати амбулаторію в с. Піща (2 млн. грн.) за умовами співфінансування, витратити 582 тис. грн. на закупівлю обладнання та меблів, а 400 тис. грн. – на ремонт Пульмівської амбулаторії. Свої побоювання впровадженню медичної реформи висловив Олександр Бебко: за його розрахунками, обіцяних державою коштів на одного пацієнта в рік (а це – 370 грн. на дорослого) не вистачить лікарю та фельдшерам, який на обслуговуванні матиме 2 тисячі людей, навіть на заробітну плату, не кажучи вже за утримання авто, закладу, придбання палива, оплату праці водія та опалювача. Його побоювання розвіяла Тетяна Васенько: окремо передбачена сума утримання на дорослого, більша – на дитину і ще більша – на пенсіонера. Звідси й нараховуватимуть кошти. «Якось же зараз виживає сільська медицина, коли має на одного жителя 240 грн. в рік», – зазначила медик.

На розгляді у депутатів були питання, які стосувалися стану утримання та ремонту доріг державної та комунальної власності, розробки та використання мінерально-сировинної бази. Депутати затвердили комплексну програму розвитку освіти на цей рік та положення про конкурс на посаду керівників закладів загальної середньої освіти, заслухали звіти керівників установ про хід виконання програм в галузі земельних відносин, забезпечення пожежної безпеки, агропромислового комплексу, підтримки особистих селянських господарств. А ще затвердили проект рішення про підняття на адмінспорудах органів влади та закладах, незалежно від форм власності, червоно-чорного стягу ОУН-УПА у визначені дати, що пов’язані із знаменними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам’яті Героїв. Це 1 січня – День народження Степана Бандери, 3 лютого – День створення ОУН, 5 березня – річниця смерті головнокомандувача УПА Романа Шухевича, 21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій, четверта неділя травня – День героїв, 14 червня – День народження Першого голови Проводу українських націоналістів Євгена Коновальця, 30 червня – День народження Романа Шухевича, 30 липня – створення Української військової організації, 14 жовтня – День захисника України, день створення УПА. Наостанок депутати підтримали звернення до Львівського територіального управління національного антикорупційного бюро, прокуратури Волинської області, Ковельської місцевої прокуратури, Кабінету Міністрів, яке стосувалося законності виділення Держгеокадастром земельних ділянок за межами населених пунктів. Районною радою неодноразово направлялись «земельні» звернення у різноманітні інстанції, проте на кадастровій карті Шацького району продовжують з’являтися нові земельні ділянки, які надані у приватну власність фізичним особам, і саме на березі озера Світязь. Рішення про передачу привабливих земель Держгеокадастром приймалось із порушенням свого ж таки наказу про взаємодію із органами місцевого самоврядування (запити про висловлення позиції щодо можливості передачі земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність не надсилались), ігноруванням містобудівної документації, наявної в органах місцевого самоврядування, а саме схеми планування Шацької селищної ради та Світязької сільської рад, розроблені та затверджені згідно з чинним законодавством (на територіях, згідно зі схемами планування, передбачалася житлова та громадська забудова, розміщення об’єктів рекреаційного призначення). Зважаючи на це, депутати Шацької районної ради просять провести відповідні перевірки та розпочати розслідування за фактами передачі у власність земель за межами населених пунктів ГУ Держгеокадастру у Волинській області.

Віта ШЕПЕЛЯ