Головна Наради, сесії Гідна робота – одна із складових соціального добробуту

Гідна робота – одна із складових соціального добробуту

2986

Торік 20 лютого в Україні вперше відзначили Всесвітній день соціальної справедливості. Цю дату встановлено резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року, щоб звернути увагу людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості – основи демократичного суспільства, яке забезпечує всім своїм членам рівні права і можливості. В Україні проблема соціальної справедливості стоїть особливо гостро. Порушення прав людей, соціальна нерівність, прірва між багатими і бідними – обговорення цих та інших актуальних тем відбулося 20 лютого під час зустрічі працівників соціальної сфери району в приміщенні Шацького районного центру зайнятості. Мирослава Терета, директор центру, відзначила, що одними із складових соціального добробуту є увага до соціально вразливих категорій громадян, робота із людьми з обмеженими можливостями і, безперечно, забезпечення людей гідною роботою:

– В новому Законі «Про зайнятість населення» є багато нововведень як для роботодавців, так і для людей, що бажають працювати. Перші отримають стимул для створення нових робочих місць, другі – легальну роботу, високу зарплату; вразливі верстви населення, молодь, люди старшого віку – реальну підтримку. Законом, зокрема, передбачено, що роботодавці  звільняються на рік від сплати єдиного соціального внеску в разі працевлаштування молоді, безробітних віком від 50 років, інвалідів та інших громадян, яким важко конкурувати на ринку праці.

Присутні на заході представники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, управління соціального захисту Шацької РДА, Шацького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно долучилися до обговорення соціальних проблем, у тому числі в сфері зайнятості.

З нагоди відзначення Дня соціальної справедливості Шацький районний центр зайнятості провів і інші заходи: день відчинених дверей та інформаційну зустріч з неповнолітньою молоддю у центрі екобізнесу Шацького лісового коледжу.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.