Головна Наради, сесії Дводенна сесія Шацької селищної ради

Дводенна сесія Шацької селищної ради

4548

Депутати Шацької селищної ради фактично два дні (31 жовтня і 2 листопада) не виходили з актового залу, де відбувалася чергова десята сесія під головуванням селищного голови Сергія Віннічука. На двох пленарних засіданнях традиційно переважали земельні питання, кількість яких на кожній наступній сесії зростає в геометричній прогресії. Одночасно збільшилося і невдоволених шачан, які хочуть скористатися своїм законним правом на землю під будівництво і впродовж років отримують відмову.

Втім, про все по порядку. На початку сесії обранці громади озвучили свої депутатські звернення. Наталія Литвинюк від імені виборців запитала, коли по вулиці Шковороди районного центру замінять у ліхтарях 17 ламп, які згоріли. Начальник КП «Будинкоуправління» Іван Коваль відразу дав відповідь. З його слів, комунальники замінюють лампи вуличного освітлення навесні і восени. Саме зараз працюють над тим, аби до зими встигнути оновити світло по всьому селищу.
Депутат Василь Печук поцікавився долею дитячого тренажерного майданчика, який до ремонту був встановлений на внутрішньому дворику Шацької ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназії смт Шацьк.

– Свого часу ми всією сім’єю і з великими зусиллями вибивали ці тренажери для шацьких дітей. На Волинь тоді виділили 4 майданчики, з них 2 отримав Шацький район. Це був великий успіх, оскільки я вболіваю за розвиток спорту в районі і фізичне здоров’я дітей. Зараз тренажери прибрали з дворика, і їхня доля невідома, – депутат наголосив, що хотів би знати, де зараз майданчик і коли його встановлять.
Обранців також хвилювали питання грейдерування доріг, зрізання дерев на старому селищному кладовищі, вартості перевезення школярів до навчальних закладів із віддалених вулиць райцентру, наведення ладу із зграями бродячих собак тощо.
Ярослав Крат, спеціаліст ІІ категорії із земельних питань селищної ради, озвучив перед депутатами перелік земельних ділянок, які будуть виставлятися на земельні торги. Це 8 ділянок: по вулиці Вишнева – 2, по 50 років Перемоги, старий ринок – 3, в урочищі Гряда – 2, біля ТзОВ «Шацький молокозавод» – 1.

Наступні пункти порядку денного, які стосувалися землі і кількість котрих наближалася до сотні, змусили депутатів задуматися над дилемою: виділяти чи не виділяти земельні ділянки заявникам. На одній з попередніх сесій обранці дійшли згоди в цьому питанні і навіть вирішили призупинити процес надання землі – до часу, коли буде затверджений генеральний план селища Шацьк і відповідно запущений прозорий механізм виділення ділянок. На наступних сесіях про це забули, бо, зі слів багатьох, не хотіли наживати ворогів серед односельців. Хаос продовжився – на сьогодні нова вулиця Очеретна, фактично лісовий масив, серед якого виділяються земельні ділянки, має зигзагоподібну форму, не має ні дороги, ні перспективи каналізування і водовідведення.
Проаналізувавши свої дії, депутати повернулися до питання про затвердження порядку денного і вирішили нікому не надавати земельних ділянок і не погоджувати проектів землеустрою – до затвердження генплану селища. Над розробкою генерального плану, як наголосив Сергій Віннічук, зараз інтенсивно працюють фахівці, тому жителям Шацька слід набратися терпіння і дочекатися результату, який введе процес виділення земельних ділянок у законне і прозоре русло.

В селищну раду надійшли запити від Головного управління Держгеокадастру у Волинській області про висловлення позиції щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою. При ознайомленні з прізвищами заявників депутати запідозрили аферу. З’ясувалося, що заяви писали жителі села Перешпа Шацького району з неблагополучних сімей. Не відкладаючи питання в довгий ящик, група депутатів разом із Сергієм Віннічуком та секретарем Людмилою Цевух виїхали відразу після сесії в село Перешпа. Завітали до кожного жителя, від імені яких були написані заяви. Одні з них взагалі жили без паспортів, інші казали, що ніколи таких заяв не писали. Депутати висловили припущення, що ГУ Держгеокадастру виділяло ділянки на підставних осіб.

Друге пленарне засідання розпочалося з питань бюджету. Перед присутніми виступив Олександр Кусько, в.о. старости Самійличівської сільської ради, що входить у Шацьку селищну об’єднану територіальну громаду. Олександр Сергійович запропонував уточнити доходи сільського бюджету, зокрема збільшити надходження по загальному фонду на суму 100 200 грн., відповідно збільшити і видатки сільського бюджету, спрямувавши їх на заробітну плату і нарахування, на благоустрій населених пунктів, на створення кладовища в селі Пехи, де невдовзі буде введений в експлуатацію новий храм; на впорядкування місць складування твердих побутових відходів у всіх селах сільської ради, на ремонт доріг, на придбання насосів для водогонів у селах Самійличі і Хомичі.

Дохідна частина Прип’ятського сільського бюджету, зі слів в.о. старости Івана Гінчука, збільшилася на 16 500 грн., які будуть використані на придбання предметів, матеріалів та обладнання, на місцеву пожежну охорону, на дошкільний навчальний заклад, на співфінансування разом із фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» придбання стільців у дитсадок (2 000 грн.) та іграшок (1 000 грн.), на сільський Будинок культури та виготовлення технічної документації на освітлення вулиць.
Про внесення змін до рішення Шацької селищної ради «Про селищний бюджет на 2016 рік» інформувала депутатів головний бухгалтер Надія Дударчук. З її слів, до селищного бюджету цього року надійшло 9 610 817 грн., відповідно дохідна частина селищного бюджету збільшилася на 924 535 грн. Планується використати ці кошти на утримання органу місцевого самоврядування, дошкільних навчальних закладів; придбання тюлі, карнизів, музичної апаратури, матеріалів для облаштування сцени та ремонту зовнішньої стіни Шацького міського Будинку культури; на придбання піаніно для музичної школи та підручників для школярів; на капітальний ремонт системи водопостачання по вулицях Шковороди та Садовій; на ремонт дороги по вулиці Польова в смт Шацьк, на будівництво лінії вуличного освітлення по вул. Набережна в смт. Шацьк тощо.

З імовірною структурою Шацької селищної ради (об’єднаної громади) ознайомила обранців громади секретар селищної ради Людмила Цевух. З її слів, складатиметься вона з апарату ради і виконавчого комітету. В останньому будуть такі відділи: організаційно-правового забезпечення ради (5 штатних одиниць), землевпорядкування та охорони навколишнього середовища (4 штатних одиниці), економічного розвитку, комунального майна, містобудування та архітектури (3 штатних одиниці), гуманітарний (4 штатних одиниці), центр надання адміністративних послуг (ЦНАП, 5 штатних одиниць), фінансово-господарського забезпечення (12 одиниць), а також посади заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючого справами-секретаря виконавчого комітету.
В депутатів під час обговорення цього пункту виникало багато запитань, було внесено певні пропозиції, зокрема про введення ставки діловода в сільських радах, збільшення кількості реєстраторів ЦНАПу (з 2 до 3) та інші. Зрештою, депутати проголосували за структуру в цілому, проте з часом вноситимуть у неї зміни.

Селищний голова анонсував на сесії добудову приміщення селищної ради, зокрема другого поверху будівлі, де зараз розміщений земельний відділ органу місцевого самоврядування, у зв’язку із збільшенням з нового року штату ради.
На другому засіданні депутати прийняли рішення зупинити надання дозволу громадянам –фізичним особам на розробку детальних планів територій – до моменту затвердження в установленому порядку генерального плану смт Шацьк. Крім випадків, коли земельні ділянки перебувають у приватній власності або коли на ділянці знаходяться об’єкти нерухомого майна споживачів. Відштовхуючись від цього рішення, обранці громади нових ділянок заявникам не надавали, а лише затверджували технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі, а також готові проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок. При цьому їм показували на кадастровій карті кожну земельну ділянку, про яку йшла мова на сесії.

На сесію селищної ради прибув представник мережі газових заправок «Авантаж 7», який повідомив про намір будувати в селищі заправку з газом пропан-бутан. Літр газу на цій заправці в день проведення сесії вартував на 60 копійок менше, як на діючій у селищі. Представник пообіцяв зареєструвати об’єкт у Шацьку, аби на місці сплачувати податки, а також створити 9 нових робочих місць. Депутати дали добро на будівництво, потрібно лише визначитися із земельною ділянкою.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.