Головна Наради, сесії Губернатор Волині запросив лідерів студентського самоврядування разом працювати над розвитком області

Губернатор Волині запросив лідерів студентського самоврядування разом працювати над розвитком області

2682

11 жовтня Шацький лісовий коледж ім. В.В.Сулька (директор Ігор Жмурко) гостинно від­чи­нив двері для активістів студентського самоврядування Во­лині. Протягом кількох днів, у рамках «Школи лідерів-2014», плідно працювали, обмінювалися досвідом, творили спільні проекти студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації Волин­ської області. 13 жовтня, під час конференції обласної молодіжної громадської організації «Студентська рада Волині», до ініціативної молоді при­єд­налися ректори та директори вишів, пред­ставники владних струк­тур області та району. Почесним гостем заходу став Воло­ди­мир Гунчик, голова Волинської ОДА. «Влада – це ваші помічники. Ми уважно вас вис­лухаємо, врахуємо всі пропозиції й зауваження в питанні співпраці, тому що в час змін покладаємо на вас великі надії», – з такими сло­вами Володимир Гунчик звернувся до при­сут­ніх студентів.

Голова «Студентської ради Волині» Неля Жиговець відзвіту­вала про діяльність організації за минулий рік та поінформувала про плани на близьке майбутнє. Рада продовжить реалізовувати розпочаті раніше соціальні проекти та підготує грунт для нових, що діятимуть у навчально-юридичному, культурно-масовому та інформаційному напрямках. В її планах зреалізувати шість мас­штабних проектів, які і презентували студенти під час конференції. А саме: вивчення іноземних мов в онлайн-режимі, ігри клубу «Що?Де?Коли?» на тему історії України, проведення благодійного ярмарку, мета якого – збір коштів для військових; створення серії роликів на тему «Як студенту провести час за 50 грн.»; проекти щодо підвищення статусу вищих навчальних закладів та впро­вадження ІТ-технологій.

«За кожним вашим проектом можна складати відповідний біз­нес-проект, рекламувати його та заробляти кошти на розвиток сту­дентського самоврядування», – зазначив Володимир Петро­вич, схваливши всі ініціативи. А кошти студентам потрібні, як ніколи, бо фінансування, якщо воно і є, то дуже мізерне. Для пов­ноцінної роботи членів ради необхідні окремі приміщення у вишах, ком­п’ютерна техніка. Студенти також назвали основні проблеми, які вони хочуть вирішити за допомогою влади: відсутність у деяких навчальних закладах спортивних залів, дороговартісне прожи­вання в гуртожитках і, звичайно, корупція та хабарництво. Голова обл­держадміністрації пообіцяв фінансово підтримати молодь, пос­прия­ти у наданні відповідної оргтехніки до святкування Дня студента та порадив виявляти корупцію у всіх її проявах за до­помогою анонімного опитування серед студентів. А ще Володимир Гунчик запросив лідерів студентського самоврядування Волині разом працювати над розвитком області. Губернатор поінфор­мував їх про те, що в ОДА оголосили конкурс на формування кадрового резерву: «Ви – молоде покоління, надія українського суспільства. Подавайте свої пропозиції і долучайтеся до роботи у владних структурах. Особливо сьогодні потреба виникає у спеціалістах зі знан­нями іноземних мов, адже відкриті ворота для України говорять про те, що ми маємо бути вже готовими презентувати потенціал області в Європі. І для цього потрібні нові кадри. Ми готові взяти на роботу студентів за контрактом або сумісництвом».

Ця новина на завершення семінару неабияк порадувала сту­дентів. Голова облдер­жадміністрації запевнив молодих людей, що підтримуватиме їх у всіх починаннях. А ще побажав, щоб захід у Шацьку став вагомим етапом їхнього самоутвердження, росту, бажання стати справ­ж­німи лідерами українського суспільства.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.