Головна Наради, сесії Голова Шацької РДА та начальники відділів розглянули низку актуальних для району питань

Голова Шацької РДА та начальники відділів розглянули низку актуальних для району питань

3254

На оперативній нараді, яку в понеділок, 13 жовтня, провів Василь Голядинець, голова Шацької РДА, з керівниками установ, організацій району та начальниками відділів райдержадміністрації, розглянули низку актуальних для району питань.

Про реалізацію інвестиційних проектів звітували одразу декілька доповідачів. Сергій Віннічук, голова Шацької ОТГ, поінформував про початок виконання в селищі робіт з реконструкції існуючої каналізаційної мережі та відновлення вулиць з ґрунтовим покриттям, задіяних у каналізуванні. Також тривають роботи з реконструкції селищного скверу (днями мають привезти фонтан), будівництва тротуарів по вул. 50 років Перемоги, незабаром будуватимуть тротуари і по Природній. Триває ремонт доріг по вулиці 8 Березня в Шацьку, по вулицях Шкільна в селах Мельники і Пехи. Вуличне освітлення встановлено в селах Прип’ять і Мельники.

На нараді з’ясовували причину того, чому тендерний комітет Світязької сільської ради відмовив переможцю тендеру на виконання робіт з реалізації проекту будівництва очисних споруд у селі Світязь вартістю 4 690 609 грн.

Микола Цвид, Світязький сільський голова, пояснив з трибуни, чому було прийняте таке рішення:
– Цього року Світязька сільська рада двічі проводила коригування проекту будівництва мереж та споруд господарсько-побутової каналізації в селі Світязь. На коригування та експертизу пішло близько 100 тис. грн. – ми повністю оновлювали документацію, що розроблялася ще в 2007-2008 роках. Щодо процедури державних закупівель, то ми по суті не мали з чого вибирати. Фірма-виконавець робіт, яка претендувала на переможця, мала недостатню кількість працівників і не вказала, скільки має одиниць техніки. Більше того, ми не змогли поговорити з представниками тих установ, де згаданий підрядник уже проводив роботи – у жодній не відповідали на телефонні дзвінки. Тому тендерний комітет сільської ради вирішив відхилити їхню пропозицію.

Василь Голядинець, коментуючи почуте, назвав таке рішення негосподарським підходом до роботи:
– Таке враження, що комітет, шукаючи причини відмови, не мав бажання зробити каналізацію в курортному населеному пункті. Майже 5 мільйонів гривень на корисну для громади справу, реалізації якої чекали в селі 10 років, Світязь не отримає. Відповідно не розпочнуться будівельні роботи і втратиться дорогоцінний час.

Шацька райдержадміністрація разом із координатором проекту Віктором Плейтухом, першим заступником голови Шацької РДА, усвідомлюючи важливість і актуальність проекту, з весни 2017-го зробила колосальний об’єм роботи з оформлення і надання необхідної документації. У просуванні проекту зголосилися надати свою підтримку депутати Волинської обласної ради Володимир Бондар і В’ячеслав Богдан. Всі зусилля, зі слів голови Шацької РДА, виявилися марними.

Після наради Василь Голядинець прокоментував ситуацію з проектом:
– Світязька сільська рада втратила майже 5 млн. грн. – тендерний комітет вирішив, що гроші на каналізування села їм не потрібні. Причину відмови я вважаю несерйозною. Судіть самі, це слова офіційної відповіді, яка надійшла з сільської ради: «Пропозиція переможця аукціону торгів не відповідає технічному завданню тендерної документації в частині відсутності всіх передбачуваних компонентів на виконання робіт «Будівництво мереж та споруд господарсько-побутової каналізації с. Світязь», а саме відсутня хімічно стійка епоксидна клейова композиція Ceresit CV22 в кількості 27,88 кг». Без коментарів. Відзначу, що в сільській раді з самого початку поставилися до реалізації цього проекту халатно: керівнику постійно треба було нагадувати, просити його, підштовхувати до дій. Він продемонстрував, що не може виконувати великий об’єм робіт, як того вимагає реалізація проектів. Який може бути розвиток у такій громаді? Перспектива Світязя, на мою думку, лише в складі Шацької об’єднаної територіальної громади. Шацька райдержадміністрація, незважаючи на труднощі, зробить усе для того, щоб проект будівництва очисних таки реалізувався в Світязі – наступного року, в рамках великого європейського проекту «Покращення екологічної ситуації у Шацькому національному природному парку шляхом каналізування населених пунктів навколо озера Світязь», бенефіціаром якого виступить Шацька РДА. Проте 5 мільйонів і дорогоцінного часу уже не повернути.

На оперативній нараді говорили про стан виконання заходів, що пов’язані з призовом на військову службу за контрактом та про стан призову на військову строкову службу до Збройних сил України на території району.
Зі слів Василя Матвійчука, військового комісара Шацького районного військового комісаріату, планове завдання на військову службу за контрактом для Шацького РВК на 4 квартал 2017 року складає 5 чоловік. Станом на 12 листопада цього року 3 кандидати відправлено до лав ЗСУ, 2 проходять медичний огляд.

В Шацькому районі триває осінній призов на строкову військову службу. Нове планове завдання для Шацького РВК складає 9 чоловік. Відповідно до списків призову підлягає 272 чоловік. З них оповіщено 90 осіб, з’явилися до призовної дільничної комісії – 90, надано відстрочку – 65, призначено в команди – 5, непридатними виявилися 16 чоловік, тимчасово не придатними – 16, проходить медогляд 1 особа, направлено на дообстеження – 2.

Як відзначив комісар, 13 листопада в РВК повинні були відправляти призовника, проте, зі слів батьків, син виїхав на постійне місце проживання …в Росію.

На даний час не оповіщено 182 призовники. З них 35 знаходяться на заробітках за кордоном, 20 – на заробітках на території України, 11 не проживають за місцем реєстрації, 27 навчаються в іншій місцевості, 50 відсутні вдома. 182 призовників, які не з’явилися в Шацький РВК для проходження військово-лікарської комісії, подано для розшуку в Національну поліцію. За порушення законодавства про військовий обов’язок та військову службу на призовників складаються протоколи про їх притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Про використання бюджетних коштів в органах державної влади й підпорядкованих бюджетних закладах інформували Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту, та Оксана Юхимук, начальник відділу культури. Людмила Степанівна зазначила, що в 2017 році надійшло17 132 900 грн. освітньої субвенції, з них14 043 361 грн. пішло на оплату праці педагогічних працівників. Залишки освітньої субвенції 2016 року (1 млн. 824 тис. грн.) було спрямовано на оплату праці обслуговуючого персоналу (500 тис. грн.), на придбання енергоощадних лампочок для шкіл (51 300 грн.) та глибинного насоса для ЗОШ І-ІІІ ст. села Світязь (7 481 грн.), на ремонт системи опалення цієї ж школи, встановлення системи опалення у початкових класах ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ростань, на придбання лінолеуму в Піщанську школу, на оплату послуг ремонту системи опалення в їдальні ЗОШ І-ІІ ст. с. Смоляри-Світязькі, на виготовлення проектно-кошторисної документації на ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо, де хочуть реалізовувати відразу декілька проектів.

Оксана Юхимук повідомила, що на 2017 рік на підпорядковані бюджетні установи затверджено 2 553,4 тис. грн., використано на сьогодні на зарплату 2 225,4 тис. грн., оплату енергоносіїв – 39 тис. грн., послуги зв’язку – 16,4 тис. грн., проведення заходів – 14,7 тис. грн. На зарплату працівникам культури не вистачає до кінця року 117 тис. грн.
Про здійснення моніторингу функціонування Центру надання адміністративних послуг розповіла Наталія Чепко, начальник відділу ЦНАПу. З її слів, на сьогоднішній день в ЦНАПі Шацької райдержадміністрації надаються 60 видів адміністративних послуг. З початку року Центром надання адміністративних послуг було надано 2 722 послуги.

Олена Кропивник, начальник служби у справах дітей Шацької РДА, поінформувала про роботу щодо виявлення та обліку дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. З початку року виявлено і взято на облік 18 таких дітей, які проживають у 8 сім’ях. Загалом на обліку перебуває 57 дітей, які проживають у 26 сім’ях цієї категорії, де батьки зловживають спиртним і ухиляються від виконання своїх обов’язків. З них 2 дітей зазнали психологічного насильства в сім’ї. У 2017 році служба підготувала і подала до суду 1 позовну заяву для вирішення питання про позбавлення батьківських прав, також підготувала 5 подань до районного відділення поліції про притягнення батьків до відповідальності. Складено 82 протоколи про неналежне виконання батьківських обов’язків.

Мирослава ЦЮП’ЯХ