Головна Наради, сесії Якість харчування та безпека дітей у таборах – понад усе

Якість харчування та безпека дітей у таборах – понад усе

2862

18 травня ще одну розширену нараду провів голова обласної державної адміністрації Борис Клімчук у Шацьку, на якій обго­во­рювалося питання організації відпочинку і оздоровлення школярів влітку 2013 року. Як зауважив губернатор області, відсоток оздо­ровлення сільських дітей минулого року був значно вищим, ніж міських. Тому цьогоріч потрібно зробити усе можливе, аби збі­льшився відсоток оздоровлення школярів, що відвідують міські навчальні заклади. Також Борис Петрович поставив завдання керівникам районів, відділів освіти, начальникам відділів у справах сім’ї, молоді та спорту оздоровити не менше, ніж 65% дітей шкільного віку. На відпочинок та оздоровлення дітей в області цього літа спрямують понад 36 млн. грн. з різних джерел фінансування. Загалом у цьому році майже 5 тисяч дітей зможуть відпочивати у 12 позаміських таборах різних форм власності та підпо­ряд­ку­вання. Зміни розпочнуться 10-15 червня, а заклад «Оберіг» зус­тріне школярів уже 1 червня. Окрім цього, в області пра­цюватимуть і 624 табори відпочинку: 596 з денним пере­буванням, 27 – праці та відпочинку та одне наметове містечко. Активним дозвіллям у них планується охопити майже 52 тисяч дітей.

Як зазначив голова ОДА, особливу увагу потрібно звернути на безпеку при перевезенні дітей автобусами (з відповідним супроводом ДАІ, ретельно перевіряти технічний стан тран­с­портних засобів, не дозволяти пересування в темний час доби), якісне та повноцінне харчування, різноманітне дозвілля та спорт. В першу чергу, потурбуватися слід про оздоровлення дітей пільгових категорій – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, постраждалих внаслідок Чорно­бильської катастрофи, дітей із багатодітних та мало­забезпечених сімей.

Галина Карнаухова, начальник управління молоді та спорту ОДА, звітувала про підготовку таборів оздоровлення та відпо­чинку до літнього сезону. За її словами, на 95% готові до роботи профспілкові табори, в яких проведено поточні ремонти, по деяких закуплено нові меблі та інші необхідні речі, зроблено ремонти у харчоблоках. Зразково до літнього сезону оздоровлення підго­ту­валися у таборі «Веселка» с. Терешківці Горохівського району, він же є одним із найкращих в області. Валентина Загрева, заступник начальника управління освіти ОДА, інформувала про роботи, які були проведені у семи таборах, що підпорядковані профспілці працівників освіти (зроблені ремонти житлових при­міщень, альтанок, спортивних споруд, пірсу, обстежено акваторії пляжів).

Наталія Янко, головний державний санітарний лікар Волинської області, вкотре наголосила на контролі за якістю харчових про­дуктів, дотриманням належних умов при постачанні продуктів, що швидко псуються (м’ясо-молочних, рибних). Необхідною умо­вою при укладанні договорів з постачальниками таких товарів, як акцентував Борис Клімчук, повинно бути перевезення їх в автомобілях з холодильним обладнанням.

Контроль за якістю харчових продуктів у стаціонарних та приш­кільних таборах будуть здійснювати 4 служби – ветеринарна, фітосанітарна, служба захисту прав споживачів та ДП «Во­линьстандартметрологія», тож для здійснення належного кон­тролю, як зазначила Наталія Янко, потрібна координація дій усіх цих служб. «На переконання Президента України, відпочинок – це не просто вільний час, а використаний для зміцнення здоров’я, отримання нових вмінь і навичок. Для цього треба органі­зовувати профільні і тематичні зміни для обдарованих і  талановитих, дітей з особливими потребами, юних спортсменів. Не можуть залишитися поза увагою і діти, які опинилися у складних життєвих обставинах», – підкреслив Борис Клімчук.

Віта ШЕПЕЛЯ.