Головна Наради, сесії Конфлікт між Шацькою селищною радою і районним споживчим товариством загострюється

Конфлікт між Шацькою селищною радою і районним споживчим товариством загострюється

2995

На позачерговій сесії Шацької селищної ради, яка була проведена 20 травня під головуванням Сергія Віннічука, селищної голови, депутатами розглядалися питання, суттю яких є конфлікт між органом місцевого самоврядування і Шацьким районним споживчим товариством (голова Петро Склезь). На минулій черговій сесії, 17 травня, обранцями громади було прийняте рішення як відповідь на клопотання Державної інспекції сільського господарства у Волинській області, надіслане на адресу селищного голови. У клопотанні, яке зачитав Ярослав Крат, спеціаліст ІІ категорії із земельних питань селищної ради, йшлося про те, що перевіркою, яка проводилася в селищній раді 28 березня цього року, встановлено факт порушення закону. Зокрема рішення Шацької селищної ради від 10.09.2015 року №50/24.2 «Про дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки» (йдеться про ділянку, яка перебуває в оренді Шацького райСТ для обслуговування ресторану «Голубі озера» – Авт.) не відповідає вимогам ст. 141 Земельного кодексу України, підстава – припинення права користування земельною ділянкою. Керівництво Держсільгоспінспекції просить селищного голову привести у відповідність до чинного законодавства це рішення, а також повідомити про результати розгляду клопотання та вжиті заходи. В разі неотримання повідомлення Держсільгоспінспекція має намір звернутися до прокуратури.

Після розгляду клопотання депутати на черговій сесії проголосували за те, щоб залишити дане рішення без змін. Утім, селищний голова Сергій Віннічук наклав вето на цей документ, обґрунтувавши це тим, що в згаданому рішенні від 17.05.2016 року №2/29 «Про розгляд клопотання Держсільгоспінспекції у Волинській області» не враховані пропозиції цієї структури щодо приведення у відповідність до закону рішення селищної ради від 10.09.2015 року №50/24.2 «Про дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки», також дане рішення не відповідає вимогам пункту «е» ст. 56 Закону України «Про землеустрій», а саме відсутня згода землекористувача на поділ земельної ділянки, що перебуває в оренді.

На позачерговій сесії депутати повинні були або вдруге підтвердити прийняте 17 травня рішення, або відмінити його. Перед тим, як проголосувати, депутати надали слово для виступу Петрові Склезю. Петро Степанович повідомив, що відразу після минулорічної сесії він звернувся до міліції, оскільки вважав рішення «Про дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки» таким, що суперечить закону. Відразу була порушена кримінальна справа, а правоохоронці звернулися до компетентних органів – Держсільгоспінспекції, щоб керівництво структури надало законодавчу оцінку документу. Саме тоді в селищній раді і відбулася перевірка, результатом якої стало виявлення порушення законодавства.

– Якщо ви хочете забрати землю під рестораном, ви повинні її вилучити в мене. Ця ділянка знаходиться в оренді на 49 років у споживчому товаристві, яке сумлінно сплачує 158 тис. грн. податків у рік. У разі, якщо ви своє рішення підтвердите, я буду звертатися до суду, – апелював до присутніх Петро Склезь.

Юридичну оцінку конфліктній ситуації дав у своєму виступі Сергій Боярчук, юрисконсульт Шацької селищної ради:

– Конфлікт між селищною радою і споживчим товариством триває давно. Петро Склезь стверджує, що він жодним чином не порушує земельного законодавства. Це неправда. Відповідно до договору про оренду землі, який був підписаний згідно з рішенням селищної ради, орендар земельної ділянки без письмової згоди власника ділянки, тобто селищної ради, не має права здійснювати на ній будівництво чи встановлювати малі архітектурні форми. Відповідно до статті 12 Земельного кодексу України, статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» право розпоряджатися земельною ділянкою має виключно сесія селищної ради. Петро Склезь як керівник споживчого товариства перевищив свої повноваження і роздав на орендованій території земельні ділянки, тобто добровільно відмовився від них. По закону він повинен був розмістити МАФи після рішення селищної ради про надання йому частини земельної ділянки в суборенду. Інших правовідносин просто не існує. Натомість голова райСТ придумував різні схеми з метою уникнення сплати відповідних податків до бюджету, оскільки відповідно до Земельного та Податкового кодексів України, за частину земельної ділянки, яка використовується під здачу в суборенду або для іншої діяльності, йому потрібно було б сплачувати набагато більші суми.

Після того, як до селищної ради звернулися підприємці, які мають МАФи на орендованій землі і також тривалий час конфліктують із Петром Склезем, на сесії було прийняте рішення про виокремлення частини земельної ділянки, яка перебуває в оренді. Пропозицій органу місцевого самоврядування щодо зменшення орендованої земельної ділянки керівник споживчого товариства не підтримав. Відповідно Шацькою селищною радою було розроблено технічну документацію і прийнято рішення звернутися до Господарського суду, щоб визначити межі зменшеної земельної ділянки.

Емоційним став виступ підприємця Софії Пух, яка є однією з постраждалих сторін у цьому конфлікті і вже довгий час не просто чекає на справедливу розв’язку, а рішуче відстоює свої права на сесіях селищної ради уже третьох скликань і в суді:

– Петро Склезь сплачував за рік 7 тисяч гривень податків за всю орендовану ним біля ресторану територію, тоді як я за свою маленьку торгову точку (24 м2) плачу 12 тис. грн. Він подавав мене до суду, тепер судиться з іншими підприємцями, які, як зазначено в позовній заяві, самовільно – вдумайтеся! – захопили територію, на котрій встановлені їхні МАФи.

Депутати, добре обізнані з конфліктною ситуацією, стали на бік селищної ради та підприємців і майже одноголосно проголосували за те, аби обґрунтування зауваження до рішень селищної ради від 17.05.2016 року №2/29 і №2/29.1 «Про розгляд клопотання Держсільгоспінспекції у Волинській області» відхилити. Саме ж рішення сесії від 17.05.2016 року обранці громади підтвердили.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.