Головна Наради, сесії Медична реформа – в центрі уваги депутатів районної ради

Медична реформа – в центрі уваги депутатів районної ради

11847

30 травня під головуванням Сергія Карпука, голови Шацької районної ради, відбулася позачергова сесія Шацької районної ради. Лише два питання в галузі освіти і медицини було винесено на розгляд депутатів.
Перше питання, яке розглянули районні обранці, стосувалося медичної реформи: про внесення змін до рішення районної ради від 12.04.2018 року «Про виділення медичних закладів первинної ланки, що знаходяться на території Шацького району, зі складу КЗ «Центр ПМСД Любомльського і Шацького районів».

Як повідомила депутатам Ольга Сахарук, керуюча справами Шацької районної ради, раніше депутатами було прийнято рішення про виділення медичних закладів первинної ланки зі складу Центру первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів, та встановлені терміни для подачі районній раді на затвердження розподільчого балансу (до 15 травня), та до 1 червня передавальним актом передати усе майно на баланс Шацької районної лікарні. Проте, як виявилося, розподільчий баланс не так просто було зробити, адже в нього повинні входити не тільки фінансові зобов’язання, а й інші складові. Окрім того, Шацькою селищною радою створюється окрема юридична особа первинної медико-санітарної допомоги (про що було прийнято селищною радою відповідне рішення), і допоки вона не створена, ні селищна рада, ні Шацький район не зможуть прийняти на баланс свою частку закладів первинки. В районній раді сподіваються, що до 1 липня селищна рада впорається з цим завданням, адже їм треба буде не тільки прийняти заклади на баланс, а й отримати ліцензію. Тому, за словами Ольги Петрівни, є потреба продовжити терміни передачі розподільчого балансу до 27 червня, що одно-голосно погодили депутати.

Окрім того, Ольга Сахарук відзначила, що перетворення закладів медицини у некомерційні підприємства дасть можливість власникам (засновникам, тобто районній раді чи іншому органу місцевого самоврядування, який буде засновником некомерційного підприємства) самостійно розпоряджатися коштами, мати свій рахунок у банку (не у Держказначействі), та оперативно вирішувати решту питань, які виникатимуть у господарській діяльності.

Як відзначив Сергій Карпук, сьогодні немає певності у рішеннях, які приймаються і «на верхах», і на місцях. Навіть новостворена Національна служба здоров’я не виконує тих зобов’язань у відповідні строки, які були визначені раніше. Наприклад, до 1 липня Національна служба здоров’я мала б укладати договори на медичне забезпечення населення з некомерційними медичними підприємствами, натомість навіть штат самої служби ще є неукомплектованим. Тому ці терміни перенесли з липня на вересень. Залежно від того, які рішення прийматимуться органами місцевого самоврядування, так і буде працювати ланка первинної медицини. Також депутати одноголосно погодили прийняття закладів загальної середньої освіти у спільну власність територіальних громад сіл, селища району.

Віта ШЕПЕЛЯ