12 квітня під головуванням Сергія Віннічука, Шацького селищного голови, відбулася чергова шістнадцята сесія Шацької селищної ради. Велика кількість учасників АТО – місцевих та іногородніх, які прибули на засідання, свідчила про те, що атовці хочуть донести до обранців громади важливу інформацію і таким чином вплинути на їхнє рішення.
Передусім на сесії приступили до розгляду депутатських запитів та звернень. Депутат Богдан Тимошук на прохання жителів Шацька озвучив інформацію про те, що їм перешкоджають вільно займатися ігровими видами спорту на селищному стадіоні. Депутату вдалося дізнатися про те, що в період шкільних канікул – з 27 березня по 1 квітня – в Шацьку із тренувальним збором перебувала футбольна команда «Арсенал» (м. Київ). Футболісти стверджували, що на період зборів вони взяли стадіон в оренду. Водночас між ними і селищною радою, в чиїй комунальній власності перебуває стадіон, не було оформлено жодних документів, передбачених законом. Відповідно хтось отримав за оренду гроші, але це була не селищна рада. Депутат просив провести перевірку цього факту, а також розробити положення про управління майном селищної ради і подати його на затвердження депутатів.
– Наближається літо, до Шацька на тренувальні збори приїжджатимуть інші спортивні команди. Шацька селищна рада повинна заробляти гроші на оренді стадіону, – наголосив Богдан Тимошук.
Іван Коваль, начальник Шацького КП «Будинкоуправління», озвучив проблему переповненого Шацького полігону ТПВ. На сміттєзвалище вивозять відходи з інших сільських рад району, зокрема зі Світязької, проте коштів у його утримання не вкладають, через що селищна рада несе великі збитки. Відповідно до закону про поводження з відходами, забирати й утилізовувати сміття має право лише та організація, яка виграла конкурс.
– Будемо піднімати питання на засіданні виконавчого комітету селищної ради, зокрема лобіювати заборону вивезення відходів будь-ким, крім Шацької селищної ради, – зауважив комунальник.
Іван Федорович відзначив також, що всі контейнери (114 штук) місткістю 120 літрів, отримані в рамках проекту з роздільного збору сміття, вже знайшли своїх господарів серед шачан. Утім, потреба в контейнерах не зменшилася. Люди виявляють бажання цивілізовано збирати виходи, тому потрібно передбачити фінансування на придбання нових контейнерів.
Депутати також порушували проблему неякісного грейдерування доріг селищної ради та обговорювали питання придбання грейдера для Шацької селищної ради.
Ярослав Крат, головний спеціаліст з земельних питань селищної ради, озвучив запити Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, які прийшли на адресу Шацької селищної ради для погодження чи непогодження на сесії. В першому запиті, зокрема, йшлося про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою на земельну ділянку площею 0,71 га для ведення особистого селянського господарства (за межами населеного пункту) громадянину Дмитрові Ткачуку. Щоб прояснити всі незрозумілі моменти цього питання, до депутатів звернувся Сергій Дружинович, представник депутата Верховної Ради України Дмитра Яроша.
З його слів, на цій земельній ділянці учасники АТО хочуть облаштувати майданчик для відпочинку дітей атовців, дітей-сиріт та соціально незахищених. В заяві написано – для ведення особистого селянського господарства, утім, згодом заявник хоче просити селищних депутатів змінити цільове призначення землі і розпочати на ній будівництво відомого табору патріотичного виховання дітей «Волинська Січ». Сергій Дружинович та Олександр Мінько, командир Ковельського відділення ДУК, пообіцяли, що земля використовуватиметься тільки з благородною ціллю, а не для комерції. Вже цього літа керівництво наметового табору планує оздоровити дітей атовців, юних жителів прифронтових територій з Маріуполя та Широкіно, а також дітей Шацького району.
Депутати своїм голосуванням погодили надання атовцям цієї земельної ділянки.
Далі Ярослав Крат озвучив список інших претендентів на земельні ділянки, виділені Держгеокадастром на території Шацької селищної ради (за межами населених пунктів), в якому була мама загиблого Сергія Мокренка з Шацька Любов Буз, вдова загиблого атовця з Любомльського району Олена Штанська, військовий комісар Шацького районного військкомату Василь Матвійчук, учасники АТО Шацького району, троє з яких перебувають зараз на передовій, а також військовий медик. За кожного з них депутати голосували окремо і прийняли позитивні рішення. Не погодили надання земельної ділянки лише заявнику з Любешівського району Руслану Гриневичу.
Під час сесії стався конфлікт між Ярославом Кратом та депутатами – членами земельної комісії селищної ради. Зі слів обранців громади, посадовець на засіданні комісії приховав від них важливу інформацію, зокрема нічого не сказав про те, що землю просять атовці та члени сім’ї загиблих. На сесії ж звинуватив депутатів у тому, що вони відмовляються голосувати за погодження цих ділянок. Надалі депутати просили не провокувати таких конфліктів, не зіштовхувати лобами атовців з обранцями громади і не вирішувати важливих питань шляхом маніпуляцій та обману.
– Тим більше, що такі випадки траплялися і раніше, – підтримав депутатів Сергій Віннічук.
На сесії голосували також за затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, детальних планів територій, надавали і відмовляли в наданні дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, затверджували акти комісії, надавали одноразову грошову допомогу тощо.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.