Головна Наради, сесії На сесії селищної ради продемонстрували генеральний план Шацька

На сесії селищної ради продемонстрували генеральний план Шацька

12400

27 квітня під головуванням Людмили Цевух, в.о. Шацького селищного голови, за участю Василя Голядинця, голови Шацької РДА, та Сергія Карпука, голови Шацької районної ради, відбулося засідання чергової сесії селищної ради. Роботу традиційно розпочали з розгляду депутатських запитів та звернень. Людмила Єрофєєва у своєму зверненні озвучила конфліктну ситуацію між жителями Шацька, до якої призвело прийняте на сесії рішення:
– Минулої сесії громадянину Гавросю з Шацька виділили земельну ділянку. При цьому депутати знали, що саме на цю ділянку неодноразово писали заяви інші жителі селища, в тому числі молода сім’я Барбаруків із мого виборчого округу. Всім донедавна відмовляли, мотивуючи відсутністю генерального плану. А Гавросю надали.

Відтепер Барбаруки опинилися в безвихідній ситуації: сім’я поблизу зводить житловий будинок і частина наданої ділянки, на яку вони писали заяви, могла б слугувати їм за доїзд. Зараз до їхньої новобудови немає доступу. Люди плачуть, у відчаї. Хотіла б запитати: чому депутати створюють такі ситуації, підставляючи себе і втрачаючи довіру виборців?

Члени сім’ї Барбаруків були присутні на сесії, пояснили ситуацію, в якій вони опинилися, проте впродовж засідання депутати не спромоглися прийняти рішення, яке б згладило конфлікт.

Леонід Цюп’ях порушив питання каналізування вулиці Лугова в Шацьку, яка прилягає до озера, проте чомусь не була каналізована в рамках проекту, який уже добігає в селищі кінця. Голова РДА дав відповідь на звернення, відзначивши, що вулиця буде каналізована в рамках великого європейського інфраструктурного проекту, який передбачає каналізування населених пунктів району, що розташовані біля озер.

Олександр Постернак озвучив проблему поганого стану дороги, яка з’єднує села Гаївка і Мельники. Зі слів депутата, водії автобусів відмовляються їздити цією дорогою, відповідно люди не можуть добратися на роботу і з роботи.

Богдан Тимошук від імені виборців просив відремонтувати проблемний відрізок дороги по провулку Волі в Шацьку та встановити засоби зниження швидкості по вулиці Шковороди в селищі, зокрема біля магазину «Діана» – для безпеки дорожнього руху та уникнення ДТП. Василь Голядинець відразу дав відповідь на останнє звернення, наголосивши, що цей відрізок дороги ремонтуватиметься в рамках проекту, замовником якого є Шацька селищна рада. Щоб передбачити там встановлення засобів обмеження швидкості, орган місцевого самоврядування повинен внести зміни у згаданий проект.

Іван Коваль у своєму зверненні просив вивчити питання можливого об’їзду гужовим транспортом центру Шацька і встановлення відповідних дорожніх знаків – з метою уникнення аварійних ситуацій та загадження кіньми вулиць. Також порушив проблему голосної музики на відкритих майданчиках розважальних закладів, розміщених по вулиці 50 років Перемоги районного центру.

Депутати обговорили питання організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2018 році. Нагадаю, на минулій сесії деякі обранці громади сумнівалися в необхідності створення пришкільних таборів, називаючи такий відпочинок дітей примусовим і неякісним. На цій сесії компроміс був досягнутий. При закладах загальної середньої освіти працюватимуть три дитячі табори: в Шацькій школі-гімназії та школах сіл Мельники і Прип’ять. Вартість дворазового харчування дітей становитиме в день 30 грн. Депутати наголосили на важливості організації якісного дозвілля в таборах, а не відбування годин. В програмі мають бути цікаві поїздки, походи, пізнавальні екскурсії, аби діти з задоволенням проводили в таборі час канікул.

Надія Дударчук, начальник – головний бухгалтер відділу фінансово-господарського забезпечення виконкому селищної ради, поінформувала депутатів про встановлення розміру кошторисної заробітної плати на 2018 рік при визначенні вартості будівництва об’єктів за рахунок коштів селищного бюджету (7 800 грн.); про внесення змін до рішення «Про селищний бюджет на 2018 рік»; зачитала звіт про виконання селищного бюджету за І квартал нинішнього року. Депутати прийняли з цих питань позитивні рішення, в тому числі надали згоду на виділення коштів на співфінансування придбання шкільного автобуса.

Про розробку генерального плану селища Шацьк інформував Сергій Гірич, начальник відділу землекористування, охорони навколишнього середовища та архітектурно-будівельного контролю виконкому селищної ради. З його слів, на сьогодні генплан практично готовий. В нього внесені всі поправки. Документ потребує узгодження архітектора, далі – обговорення протягом місяця. Генплан буде опублікований на сайті селищної ради, громадяни матимуть можливість побачити його, вивчити та обговорити. Потім генеральний план розглядатиме містобудівна рада, останнім етапом має стати затвердження документу на сесії Шацької селищної ради. Орієнтовно через два місяці можна буде виділяти земельні ділянки громадянам під індивідуальне житлове будівництво.

Епопея земельних питань тривала на сесії до пізнього вечора, стільки ж часу були присутні на засіданні і заявники, котрі чекали від депутатів дозволу на розробку детальних планів території. Обранці громади, зокрема Людмила Єрофєєва, засумнівалася в доцільності виділення земельних ділянок атовцям і не тільки по вулиці Центральній у Шацьку (від автозаправки до урочища Гряда) без генерального плану. Радила спершу дочекатися документа, оскільки саме в цих місцях у генплані передбачена громадська забудова. До того ж проекти рішень сесії по Центральній досить неоднозначні: одному заявнику надати землю, іншому відмовити, третьому – винести на розгляд сесії. Депутати дослухалися до слушної думки і в результаті нікому не надали дозволу на розробку детальних планів територій по Центральній. Зате одноголосно проголосували за надання дозволу на розробку проекту детального плану території частини вулиці 50 років Перемоги в Шацьку – під розміщення там магазину лісової продукції «Лісовичок» ДП «Шацьке УДЛГ».

Присутня на сесії Світлана Сулік, начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ, поінформувала присутніх про виконання і резерви наповнення бюджету Шацької селищної ради. Світлана Володимирівна назвала види податків, які можуть приносити в бюджет селищної ради значно більші суми – це ПДФО, плата за землю та оренду землі, туристичний, єдиний, податок на нерухомість (житлову і нежитлову).

Для прикладу, зараз податок на житлову нерухомість сплачують на території Шацької ОТГ всього 12 платників – юридичних осіб (49 000 грн.) та 84 платники – фізичні особи (19 400 грн.). З метою виявлення нових об’єктів оподаткування та додаткових резервів по надходженню платежів до бюджету податківці пропонують провести інвентаризацію договорів оренди землі, інвентаризацію нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки (особливу увагу варто звернути на с. Мельники, урочище Гряда, нову забудову в Шацьку), інвентаризацію нерухомого майна, яке власники здають в оренду в літній період, та повну інвентаризацію землі громадян, фізичних та юридичних осіб.

Мирослава ЦЮП’ЯХ