Головна Наради, сесії На сесії Світязької сільської ради відмовили запорізьким атовцям у виділенні землі і...

На сесії Світязької сільської ради відмовили запорізьким атовцям у виділенні землі і дали дозвіл на оренду озера Линовець

2813

28 вересня під головуванням Миколи Цвида, Світязького сільського голови, відбулася чергова сесія Світязької сільської ради.
На засіданні депутати внесли зміни до рішення «Про сільський бюджет на 2017 рік» та заслухали інформацію про виконання бюджету за І півріччя 2017 року. Про зміни до рішення «Про сільський бюджет на 2017 рік» інформувала обранців громади Галина Кульбако, бухгалтер сільської ради. З її слів, збільшуються доходи на іншу субвенцію, яка надійде з районного бюджету в сумі 400 тис. грн. Зокрема 250 тис. грн. – на співфінансування природоохоронних заходів (будівництво очисних споруд) і 150 тис. грн. – на проведення геодезичних та геологічних робіт для реалізації проекту програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Також пропонувалося збільшити доходи по цільовому фонду на 60 тис. грн. (20 тис. – на придбання матеріалів, 40 тис. – на послуги), оприбуткувати безкоштовні продукти по дитсадку села Світязь на 1 282 грн., по загорожі в ДНЗ – на 28 695 грн. і по загорожі біля сільського Будинку культури – на 1 497 грн.

За І півріччя 2017 року сільська рада виконала надходження до бюджету на 106,3%. Зокрема лісового податку надійшло 22 182 грн. (при плані 14 000), акцизного податку – 36 794 грн. (при плані 110 000), податку на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок, – 12 829 грн. (при плані 15 000), земельного податку з юридичних осіб – 107 668 грн. (при плані 60 000), орендної плати з юридичних осіб – 227 516 грн. (при плані 223 000), земельного податку з фізичних осіб – 9 169 грн. (при плані 60 000), орендної плати з фізичних осіб – 37 043 грн. (при плані 60 000), туристичного збору з юридичних осіб – 625 грн. (при плані 12 000), туристичного збору з фізичних осіб – 1 500 грн. (при плані 6 000), єдиного податку з юридичних осіб – 1 300 грн., єдиного податку з фізичних осіб – 312 898 грн. (при плані 175 000), адмінштрафів – 916 грн., адмінштрафів та штрафних санкцій від порушень умов торгівлі – 54 300 грн. (при плані 40 000) тощо. Депутати одностайним голосуванням затвердили зміни до бюджету і звіт про виконання бюджету сільської ради за І півріччя 2017 року.

Також на сесії Світязької сільської ради розглядалося чимало земельних питань. На засіданні депутати затвердили містобудівну та землевпорядну документації, розглянули заяви щодо виділення земельних ділянок від місцевих жителів та іногородніх. Микола Цвид ознайомив депутатів із листом, в якому Волинська облдержадміністрація просить сприяння у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо виділення земельних ділянок за межами населеного пункту у власність 48-ми атовцям, членам благодійного фонду «Український корпус «Захист нації» (м. Запоріжжя) на території Світязької сільської ради. Обранці громади разом із сільським головою обговорили це питання і прийняли рішення відмовити запоріжцям у виділенні їм землі в Світязі.

– Генеральний план Світязької сільської ради вичерпав свої можливості, а ті межі, що ми напрацювали, прокуратура скасувала. До того ж у нас до 20 місцевих атовців не забезпечені земельними ділянками. Маємо, передусім, подбати про своїх, – зазначив Микола Васильович.
Питання землі є дуже болючим у Світязі, і погодження чи непогодження сільськими депутатами рішень Головного управління Держгеокадастру у Волинській області не відіграє для останнього великої ролі.До  130 га світязької землі обласний Держгеокадастр надав у власність громадянам без погодження сесією Світязької сільської ради. Натомість жителі Світязя і навколишніх сіл, які по 50 років пропрацювали в колгоспі, отримують відмови на свої заяви про виділення землі за межами населеного пункту, – не приховував обурення сільський голова.

На сесії затвердили стартову ціну земельної ділянки площею 633 м2 по вулиці Жовтневій в селі Світязь для розташування закладу торгівлі, призначеної для продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону у розмірі річної орендної плати, що складає 6 742 грн. Також обранці громади дали дозвіл на розробку проекту землеустрою для проведення торгів щодо здачі в оренду озера Линовець. Зі слів сільського голови, переможець торгів видобуватиме на озері сапропель, в результаті чого водойма очиститься від мулу, адже цього літа води в ній було всього на 30 см. До того ж, сільська рада протягом багатьох років отримуватиме дохід з оренди озера.

На сесії сільської ради побувала жителька Світязя Ольга Лукашук, оскільки того дня розглядалася її заява на виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства. Депутати дали згоду на виділення їй як доньці колишнього члена місцевого колгоспу, а значить пайовика (батько Ольги нині покійний) землі за межами населеного пункту площею 0,32 га.

Після засідання сесії Ольга розповіла, що за своє право володіти цими тридцятьма сотками землі вона боролася впродовж декількох років.
Свого часу жителів Світязької сільської ради позбавили права володіння земельними паями колишнього колгоспу, проте в Держгеокадастрі їм пообіцяли наділи під ОСГ.
– Проблеми почалися з того, що мого батька спочатку не включили в списки пайовиків. Відбулися в селі збори і мені як доньці пайовика все-таки дозволили написати заяву на землю під город. Я зайшла в сільську раду до земельника, вибрала поле. Через деякий час його віддали іншому заявнику. Я вдруге написала заяву на інше поле – і на цю землю знайшовся господар. Пообіцяли втретє – на окружній дорозі. Але й тут мене спіткала невдача – обіцяну ділянку площею 1 га віддали … синові голови земельної комісії Світязької сільської ради Ігоря Сакури. «Він встиг перший», – таке пояснення почула від керівництва сільради, – розповідає Ольга.

Світязянка вважає, що відвоювала своє право на землю. Вона не дуже задоволена результатом, бо 32 сотих землі не в найкращому місці – це не те, на що заслужив її батько, віддавши десятки років роботи в колгоспі.
Ще одна жителька села Світязь, яка звернулася до депутатів зі сльозами в очах, просила зрізати на місцевому кладовищі старі аварійні дерева.
– Я поховала свого чоловіка, поставила на його могилі пам’ятник вартістю 17 тисяч гривень. Впродовж двох років я платила за нього кредит. Тепер то в одному, то в іншому місці кладовища падають на могили старі дерева, руйнуючи пам’ятники. Я прошу керівництво сільської ради і депутатів посприяти тому, аби зрізати ці дерева і запобігти руйнуванню пам’ятників, – зазначила літня світязянка.

Зі слів Світязького сільського голови Миколи Цвида, сільська рада щороку закладає кошти на зрізання дерев на кладовищі. Також допомагають фінансово в цьому плані фонд «Патріоти Волині» Степана Івахіва та підприємець Петро Нестерук.
– Дерева на кладовищі ми зрізаємо постійно, вибираючи найбільш аварійні. Щоб зрізати всі відразу, потрібно 300-400 тисяч гривень, одне дерево вартує 1 000-1 500 гривень. Це дуже великі гроші. Оскільки проблема постає настільки гостро, то я буду ініціювати сходи селян. Якщо громада виявить бажання, будемо створювати ініціативну групу і збирати по селу гроші на зрізання дерев на кладовищі, — підсумував сільський голова.

Депутати Світязької сільської ради також прийняли рішення про виділення коштів на пам’ятник померлому в зоні АТО військовому Сергієві Грибуку з села Омеляне в сумі 5 тисяч гривень.

Мирослава ЦЮП’ЯХ