Мабуть, робота сесії селищної ради, яка відбулася 10 вересня та яку провів в.о. селищного голови Микола Боярчук і в якій взяв участь перший заступник голови Шацької РДА Сергій Сидорук, була чи не найбільш довготривалою за останні декілька місяців, адже у списку запланованих найбільше часу зайняли розгляд питань про виділення земельних ділянок.
Проте спочатку депутати селищної ради озвучили депутатські запити: Любов Маригода – про розмежування земельних ділянок біля ресторану «Голубі озера» під обслуговування самого ресторану та кіосків; Валентина Ханзерук – про виділення коштів на ремонт Шацького міського Будинку культури, сцена та стеля якого знаходяться в аварійному стані та на ремонт яких потрібно 72 тис. грн. Стосовно останнього, то, як зазначив Микола Боярчук, на бюджетній комісії було вирішено за підсумками року одразу виділити всю суму на реконструкцію закладу культури (а це – 417 тис. грн.).
Про внесення змін до селищного бюджету на 2015 рік інформувала головний бухгалтер Надія Дударчук. Так, станом на 1 вересня бюджет селищної ради перевиконано на 41% і становить 1 млн. грн. Перевиконання забезпечено за рахунок акцизного збору та реалізації суб’єктами господарювання підакцизних товарів. Так, при плані 520 тис. грн. надійшло 1 млн. 316 тис. грн. Перевиконано надходження по єдиному податку. Надійшли кошти з надходжень, які в цьому році не планувались: рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів, плата за надання інших адміністративних послуг. Стосовно видатків, то у зв’язку з тим, що з 1 вересня планується збільшення розміру мінімальної заробітної плати, збільшився розмір індексації, до кінця року не вистачатиме на фонд заробітної плати по установах селищної ради. Тож у зв’язку з перевиконанням бюджету пропонується залишити індексування заробітних плат. Також у ДНЗ №2 – фінансувати ремонт системи водопостачання та на викладення стежки бруківкою (кошти – селищної ради, робота – силами батьків та працівників закладу). Пропонується внести зміни у видаткову частину селищного бюджету: по органах управління збільшити видатки на 84 тис. грн., в тому числі на заробітну плату 55 тис. грн. та нарахування на заробітну плату – 20 тис. грн. Передбачити субвенції районному бюджету на дитячі садки в сумі 151 тис. грн. (заробітна плата – 80 тис. грн., нарахування – 29 тис. грн, придбання матеріалів – 30 тис. грн., оплата послуг, крім комунальних – 10 тис. грн. та інше), субвенції на клуби – 13 тис. грн. Окремо депутати затвердили фонд, з якого будуть виділятися кошти на допомогу людям, в тому числі учасникам АТО. Дискусію викликала пропозиція профінансувати КП «Будинкоуправління» на підгортання сміття на полігоні ТПВ (сума – 8 тис. грн.). За словами депутата Сергія Чумака, комунальне підприємство мало б за літо заробити власні кошти на такі потреби, а якщо ні – то розділити дольову участь з іншими сільськими радами, адже на селищний полігон завозиться чимало сміття і з їхніх територій. Затверджено також виділення коштів на реконструкцію дитячого садка (180 тис. грн.). Загалом пропонується збільшити видаткову частину на 990 тис. 100 грн. за рахунок перевиконання бюджету.
Стосовно полігону ТПВ, то, як зазначив Микола Боярчук, на реконструкцію полігону потрібно не менше 400 тис. грн., і це потрібно робити, адже згодом в районі не буде куди вивозити сміття. Загалом же після нетривалих виступів депутатами було прийнято рішення заслухати на сесії начальника КП «Будинкоуправління» Івана Коваля про фінансово-господарську діяльність установи.
Далі депутати, в першу чергу, розглянули питання надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо розташування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва по вул. Федорова, які були зарезервовані для учасників АТО. Загалом же для бійців було надано 16 земельних ділянок лише на цій сесії селищної ради, хоча такої кількості було недостатньо для того, аби надати земельні ділянки усім атовцям, котрі написали заяви. Тож деяким з них доведеться зачекати, допоки селищною радою не буде розроблено відповідну документацію на інші вулиці. Чимало серед заявників на земельні ділянки було опікунів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони також прийшли на сесію, дехто навіть із дітьми, та просили забезпечити їхніх усиновлених дітей та тих, які знаходяться під опікою, земельними ділянками. Сергій Сидорук, депутат селищної ради та перший заступник голови Шацької РДА, запропонував скласти перелік тих сімей, котрі першочергово потребують виділення земельних ділянок, додавши описи житлових умов, та надалі забезпечувати їх земельними ділянками для будівництва (за можливістю). Окрім того, за словами Сергія Федоровича, наприкінці цього року спливають терміни укладених перших угод на умовах суперфіцію, тож депутатам та селищній раді слід буде переглянути ці укладені між громадянами та селищною радою договори, і у тих, хто не розпочав будівництво, вилучати земельні ділянки та надавати іншим.
Після кількагодинного розгляду заяв депутати розглянули лист від ГО «Світязь-Яхтинг», в якому Володимир Матлах просить розглянути можливість розташування на березі озера Світязь місця для облаштування яхт-клубу та стоянки для вітрильних суден під програму, якою передбачено безкоштовне навчання молоді Шацького району вітрильного спорту, проведення факультативних занять у школі. Тож депутати, за рекомендацією комісії, вирішили підтримати звернення та при змінах у схемі планування врахувати розташування яхт-клубу.
До депутатів також звернувся начальник відділу освіти Шацької РДА Анатолій Павлей з проханням співфінансувати придбання підручників для шкіл, які знаходяться на території селищної ради (43 тис. грн.), а також виділити кошти в сумі 20 тис. грн. для ремонту огорожі в школі І-ІІ ст. смт Шацьк. Депутати прийняли рішення при наявності вільних коштів після завершення бюджетного року виділити кошти на ці потреби.
Насамкінець депутати схвалили проект рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад», яким передбачається об’єднання двох сільських (Прип’ятської та Самійличівської) та Шацької селищної рад в одну громаду з центром у Шацьку.
Віта ШЕПЕЛЯ.