Головна Наради, сесії На сесії Шацької селищної ради – про допомогу солдатам та господарські питання...

На сесії Шацької селищної ради – про допомогу солдатам та господарські питання громади

3026

Наприкінці минулого тижня під головуванням Миколи Боярчука, в.о. селищного голови, відбулася чергова сесія Шацької селищної ради, в якій взяв участь Олександр Кусько, голова Шацької РДА.

Проте найперше, на що хотілося б звернути увагу – на низьку від­відуваність сесійних засідань депутатами. На початок цієї сесії їх заледве назбиралося 18, а згодом кілька депутатів пішли із залу, тож під загрозою опинилося не лише прийняття важливих для гро­мади рішень, а й узагалі проведення сесії. І така ситуація виникає на сесіях не вперше. Чи знайдуться засоби впливу на тих, хто ігно­рує відвідування сесій, кому люди висловили довіру бути на­род­­ними обранцями?

Перед початком розгляду питань Микола Боярчук відзвітував про збір та використання коштів для мобілізованих, що проживають на території Шацької селищної ради. Так, депутатами селищної ради було зібрано 40 тис. 673 грн., також 2 тис. 210 грн. передав ансамбль «Лісова пісня», 450 грн. – принесли люди. 22 тис. 993 грн. було надано допомоги мобілізованим: Віталію Павлічуку, Володимиру Лук’янчуку, Сергію Стадніку, Юрію Семерею, Миколі Забродоцькому, Василю Гавросю, Олександру Бондару, Володимиру Балюку, Ігорю Крату, Ярославу Любишу, Володимиру Кореню, Павлові Сухецькому, Богдану Шалімову, Олегу Миселюку, Тарасові Савчуку. Також було закуплено 7 бронежилетів, на що витрачено 19 тис. 600 грн. За словами Миколи Петровича, 8 депутатів так і не долучилися до збо­ру коштів, тож він висловив сподівання, що вони найближчим часом таки зроблять свій внесок у цю справу. В свою чергу, Олександр Кусько зазначив, що в районі працівники бюд­жетних установ пе­рераховують одноденний заробіток на рахунок районної організації ветеранів, за рахунок чого формується фонд, з якого буде нада­ватись допомога мобілізованим. До формування фонду долучи­лися митники (передали 5 тис. грн.), підприємці шацького ринку, прос­ті громадяни.

Про виконання бюджету за 6 місяців 2014 року звітувала го­ловний бухгалтер селищної ради Надія Дударчук. За звітний період до бюджету надійшло доходів в сумі 7 млн. 278 тис. грн., в тому числі дотації з державного бюджету 888,9 тис. грн. та цільових субвенцій на утримання доріг – 198,7 тис. грн. Виконання плану загального фонду бюджету склало 111,4%, понад план надійшло 243,9 тис. грн. До спеціального фонду бюджету надійшло 4 млн.987 тис. грн. Стосовно видатків, то найбільше коштів йде на утримання дитсадків (1 млн.272 тис. грн.), органів місцевого самоврядування (428 тис. грн.), на благоустрій (256 тис. грн.). Видатки по спеціальному фонду на водоканалізаційне господарство йшли за рахунок коштів Євросоюзу (використано 4 млн.211 тис. грн.), на придбання авто­мобіля (також за рахунок коштів ЄС) – 256 тис.300 грн. У змінах до бюджету депутати затвердили виділення 108 тис. грн. (знято з ви­­датків на благоустрій, що передбачав облаштування тротуару), на проект доканалізування у зв’язку з тим, що з коштів на кана­лі­зу­вання, виділені ЄС у євро, залишилося ще 8 млн.грн. (цей за­лишок зумовлений різким падінням курсу гривні до євро). Тепер, аби використати ці 8 мільйонів, знову потрібно замовляти проект на доканалізування. Разом з тим Микола Боярчук на запитання де­путатів, чи будуть каналізовуватися решта вулиць, відповів, що планується участь у проекті, який передбачає 2 та 3 ета­пи каналізування селища. Відповідно ці проекти будуть погод­жу­ватися депутатами, які й зможуть вносити свої пропозиції.

Далі в центрі уваги депутатів опинилися земельні питання. Скі­льки на сесіях не говорилося про повернення до практики нада­ння земельних ділянок для будівництва на умовах суперфіцію, це й досі так і не впроваджено. В підсумку «якимось дивом» знову з’явля­лися земельні ділянки, які надавалися для будівництва осо­бам, котрі особливої потреби у будівництві житла не мали. Натомість вкотре відверто ігнорувалися заяви жительки селища, в будинку якої проживає три сім’ї (всього 9 осіб). Причина відмови – не вказана адреса земельної ділянки. Хочеться поста­вити питання як депутатам, так і працівникам селищної ради: то звідки проста людина, котра не має доступу до генеральних планів та іншої містобудівної документації, може знати, де є вільні земельні ділянки для будівництва?

Стосовно питання надання у власність земельних ділянок сіль­сько­гос­подарського призначення, що знаходяться в межах насе­ле­них пунктів, то Сергій Чумак запро­пону­вав надавати їх на правах оренди, а не у власність, оскільки згодом може виникнути потреба вилучати їх для суспільних потреб. Ще одне питання, яке виникло протягом сесійного засідання – забезпечення земельними ділянками учасників АТО (до селищної ради звернулася жителька одного з сіл району із заявою про надання її чоловікові, який бере участь в АТО, земельної ділянки для бу­дівництва). Депутати вирішили поки що відкласти розгляд цього питання з кількох причин: поки що невідомо, скільки людей в районі будуть мати статус учасників АТО, та чи вистачить резервного фонду земель Шацької селищної ради забезпечити усіх учасників АТО району земельними ділянками.

Не вистачило депутатських голосів і для виділення земельної ділянки в смт Шацьк для будівництва храму УГКЦ, про що пара­фіяни та адміністратор церкви Богдан Іщук неодноразово звер­талися до депутатів.

Також до селищної ради звернулася адміністрація ТМО Лю­бомльського і Шацького районів з проханням надати дозвіл на розробку технічної документації щодо встановлення межі земе­льної ділянки в натурі на місцевості орієнтовною площею 2,14 га в смт Шацьк (територія старої поліклініки). В цьому проханні адмі­ністрації ТМО було відмовлено, оскільки, як зазначив депутат Сер­гій Чумак, відповідно до норм і правил будівництво лікарні там неможливе. Натомість селищній раді треба думати над тим, як обла­ш­тувати на тому місці культурно-громадський центр, якого так не вистачає селищу. Він також висловив бачення архітекторів ра­йону в облаштуванні цього центру. Стосовно того, що тепер у при­міщеннях колишньої лікарні та поліклініки облаштовуються квартири для медиків, котрі, як стало відомо, не дуже то й хочуть по­селятися в таких умовах, створить чимало проблем: згодом люди захочуть там добудувати господарські спо­руди, завезти дрова, що знову призведе до хаотичної забудови та буде мати не дуже привабливий вигляд як для центру селища. На­томість потрібно подбати для надання молодим медичним працівникам земельних ділянок для будівництва, надавати пільгові кредити.

Віта ШЕПЕЛЯ.