Головна Наради, сесії Незважаючи на складну фінансову ситуацію, комунальні дороги в районі будуть відремонтовані

Незважаючи на складну фінансову ситуацію, комунальні дороги в районі будуть відремонтовані

2942

9 вересня Олександр Кусько, голова Шацької РДА, провів робочу нараду з головами селищної та сільських рад, в якій також взяв участь Сергій Віннічук, голова районної ради.

Перше питання, яке розглядалося на нараді, стосувалося організації та проведення капітальних та поточних ремонтів комунальних доріг. Так, на Шацьку селищну раду на поточні ремонти доріг виділено 64 тис. грн., на капітальні ремонти – 126 тис. грн., Прип’ятській сільській раді – 36 тис. грн., Самійличівській сільській раді – 87 тис. грн. Також Олександр Кусько зазначив, що вважає правильним ту систему роботи з капітального ремонту доріг, яка була запроваджена кілька років тому, коли кошти, виділені сільським радам на капітальні ремонти доріг, акумулювалися по черзі в кожній сільській раді. Завдяки такій системі можна було відремонтувати значну частину вулиць, а не розпорошувати кошти на часткові ремонти. Сьогодні найбільш катастрофічна ситуація із дорогами по Прип’ятській сільській раді. Олександр Сергійович запропонував кошти, що спрямовувалися на капітальні ремонти, передати Прип’ятській сільській раді, а ті, які виділялися територіальним громадам на поточні ремонти – залишити в  сільських радах для власних потреб (грейдерування, очищення від снігу взимку). Також передбачено субвенції місцевим бюджетам на капітальні ремонти вул. Перемоги в смт Шацьк (228 тис. грн.), вул. Променева в с. Положево (140 тис. грн.), поточні ремонти вул. 1 Травня смт Шацьк (106 тис. грн.), вул. Лесі Українки в с. Прип’ять(76 тис. грн.). Передано субвенції з обласного бюджету на капітальний ремонт вулиць, серед яких — вул. Довженка в смт Шацьк (164 тис. грн.), вул. Калініна в с. Пульмо(143 тис. грн.), вул. В.Стуса в смт Шацьк (98 тис. грн.). Будуть проведені поточні ремонти вул. Радянська в с. Прип’ять, вул. Молодіжна в с. Голядин, вул. Нова в с. Пехи, вул. Вишева в с. Острів’я. Вже виготовлена проектна документація на капітальні ремонти провулку 50 років Перемоги в смт Шацьк, вул. Променева в с. Положево.

Голова райдержадміністрації також інформував про заготівлю картоплі на території сільських рад для потреб закладів охорони здоров’я. Так, для районної лікарні та туберкульозного диспансеру потрібно зібрати по 10 т картоплі. Ще одне питання, яке стосу­валося медицини – про донорську роботу в районі. Світлана Крецу, головний лікар Шацької районної лікарні, повідомила, що на потреби донорства найбільше коштів надійшло від Пульмівської сільської та Шацької селищної рад. Проте до цієї акції майже зовсім не долучилися у Світязькій, Ростанській та Пулемецькій сільських радах, навіть зважаючи на те, що сьогодні, як ніколи, медичні заклади Волині потребують донорської крові для лікування по­ранених вояків під час АТО. Проте з року в рік у районі до донорства долучаються одні й ті ж сільські ради, решта це питання ігнорують. Олександр Кусько дав доручення відзвітувати до 20 вересня тим сільським радам, які ще не взяли участь у донорстві та про­контролювати цей процес, що є важливим у допомозі  солдатам АТО.

Після обговорення питання утримання пожежної охорони на територіях сільських рад Олександр Кусько просив сільських та селищного голів надати інформацію про кількість квартир та будинків у кожному населеному пункті, які можна буде надати в оренду чи продати за прийнятну ціну (зі згоди власників будинків) переселенцям зі сходу.  

Останнє питання, яке обго­ворю­валося, – допомога учас­ни­кам АТО. За ініціативи керів­ництва райдержадміністрації та районної ради всі установи та організації району мали пере­ра­ху­вати свій одноденний заробіток на рахунок громадської орга­нізації ветеранів війни. За рахунок цих коштів район має мож­ливість закуповувати мобілізованим Шацького району бро­нежи­лети, каски, берці, розгрузки, спальні мішки, одяг, аптечки, надавати матеріальну допомогу на лікування. Олександр Сер­гійович наголосив, що кошти будуть використовуватися лише для мо­білізованих Шацького району. Для того, щоб забезпечити необ­хідним одного солдата, потрібно майже 4,5 тис. грн. Сьогодні на складі є бронежилети, аптечки, розгрузки, спальні мішки та інше. Голова РДА також відзвітував про те, які організації перерахували одноденний заробіток на рахунок районної організації ветеранів для допомоги учасникам АТО. Всього зібрано 32 тис. 263 грн. Сьо­годні на залишку у громадської організації ветеранів знаходиться 43 тис. 420 грн. В цілому в районі назбирали 240 тис. грн.

 «Ця допомога буде адресно надаватися тим солдатам, які призвані в зону АТО з нашого району, особисто на потреби кожного бійця: чи то амуніція, чи то лікування, чи матеріальна допомога, – запевнив Олександр Сергійович. – І ми ж не знаємо, скільки ще хлопців поїде на Схід, скільки може бути поранених, тому в нас на рахунку завжди мають бути кошти, які ми зможемо надати при першій потребі».

Віта ШЕПЕЛЯ.