Головна Наради, сесії На сесії Шацької селищної ради завжди вистачає спірних питань

На сесії Шацької селищної ради завжди вистачає спірних питань

2736

19 березня під головуванням Миколи Боярчука, в.о. селищного голови, відбулася чергова сесія Шацької селищної ради, в якій взяв участь Сергій Віннічук, голова Шацької районної ради.

Більш, ніж пятигодинна робота сесії дала можливість за одне сесійне засідання розглянути лише третину питань, що виносилися на розгляд, оскільки деякі з них при прийнятті рішень потребували детального розгляду.

Перед початком сесії депутати озвучили свої запити, більшість з яких стосувалися ремонту вулиць та впорядкування каналіза­цій­них стоків від осель шачан. Першим питанням депутати вирі­шили розглянути повторне звернення підприємця Софії Пух про розірвання договору довгострокової оренди між селищною радою та Шацьким райСТ та укласти договір оренди землі безпосередньо із підприємцями, торгові павільйони яких розташовані біля рес­торану «Голубі озера». Як повідомив Микола Боярчук, згідно з розпорядженням селищного голови проведена перевірка робочою комісією, яка встановила порушення земельного законодавства з боку голови Шацького райСТ, а саме використання земельної ділянки не за призначенням. Софія Пух також вважає, що райСТ порушило статті 8, 25 Закону України «Про оренду землі», статтю 96 ЗКУ, статті 16, 29 договору оренди землі від 27.03.2009 року, що є підставами для розірвання договору оренди, та просить винести це питання на сесію селищної ради. Робочою комісією селищної ради, яка проводила перевірку, було рекомендовано райСТ оформити правовстановлюючі документи на земельну ді­лян­ку відповідно до договору та законодавства. Відповідний лист із пропозицією укласти договір оренди землі відповідно до за­конодавства був уже направлений голові райСТ Петру Склезю, тож якщо протягом визначеного законодавством терміну від райСТ не буде реакції чи буде дана відповідь, яка буде про­тип­рав­ною – селищна рада подасть до суду документи про розір­вання договору оренди землі. Свою пропозицію депутатам зап­ропонував Микола Сорокопуд, адвокат Софії Пух: рекомендувати райСТ доб­ровільно укласти договори оренди земельних ділянок відпо­від­но до закону або внести зміни в договір оренди чи укласти додат­кову угоду, в якій буде зменшено орендовану землю на ту частину, де розташовані малі архітектурні форми, та окремо уклас­ти договори оренди з підприємцями, кошти від яких відповідно будуть надходити в селищну раду. Якщо ціна оренди землі буде та ж, що підприємці сплачували райСТ, то в рік селищний бюджет матиме до 100 тис. грн.

Про виконання бюджету селищної ради за 2014 рік та про вне­сення змін до бюджету 2015 року інформувала  Надія Пех, заступник головного бухгалтера. У 2014 році дохідна частина загального фонду селищної ради становила 6 млн. 22 тис. грн., спеціального фонду – 12  млн. 955 тис. грн., з них 11 млн. 574 тис. грн. – кошти, отримані від європроекту. На основі дохідної частини видатки по селищній раді становили: 4 млн. 456 тис. грн. по загальному фонду, та 2 млн. 785 тис. грн. по спецфонду. Виконання доходів у минулому році становить 104,3% до запланованого. Вільні залишки було запропоновано розподілити таким чином: сплатити заборгованість по закладах селищної ради та установах; виділити КП «Будин­коуправління» 160 тис. грн. на закупівлю транспортного засобу (трактора); на ремонт тротуарів по Шацьку – 300 тис. грн.; на ре­конструкцію котельні та дашків у ДНЗ №1 – 500 тис. грн.; на ка­налізування – 200 тис. грн.; на придбання техніки за євро­проектом – 140 тис. грн.

Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку селищної ради на 2015 рік доповідав депутатам Віталій Яльницький, заступник селищного голови, котрий акцентував увагу на інвес­тиційній діяльності. На розширення каналізаційно-очисних споруд з місцевого бюджету передбачено, як уже зазначалося, 200 тис. грн.; 140 тис. – на придбання техніки по проекту; на реконструкцію вуличного освітлення вул. Гагаріна (на проблемі освітлення інших вулиць звертали увагу й деякі депутати) передбачено 190 тис. грн. (проект і початок будівництва); 300 тис. грн. – на проект реконструкції полігону ТПВ (ще буде закуплений трактор-підгортач); на реконструкцію доріг комунальної власності – 445 тис. грн. (вул. Ярини Смоляр, Польова, проект вул. Василя Стуса). Як зазначив депутат районної ради Сергій Пархонюк, незабаром буде розпочи­натися новий проект, тож він попросив депутатів та селищну ра­ду максимально залучитися до написання проектів.

Про проблему утворення стихійних сміттєзвалищ жителями селищної ради та району, вивезення сміття від населення Шацька та про інші проблеми, з якими доводиться стикатися комуналь­ному підприємству, говорив його начальник Іван Коваль. Він же обіцяв, що наступної сесії докладно відзвітує перед депутатами про роботу підприємства.

Ще одне звернення від жителя Шацька Анатолія Горового, в якому йшлося про захист інтересів територіальної громади, майже годину доводилося розглядати депутатам (про це уже писалося у нашій газеті). За словами шачанина, були звернення в прокуратуру, СБУ, міліцію, телебачення. На його думку, районна влада мала б, перед тим, як приймати рішення про надання в оренду приміщень старої лікарні, вивчити думку громади та обговорити, що має бути на місці лікарні. На його думку, в районі повинна бути повноцінна лікарня, мали б функціонувати й відділення, котрі були закриті – хірургія та пологове. Тож земельну ділянку потрібно зберегти для будівництва лікарні, але не шляхом надання в оренду старих приміщень.

Не проігнорував сесію й Володимир Дибель, генеральний ди­ректор ТМО Любомльського й Шацького районів: «Три роки примі­щення стояли пусткою і нікому не були потрібні. А коли там щось почали робити, доводити до ладу приміщення, що руйнуються, почалися скарги? Не розумію, чого такий бунт, адже усе робиться відповідно до закону. Від оренди приміщень лікарня матиме від 140 до 200 тис. грн. на рік, бо нам гроші виділяють тільки на зар­плату, харчування та закупівлю медикаментів. Стосовно закриття двох відділень лікарні – то для цього були цілком обґрунтовані причини (надто мала кількість операцій та пологів). До землі ми не маємо ніякого стосунку і не претендуємо на неї. Я лише прошу депутатів дати згоду для виготовлення документації на пере­профілювання приміщень дитячого відділення та кухні під службові квартири так, як це було зроблено в Любомлі.  Через те, що у нас немає житла, в лікарні бракує не тільки лікарів, а й молодшого медичного персоналу».

Про процедуру надання в оренду приміщень, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селища, району, розповіла Ольга Сахарук, керуюча справами районної ради. За її словами, піднімаючи питання надання приміщень старої лікарні в оренду, деякі люди намагаються маніпулювати суспільною думкою. Усі рішення стосовно надання в оренду приміщень приймаються відповідно до положень районної ради та чинного законодавства. Правоохоронні служби, до яких зверталися жителі селища, були в районній раді з відповідними перевірками, і як результат – порушень не виявлено. Повноваження голови районної ради полягають в тому, щоб погодити договір оренди, але з подальшим обов’язковим затвердженням на сесії. Жодних причин не погодити договір оренди у районної ради не було. «Ці приміщення ніхто не збирається виводити із комунальної власності, викуповувати чи прива­ти­зо­вувати. Ні продати, ні відчужити приміщення без рішення депутатів районної ради ніхто не має права. Це буде службове житло без права приватизації. А рішення про передачу майна, яке було в старій лікарні, на ФАПи району, приймалося при тодішніх керівниках району Володимирові Найді та Володимирові Голядинцю (перелік майна є в районній раді). І якщо розробляти документацію на цілу земельну ділянку площею 2,1 га, де знаходяться старі приміщення лікарні, то це має бути цілий майновий комплекс саме для Шацької районної лікарні, і ми забезпечимо себе в тому, що ніхто не буде претендувати на приватизацію житла чи на земельну ділянку», – зазначила Ольга Петрівна.

Інше цільове призначення земельної ділянки в центрі селища бачать деякі депутати селищної ради. Зокрема, Сергія Чумака не задовольнила відповідь районної ради на вимогу, яку надсилали депутати селищної ради. Якщо майно спільне – то і управління цим майном має бути спільним із селищною радою, тобто влас­ником землі. Депутатами було прийнято рішення створити робочу комісію з вивчення громадської думки стосовно приміщень старої лікарні.

На завершення першого пленарного засідання депутатами було надано декілька земельних ділянок для будівництва та ОСГ учасникам АТО, та виділено кошти на придбання дров.

Наступне пленарне засідання селищної ради продовжилося 26 березня.

Віта ШЕПЕЛЯ.