Головна Наради, сесії На «Гарті» говорили про резерви туристичної галузі Волині

На «Гарті» говорили про резерви туристичної галузі Волині

3018

1 червня на території спортивно-оздоровчого табору «Гарт» відбулася друга практична конференція «Резерви туристичної галузі Волині», організована Волинським обласним центром зайнятості. Це дало старт новому сезону освітнього проекту «Школа підтримки культури і туризму», що вже вшосте успішно реалізується на теренах області. Основним завданням цього проекту є забезпечення волинян знаннями та ідеями для ведення підприємницької діяльності у сфері надання та покращення туристичних послуг, адже Волинь має чимало нереалізованх можливостей у цій сфері.

Директор обласного центру зайнятості Раїса Кучмук представила учасників заходу: директора Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Івана Мирку, заступника голови Шацької РДА Сергія Кужеля, завідувача сектору економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Шацької РДА Юрія Положевця, секретаря Шацької селищної ради Людмилу Цевух, заступника директора з навчально-виробничої роботи Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Руслану Бондаренко, методиста цього ж центру Наталію Місюру, роботодавців туристичної галузі Шацького району – заступника директора з медичної частини санаторію «Лісова пісня» Руслану Дибель, директора бази відпочинку «Фенікс» Віру Чайковську-Тарликову, голову правління «Волиньтурист», директора пансіонату

«Шацькі озера» Федора Заяця, а також директорів районних центрів зайнятості області та начальників відділів обласного центру зайнятості.
Про практичні результати першої конференції «Резерви туристичної галузі Волині», яка відбулася на базі санаторію матері і дитини «Пролісок», розповіла Раїса Кучмук.

Підтвердженням здобутків конференції став лист-звернення до учасників заходу від депутата обласної ради, директора КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» Валентини Касарди. Так, конференція дала поштовх для подальшого працевлаштування жителів навколишніх сіл, створення інформаційно-туристичного центру та розробки екомаршрутів. Важливий поштовх у покращенні якості надання послуг дало знайомство з можливостями Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, яке допомогло підготувати 36 працівників на замовлення санаторію.

Раїса Кучмук також презентувала підсумки діяльності освітніх проектів обласної служби зайнятості: «Зимова агрошкола», «Школа підтримки культури і туризму» і «Школа безпеки та порядку», що створюють основу для розвитку туристичних можливостей регіону та надання практичних навиків жителям області для зайнятості у цій сфері. За результатами представлення інформаційних матеріалів останнього сезону «Зимової агрошколи» відзначили керівників центрів зайнятості області, які найбільш відповідально, творчо та ініціативно підійшли до реалізації проекту, – Віталія Павлова (Старовижівський РЦЗ), Миколу Музичука (Ківерцівський РЦЗ) та Ірину Овадюк (Луцький РЦЗ).

На необхідності реалізації першочергових кроків у створенні туристичної привабливості Волині наголосив Іван Мирка. Такими пріоритетними завданнями для департаменту є, насамперед, залучення коштів для розвитку туризму через проектну та інвестиційну діяльність, будівництво та ремонт доріг області та Шацького району зокрема, будівництво та відкриття автопереходу «Адамчуки-Збереже», що дасть новий поштовх розвитку інфраструктури району як туристичного, та надання статусу курортної зони Шацькому району. Іван Іванович впевнений, що головне завдання на найближчі роки – створити усі умови, щоб Світязь став круглорічним курортом. Це, в свою чергу, дасть нові можливості для розвитку території і створення нових робочих місць. Одна з проблем району, яка залишається актуальною протягом останніх років – легалізація діяльності у сфері надання послуг туристам.

За словами заступника голови Шацької РДА Сергія Кужеля, у районі активно почав розвиватися «зелений» туризм, але проблемними і надалі є дороги, короткий відпочинковий сезон, який триває лише два літніх місяці. У майбутньому перспективним може бути розвиток «білого» туризму – зимова риболовля, катання на лижах і ковзанах, хокей, які вже потрохи починають реалізовувати місцеві активісти. Проте є потреба у нових бізнес-ідеях та людях, які будуть усе це втілювати.

Завідувач сектору економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Шацької РДА Юрій Положевець запропонував учасникам конференції презентацію про Шацький район, який має великий потенціал для розвитку туризму, проте його природні багатства не використовуються на повну силу. Найбільшим попитом у відпочивальників користуються озера Світязь та Пісочне, проте й інші озера могли б активно використовуватися для рекреаційних потреб. А розвиток туризму – це поява нових робочих місць у сферах торгівлі, надання туристичних послуг, розвиток громадського харчування, виготовлення сувенірної продукції тощо.

Секретар Шацької селищної ради Людмила Цевух впевнена, що перспектива для району – розвиток туризму, оскільки на його території немає виробництва, а сільське господарство великими прибутками забезпечити населення не може. За останні роки громади сіл, на території яких є озера, поступово переходять від господарювання на землі до надання туристичних послуг: створюються мисливські господарства, виникають нові агросадиби. Але, за словами Людмили Степанівни, гостро стоїть питання якості надання послуг туристам. Треба також упорядкувати території, подбати про благоустрій і розвиток інфраструктури. Зацікавила секретаря Шацької селищної ради ініціатива директора обласного центру зайнятості щодо участі у спільних проектах та заходах.

Директор Ківерцівського районного центру зайнятості Микола Музичук представив позитивні результати подібної співпраці із Грем’яченською сільською радою, а також із санаторієм матері і дитини «Пролісок». Завдяки цій активній взаємодії жителі села мають заробіток, а майже 147 тис. грн. з коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено на оплату праці безробітним, які брали участь у громадських роботах. Фахівцями центру зайнятості було підібрано 60 безробітних для професійної підготовки у Рівненському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості відповідно до визначених санаторієм вимог до персоналу. Уже завершила навчання група косметологів, на черзі – завершення навчання у групах майстрів ресторанних послуг, кухарів, покоївок.

Раїса Кучмук запевнила учасників конференції, що освітні послуги у навчальних закладах Державної служби зайнятості – сучасні, оперативні, гнучкі, адаптовані до вимог роботодавця.

Яскраво переконали у цьому усіх присутніх виступи Руслани Бондаренко та Наталії Місюри. Загалом навчальний заклад має більше 50 ліцензій на підготовку та навчання кадрів на замовлення роботодавців. Заклад оперативно реагує на потреби роботодавців у навчанні кваліфікованих спеціалістів, зміни на ринку праці, тому може організовувати навчання не лише великими групами, а й по декілька чоловік.

Зацікавила можливість співпраці з цим освітнім закладом присутніх на заході роботодавців.

Руслана Дибель, Віра Чайковська-Тарликова та Федір Заяць зазначили, що до роботи потрібно залучати нові креативні кадри, які б уміли працювати з вимогливим туристом. Цього треба вчити персонал. Роботодавці відзначили проблему нелегального бізнесу, який заважає чесно вести власну справу. За словами представників бізнесу, сучасна соціальна спрямованість політики держави спонукає багатьох громадян відмовлятися від легальних трудових відносин через втрату соціальних виплат. Окрім того, часто роботодавцям доводиться наймати працівників з інших районів.

Раїса Кучмук запевнила роботодавців у готовності сприяти вирішенню питань, пов’язаних із підбором персоналу, адже налагодження ефективної, цілеспрямованої співпраці влади, роботодавців і осіб, які можуть зайнятися туризмом, – це той єдиний шлях, що може забезпечити успішну реалізацію туристичних резервів Волині.

За матеріалами Волинського обласного
центру зайнятості матеріал підготувала Віта ШЕПЕЛЯ.