Головна Наради, сесії Обов’язки селищного голови покладено на секретаря Людмилу Цевух

Обов’язки селищного голови покладено на секретаря Людмилу Цевух

3141

Пленарне засідання позачергової двадцять четвертої сесії селищної ради восьмого скликання, яке відбулося 22 листопада, відкрилось хвилиною мовчання в пам’ять про трагічно загиблого селищного голову Віннічука Сергія Миколайовича.

Питання про дострокове припинення повноважень селищного голови Шацької селищної ради Шацького району Волинської області озвучила Людмила Цевух, секретар Шацької селищної ради: «Відповідно до пунктів 2, 3 ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» у разі звільнення з посади сільського, селищного, міського голови у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень або його смерті, а також у разі неможливості здійснення ним своїх повноважень, повноваження сільського, селищного, міського голови здійснює секретар відповідної сільської, селищної, міської ради, крім випадків дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відповідно до Закону України «Про військово-цивільні адміністрації». Секретар сільської, селищної, міської ради тимчасово здійснює зазначені повноваження з моменту дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови і до моменту початку повноважень сільського, селищного, міського голови, обраного на позачергових виборах, відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на чергових місцевих виборах. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених статтею 79 цього Закону, що має наслідком звільнення його з посади. Не пізніш як на п’ятнадцятий день після звільнення з посади або смерті сільського, селищного, міського голови особа, яка на цей час відповідно до закону здійснює повноваження сільського, селищного, міського голови, звертається до Верховної Ради України з клопотанням щодо призначення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови».

Відповідно до частини 1, 3 статті 42, пункту 6 частини 1, пункту 1 частини 11 статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» депутати Шацької селищної ради проголосували про дострокове припинення повноважень селищного голови Шацької селищної ради Шацького району Волинської області Віннічука Сергія Миколайовича 15 листопада в зв’язку з його смертю. Повноваження селищного голови покласти на секретаря селищної ради.

Також депутати затвердили звернення депутатів Шацької селищної ради Шацького району Волинської області до Верховної ради України такого змісту:
«Шановний Голово Верховної Ради України,
шановні народні депутати України!
Звертаємося до Вас з тугою у серці та скорботою. 15 листопада 2017 року загинув наш шановний селищний голова Віннічук Сергій Миколайович. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», взявши до відома факт його смерті, що підтверджено свідоцтвом про смерть серії І-ЕГ №209349, виданим Шацьким районним відділом реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області 17.11.2017 року, копія якого додається, депутати селищної ради 22 листопада 2017 року прийняли рішення №24/2 про дострокове припинення повноважень селищного голови Шацької селищної ради Шацького району Волинської області Віннічука Сергія Миколайовича.

У зв’язку з цим просимо Вас призначити позачергові вибори селищного голови Шацької селищної ради Шацького району Волинської області у терміни, встановлені чинним законодавством України».

Ліана МИСЮРИНА