Головна Наради, сесії Оперативна нарада – це спільне обговорення важливих питань та прийняття рішень

Оперативна нарада – це спільне обговорення важливих питань та прийняття рішень

4733

Традиційно цей тиждень в Шацькій райдержадміністрації розпочався з оперативної наради, яку провів перший заступник голови РДА Сергій Сидорук. Участь у ній взяв голова Шацької районної ради Сергій Карпук.
Проте перед початком розгляду питань Сергій Сидорук зробив зауваження тим, хто минулого тижня проігнорував районний захід, приурочений до дня Гідності та Свободи (стосувалося це деяких сільських голів). «То чого ж нам чекати від вищої влади, коли тут, на місцях, ми ігноруємо такі заходи?», – відзначив він.

Як реалізовуються медичні програми в Шацькому районі у 2016 році, доповідала Тетяна Васенько, головний лікар ЦПМСД Любомльського і Шацького районів. За її словами, була розроблена єдина програма, в яку були включені всі категорії захворювань. На програму з кардіології було закладено 10 тис. грн., використано 25 тис. грн. (на закупівлю апарату ЕКГ в амбулаторію Шацька, який уже доставлено з заклад); онкології (забезпечення анальгетиками та препаратами для хіміотерапії) – з медичної субвенції використано 8 тис.843 грн. для придбання наркотичних анальгетиків для допомоги хворим; туберкульозу – планувалося забезпечення необхідною кількістю вакцини БЦЖ та шприцами (здійснювалося з обласної програми), на профілактичні засоби використано з медичної субвенції 1 955 грн. На закупівлю туберкуліну для проведення теберкулінодіагностики з району було виділено 52 тис. 500 грн., тож днями має завершитися закупівля препарату через систему Prozzoro. Для деяких програм кошти з районного бюджету не виділялися, відповідно, й не використовувалися.

Стосовно ремонтів ФАПів, то Тетяна Васенько повідомила, що уже завезені усі матеріали для початку ремонту ФАПу в с. Мельники, який до кінця року має бути завершений, та обіцяла усіляко сприяти підключенню електроенергії до ФАПу в с. Вільшанка (про це зверталися на виїзному прийомі до голови районної ради).

Іван Коваль, начальник КП «Будинкоуправління», інформував про роботу підприємства за рік. Так, 30 штатних працівників (влітку чисельність їх збільшується майже вдвічі) забезпечують комплекс робіт із прибирання та вивезення сміття, догляду за квітниками та кладовищами, обрізування дерев, водопостачання та водовідведення (каналізування), захоронення твердих побутових відходів, благоустрою тощо. За 10 місяців цього року підприємством було вивезено 3 450 м3 твердих побутових відходів, захоронено – 5 820 м3. Така разюча різниця пояснюється тим, що багато хто з підприємців та населення вивозять сміття самостійно. Порівняно з 2014 роком кількість вивезених відходів зменшилася на 1 600 м3, тож де осіла ця різниця у відходах – здогадатися не важко. «Зрозуміло, що це не робить нам честі, але ми не є тим органом, який може покарати людей, які викидають сміття у лісах. Тим більше, що в Шацьку був запроваджений пакетний вивіз сміття, ціна за мішок – символічна, але люди не поспішають цим користуватися. Від цього підприємство має збитки, як і від обслуговування каналізаційної мережі та станції, яка функціонує тепер на 15% від своєї потужності. Можна також порівняти ще дві цифри: цього року перед Великоднем селищною радою був профінансований безкоштовний вивіз сміття від населення. Було вивезено 60 м3 відходів, тобто стільки, скільки за весь період пакетного вивозу сміття (майже рік). На обслуговуванні каналізаційної мережі матимемо цього року 100 тис. грн. збитків, а якщо буде підвищення у 2017 році мінімальної заробітної плати – буде 200 тис. грн. збитків», – повідомив Іван Коваль. Він запропонував задіювати у покаранні порушників екологічного законодавства відповідні структури (поліцію, екологів, представників парку). Також селищною радою буде впроваджуватися проект, в ході якого усі бажаючі зможуть придбати сміттєві баки, відходи з яких будуть вивозитися на умовах договору з комунальним підприємством. Проблемним для підприємства є поява у літній період невідомо звідки певної кількості асенізаційних автомобілів, котрі, обслуговуючи населення, невідомо куди скидають нечистоти. Стосовно підключення житлових будинків до каналізаційної мережі, то це вже можна робити по вулиці Гагаріна. Також підприємство готове до зимового періоду, закуплено пісок та сольову суміш, є техніка, щоб очищувати дороги та посипати їх сумішшю. 160 тис. грн. виділено селищною радою для встановлення додаткового обладнання (піскосолерозкидач) на автомобіль МАЗ.

Як повідомив Сергій Віннічук, із благоустрою Шацькою селищною радою подано пропозицію із облаштування парку за пам’ятником Т.Шевченка (встановлення амфітеатру, туалетів, роздягальні). Якщо пропозицію відберуть для реалізації – буде виготовлятися відповідна документація. Також наступного року будуть закладені кошти на встановлення дорожніх знаків на комунальних дорогах (повна вартість встановлення одного знака – до 1 тис. грн.), про що просили присутні на нараді.

Інформацію про відновлення лісових доріг у 2016 році зачитав Сергій Сендер, інженер з електронного обліку ДП «Шацьке УДЛГ». Так, пріоритетом для підприємства в цьому році було будівництво лісової дороги сполученням Прип’ять-Кропивники-Вілиця протяжність 7-8 км, уздовж якої будуть облаштовані пожежні водойми, оскільки від жителів цих сіл було чимало нарікань. В цьому році на дорогу витрачено 1 млн. грн. з бюджету підприємства, в наступному заплановано на завершення робіт 1,5 млн. грн. (білощебеневе покриття). Загалом же Сергій Сидорук попросив керівництво держлісгоспу дотримувати своїх обіцянок та не пускати лісовози новою дорогою, яка сполучає села Вілиця та Кропивники, оскільки будувалася вона за державні кошти. Якщо по ній буде їздити великогабаритний автотранспорт, то цієї дороги не вистачить і на рік.

Про виконання районної програми з підтримки демобілізованих учасників АТО та членів їх сімей звітував заступник начальника управління соціального захисту населення Валерій Андросюк. Так, в управлінні створено єдиний реєстр демобілізованих учасників АТО, в якому нараховується 59 осіб, з яких 3 – інваліди війни. Проведено анкетування демобілізований бійців з метою визначення їхніх потреб у реабілітації, санаторно-курортному лікуванні, забезпеченні технічними засобами реабілітації, направлення на психологічну реабілітацію та інше. На даний час на психологічну реабілітацію управлінням направлено 3 учасники бойових дій, четверо учасників бойових дій – на черзі на санаторно-курортне лікування.
Наостанок Сергій Сидорук наголосив на необхідності виконання планів по донорству (стосувалося це тих сільських рад та організацій, які ще не долучилися до перерахування коштів).

Віта ШЕПЕЛЯ.