Головна Наради, сесії Освітянська комісія Володимира погодила до розгляду сесії низку питань

Освітянська комісія Володимира погодила до розгляду сесії низку питань

7868

21 лютого відбулось засідання постійної комісії міської ради з питань освіти, науки, культури, туризму, молодіжної політики, спорту і міжнародного співробітництва, на якому розглянули 13 питань порядку денного. У засіданні взяли участь члени комісії: депутати Костянтин Зінкевич, Роман Горошкевич, Вячеслав Петрук, Тетяна Дьоміна, Леся Корнійчук, а також керівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради. 

Першим заслухали звіт заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрія Гудима. Заступник очільника громади розповів про роботу у 2022 році, а саме про освітні заклади громади в час війни та виклики, що постали перед ними, Нову українську школу, навчання у мистецьких школах громади, роботу молодіжних організацій та особливості міжнародного співробітництва в час воєнного стану.

По завершенні виступу Андрія Гудима голова комісії Костянтин Зінкевич запропонував внести зміни в проєкт рішення. Відтак пропонується, щоб депутати не просто голосували за звіт та брали його до уваги, а й давали оцінку роботі – задовільну або ж ні.  Депутати підтримали такі зміни одноголосно.

Потому про внесення змін та доповнень до рішення міської ради від 01.10.2021 року №10/4 “Про затвердження програми матеріально-технічного забезпечення військових частин, Володимир-Волинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, проведення заходів територіальної оборони та комплектування військових частин, мобілізаційної підготовки і мобілізації в громаді на 2021-2025 роки повідомив начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи, цивільного захисту, надзвичайних ситуацій Володимир Атаманчук. Він зазначив, що надійшли запити на виділення коштів на облаштування державного кордону та засоби спостереження від 6-го прикордонного загону,  на облаштування будівель –  від 100-ї бригади тероборони та військової частини А2892.

Дискусію серед депутатів викликало питання забезпечення добровольчого формування територіальної громади. Річ у тім, що ДФТГ не є юридичною особою і фактично освоїти кошти не може. Це може зробити лише військова частина, якій ДФТГ підпорядковується територіально. Зійшлись на тому, аби представники добровольчого формування дали точні розрахунки, а кошти для ДФТГ можна буде реалізувати через субвенцію для 100-ї бригади. Також депутати запропонували внести у  програму доповнення, а саме  придбання матеріалів та продуктів харчування тривалого зберігання для ДФТГ за рахунок субвенції з місцевого бюджету державному.

Про затвердження звіту про виконання бюджету поінформувала присутніх начальник управління бюджету та фінансів Оксана Субицька.  Минулого року до місцевого бюджету надійшло 1 169 350 644,51 гривні, видатки становили 581 974 581,93 гривні. Понад план бюджет громади отримав 490 мільйонів гривень, значну частину яких складає податок на доходи фізичних осіб.

Найбільше коштів місцевого бюджету було спрямовано на галузь освіти, а саме 230,6 мільйона гривень, на охорону здоров’я – 75,6 мільйона, трансферти до інших бюджетів (спрямовані здебільшого на підтримку військових формувань) склали 70,1 мільйона гривень, на житлово-комунальне господарство та ремонт доріг було спрямовано 48,4 мільйона, на органи управління – 45,1 мільйона та на соціальну сферу – 24,4 мільйона гривень.

Введення у 2022 році воєнного стану в країні спонукало до спрямування коштів на виконання завдань щодо відсічі збройної агресії російської федерації, забезпечення недоторканості державного кордону та захисту держави, реалізації заходів територіальної оборони, покращення матеріально-технічної бази військових частин та захисту безпеки населення. Видатки на цю мету у 2022 році за рахунок загального та спеціального фонду бюджету становили 88 млн 495 тис. грн з передбачених на рік 105 млн 471 тис. грн.

Про внесення змін до рішення міської ради від 02.12 2022 року №. 19/13 “Про затвердження програми розвитку культури та мистецтва Володимир-Волинської територіальної громади на 2023-2027 роки” повідомив начальник відділу культури Анатолій Сурмик. Зміни стосувались виділення додаткових  коштів на ремонт клубних та мистецьких закладів громади.

Також до розгляду на сесії депутати затвердили детальний план території частини вулиці 20-го Липня. Уже до 1-го вересня на території ліцею ім. О Цинкаловського планують побудувати сучасне багатофункціональне укриття, аби з початком навчального року учні повернулись у стіни рідної школи.