Головна Цікаво Купуємо якісний акумулятор для човнових електромоторів: критерії вибору 

Купуємо якісний акумулятор для човнових електромоторів: критерії вибору 

956

Любителям рибалки та активного відпочинку на воді відомо, на скільки важливою є безперебійна робота мотора в човні. Дехто для її забезпечення обирає звичайний автомобільний акумулятор, але єдина його перевага – низька ціна. Набагато краще купувати спеціальні прилади, які по потужності будуть відповідати вимогам. Якщо шукаєш де замовити акумулятор на 12в – знайдеш тут по доступній ціні.

Основні вимоги до акумуляторів для човнів

Вибір акумулятора залежить від потреб власника човна та від будови самого транспорту. Але є декілька вимог, яким повинна відповідати кожен акумулятор хорошої якості:

 • Легкість, зручність, компактність. Він не повинен створювати додаткового навантаження на судно.
 • Абсолютна герметичність.
 • Захист від впливу вологи та стійким до екстремальних умов експлуатації.
 • Низький саморозряд.
 • Висока вібростійкість.
 • Забезпечувати мінімум 2 години роботи човна.
 • Не змінювати якість своєї роботи залежно від умов експлуатації.
 • Легкість в обслуговуванні.

Такі характеристики мають усі якісні акумулятори, але не менш важливо врахувати умови експлуатації, частоту використання та саму будову мотора у човні.

Види акумуляторів для човна

Усі акумулятори для човнів поділяються на три види. Кожен має свої переваги та недоліки.

 1. Тягові. Це найпоширеніший та оптимальний варіант для невеликих човнів. Такий акумулятор може забезпечити тривалу роботу, що дуже добре для любителів поплавати та половити рибу.
 2. Стартерні. Вони можуть запуститись лише від короткочасного струму. Такі АКБ не користуються великою популярністю. Вони підходять для в більшості для двигунів внутрішнього згоряння.
 3. Універсальні. Вони виконують дві функції: заряджають і запускають мотор. Такий акумулятор може замінити попередні два.

Це основні види. Вибір повинен залежати від потреб в експлуатації.

Як правильно користуватись акумулятором для човна?

Тривала та якісна робота акумулятора для човна залежить від двох чинників: виробник та дотримання правил користування. Є декілька правил, яким варто слідувати, щоб забезпечити хорошу роботу АКБ.

Потрібно постійно слідкувати за зарядок акумулятора. Не потрібно доводити його до глибокого розряду, це шкодить техніці. Також важливо, щоб заряджання відбувалось лише з використанням оригінального кабелю, який йде в комплекті. Користувачі повинні уважно контролювати надійність з’єднань усіх кабелів, щоб не було короткого замикання. Ну і останнє – не потрібно нічого робити з АКБ поки працює мотор.

Дотримуючись цих правил можна не хвилюватись за термін експлуатації акумулятора.