17 липня в приміщенні Шацької райдержадміністрації під головуванням Людмили Плахотної, заступника начальника управління освіти та молоді ОДА, відбулось виїзне засідання обласної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей. Такі засідання вже відбулись в декількох районних центрах області.
Цього разу на базі Шацького району учасниками міжвідомчої комісії, які й звітували про організацію і проведення оздоровлення та відпочинку дітей, стали, окрім Шацького, ще три сусідні райони – Любомльський, Старовижівський та Ратнівський. Також участь в роботі засідання взяли: Наталія Янко, начальник головного управління Держсанепідслужби в області, Анатолій Тимофіюк, заступник начальника головного управління ветеринарної медицини в області, Сергій Сидорук, радник голови Шацької райдержадміністрації, Лариса Демакова, головний спеціаліст сектору у справах молоді та спорту РДА, Людмила Єрофєєва, начальник служби у справах дітей РДА, Анатолій Павлей, начальник відділу освіти РДА та інші.
Про проведення літнього оздоровлення та відпочинку дітей, дотримання санітарно-епідеміологічних вимог в дитячих оздоровчих закладах, що знаходяться відповідно на території кожного з районів, звітували Лариса Демакова, Сергій Пасаман, головний спеціаліст відділу освіти Любомльської РДА, Тетяна Люклянчук, завідувач сектору у справах молоді та спорту Старовижівської РДА, Тамара Хитрич, завідувач сектору молоді та спорту Ратнівської РДА.
За словами Лариси Демакової, відділом освіти спільно з сектором у справах молоді та спорту проведені нарада з директорами шкіл району та семінар-навчання для керівників закладів відпочинку, медичних працівників, працівників харчоблоків та директорів загальноосвітніх навчальних закладів. Працювали табори з денним перебуванням на базі 5 шкіл (ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, сіл Мельники, Пульмо, Світязь, Прип’ять). Всього в таборах відпочило 150 дітей. Були проведені перевірки готовності таборів з денним перебуванням. До відпочинку в таборах були залучені діти соціально-вразливих категорій. Вартість дворазового харчування однієї дитини в день склала 14 грн. На харчування у таборах з денним перебуванням використано 29,4 тис. грн. з районного бюджету.
Станом на 15 липня 2015 року охоплено відпочинком та оздоровленням 219 дітей, що становить 9,5% від загальної кількості дітей шкільного віку району, з яких 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (73,7%); 7 дітей-інвалідів (21,2%); 7 дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (14%); 59 дітей з багатодітних сімей (12,8%); 76 дітей з малозабезпечених сімей (39,8%); 16 дітей, батьки яких постраждали або беруть участь у проведенні АТО (69,6%); 2 дітей внутрішньо переміщених осіб (50%) та інших категорій.
З метою профілактики харчових отруєнь та інфекційних захворювань укладено угоду з Любомльським міжрайонним відділом ДУ «Волинський лабораторний центр державної санепідемслужби України» на проведення лабораторних досліджень питної води та досліджень харчових продуктів та готових страв за санітарно-мікробіологічними показниками. Питання якості харчування дітей, дотримання санітарно-гігієнічних вимог перебувало на постійному контролі міжрайонної санепідемстанції. Також проводилися систематичні перевірки стану відпочинку дітей в таборах з денним перебуванням.
За кошти субвенції з обласного бюджету придбано 18 путівок у позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Оздоровчий табір Світязь» (с. Пульмо). Із них у закладі оздоровлено: 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 5 дітей, батьки яких беруть участь у проведенні АТО; 1 дитина з сім’ї, яка виїхала з Луганської області і тимчасово проживає на території району; 1 дитина загиблого працівника УМВС України в області. Додатково виділено кошти з місцевого бюджету для придбання ще 10 путівок у вищезазначений заклад. В ДП «УДЦ «Молода гвардія» з початку року оздоровлено 6 дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей. На особливому контролі у райдержадміністрації перебуває питання оздоровлення дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, батьки яких мобілізовані до лав Збройних Сил України, дітей з сімей, які виїхали з Луганської області і тимчасово проживають на території району.
Сергій Пасаман розповів, що в цьому році в Любомльському районі на відпочинок та оздоровлення дітей шкільного віку з районного бюджету виділено 28,560 тис. грн., за які придбано 15 путівок у позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Оздоровчий табір «Світязь». З 8 червня за цими путівками відпочинком тривалістю 14 днів охоплено 8 дітей-сиріт, 6 дітей учасників АТО, 1 дитина-переселенець з зони АТО. На оздоровлення у табір «Молода гвардія» (м. Одеса) станом на 15 червня направлено 6 дітей пільгових категорій (5 дітей-сиріт, 1 дитина, яка перебуває на диспансерному обліку). На придбання путівок виділено 121,4 тис. грн. з обласного бюджету, проведена процедура державних закупівель та укладено договір з оздоровчим закладом «Світязь» на придбання 42 путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій тривалістю 21 день. Профспілковим комітетом працівників освіти направлено 32 дитини працівників освіти в позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Супутник». Рішенням депутатів районної ради на придбання путівок для дітей пільгових категорій було переміщено 70,5 тис. грн. з видатків на харчування у таборах відпочинку, на придбання путівок. За ці кошти планується охопити відпочинком до 40 дітей пільгових категорій. Загалом станом на 15 липня оздоровленням та відпочинком охоплено 161 дитину Любомльського району, що становить 3%.
Про те, як відбувається оздоровлення та відпочинок дітей у Старовижівському районі, інформувала Тетяна Люклянчук. Так, на базі загальноосвітніх навчальних закладів району було організовано роботу 12 таборів з денним перебуванням, у яких відпочило 406 дітей пільгових категорій. На організацію харчування дітей у таборах відпочинку використано 99,7 тис. грн. бюджетних та 2 тис. грн. спонсорських (батьківських) коштів, що складає в цілому 101,7 тис. грн. з розрахунку 17,89 грн. на одну дитину в день. За кошти субвенції з обласного бюджету придбано 30 путівок на суму 85,68 тис. грн. та оздоровлено 30 дітей пільгових категорій у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Світязь». Окрім цього, з бюджету району було виділено додатково 15 тис. грн. для придбання путівок для оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загалом станом на 15 липня всього охоплено оздоровленням та відпочинком 526 дітей Старовижівського району, що становить 13,6%.
По Ратнівському району, за інформацією Тамари Хитрич, з 2 по 17 червня працювало 10 таборів з денним перебуванням при загальноосвітніх навчальних закладах, в яких відпочило протягом 14 днів 350 дітей пільгових категорій. Вартість харчування становила 10 грн. на дитину в день. З обласного бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій виділено 176,3 тис. грн. субвенції. Окрім цього, за залишок коштів субвенції з обласного бюджету придбано 6 путівок на суму 17,160 тис. грн. у позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Оздоровчий табір «Світязь». Станом на 15 липня забезпечено оздоровленням та відпочинком 478 дітей шкільного віку Ратнівського району (6% від їх загальної кількості).
Наталія Янко та Анатолій Тимофіюк просили представників чотирьох районів при організації відпочинку та оздоровленні дітей чи не найбільшу увагу звертати на безпеку харчування, зокрема, на умови транспортування, зберігання, терміни споживання та вторинної обробки м’ясних та рибних продуктів, дотримання санітарно-епідеміологічних норм у пришкільних таборах та у позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, забезпечення лікарськими засобами, а також створення належних умов для проживання дітей.
Після тривалої роботи засідання члени комісії ознайомилися з роботою позаміських закладів оздоровлення та відпочинку: «Чайки» – обкому профспілки працівників охорони здоров’я (с. Світязь); «Супутника» – обкому профспілки працівників освіти і науки (с. Світязь), «Світязя» – Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ст. «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» (с. Пульмо).
Віта ШЕПЕЛЯ.